entry'ler (24)

gecenin sözü

bir milyar olsanız ne yazar, biz 40 kişilik orduyuz.
tarihinde bak ne var, uzaydan görülen bir korkuyuz.

fırat çakıroğlu nun elinde satır olduğunun belgesi

ben satırı göremedim, ama görseydim de kendisine olan saygım değişmezdi.

bizden biri şehid olduğunda o ''bir barış abidesiydi'' gibi saçma sapan avuntular aramayız, bayrak yolunda ölmüştür, keşke bayrak yolunda öldürseydi.

kürtler

bir türk'e sen türksün dersen gururlanır, bir kürde sen kürtsün dersen bunu hakaret olarak algılar, işte arkadaşlar bütün mesele burda, sizi dışlayan bizler değiliz.

yazarların bugün gördüğü rüyanın konusu

sibel can'ı gördüm amk 15 yerinden bıçaklandı ölmedi karı, helal olsun.

evet bilinçaltımı sikebilirsiniz.

hatay da rus düşürmek

ciddiyetsiz bir espri.

ülke savaşın eşiğinde hala taşak çeviriyorsunuz.

alparslan türkeş

doğum günün kutlu olsun başbuğum, evlatların seni unutmadı.

''Hepiniz birer Türk Bayrağı'sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin.''

türkiye yi sevmek için tek bir neden

bu topraklar için ödenen bedel yeterlidir.

ama ülke denen şeyin hükümetten ibaret olduğunu sanan çeyrek adamlar atalarının uğruna kan döktüğü bu cennet vatana dil uzatmaktan çekinmezler.

bir insanı gereksiz yapan en net özellik

kendine tapıyor olması. muhabbetin ilk dakikalarında onun bu haline içinden gülersin, eğlendirir bile ama 30. dakikadan sonra çekilmez oluyorlar.

iki aşk arasında kalmak

iyi bak ikisi de aşk değildir onların, ikisi de aşk olsa duramazsın.

pijamalarını giyip sözlüğü okuyan minnoş kız

dünyada 4milyara yakın dişi varken, çokta sikime takmayacağım kızdır.

(bkz: anladık amın var)

hepinizin amına koyacağım efendim

bir seks kölesi jigolonun cümlesi olsa gerek.

geceye bir uyku bırak

geceye ne bırakacağını şaşıran yazarlara sözlük formatına daha fazla tecavüz etmemeleri adına yapılmış bir öneri.

türkiye rusya savaşı

çıkması mümkün olmayan savaştır, olsa olsa dünya savaşıdır o.

rusyanın dahil olduğu bir savaşa amerikanın dahil olmaması ne mümkün ?

türkiye nin bir rus uçağını düşürmesi

tsk'nın sitesinde belirttiği gibi 5 dakika da 10 defa uyarılmasına rağmen sınır ihlaline devam eden rus savaş uçağının 2 türk f-16'sı tarafından düşürülmesi olayıdır.

şimdi çıkacak bordo klavyeliler savaş istiyoruz diyecek, antimilitaristler çıkacak bayrak için ölmem ben diyecek falan ama olaya mantık çerçevesinde bakacak olursak diplomatik krize sebep olacak bu müdahale eğer yapılmasaydı türkiye şamar oğlanına dönerdi, sonuç olarak durum ya kötü olacaktı ya da çok kötü. kötü oldu, çok kötü olmadığı için kardayız.

karabasan

bilimsel adı uyku felcidir, genelde sırt üstü yatıldığında bu durumla karşılaşılır.

uyku felcinde gözlerden başka hiç bir uzuv hareket ettirilemez, bir nevi stun yemek gibi. *

insanlık ölmemiş denilen anlar

öğrenci yurdunun zemin katında kalıyorum, az önce kapımın önünden geçen adama sigara kağıdı(rızla) sordum malum marketler hep kapandı, yok ama istersen bi kaç dal sigara bırakayım dedi, yok dedim sağol. geldi demin oda arkadaşından 5-6 rızla almış getirmiş sağolsun.

sen kalk 4. kata çık rızla al gel sonra geri 4 kat çık... insanlık, komşuluk ölmemiş be.

hayatın gerçekleri

hayattaki en net gerçek ölümdür, çünkü tırpanla gelir en dürüst melek.

hayattan bugüne kadar öğrenilen en önemli şey

fazla sevinme, her zaman daha iyisi vardır.
fazla üzülme, her zaman daha kötüsü vardır.

cem yılmaz kemal sunal dan daha komiktir gercegi

ilkler hiç bir zaman mükemmel olmamıştır, ama onların mükemmel olmaları gerekmez çünkü kendisinden sonra geleceklerin mükemmel olmalarına bir bakıma onlar sebep olmuştur.

muzun türkiyeye gelişi

alanya'da kereste tüccarlığı yapan Şerifali Mehmet Ağa'nın mısır seyahatinden dönüşte süs bitkisi olarak yanında muz bitkisi getirmesiyle gerçekleşmiş olaydır. sonra patladı gitti tabi.
*