bugün

insanı aşık olmaktan usandıran, aslında gerçek ve ebedi aşkın olmadığını kişinin yüzüne tokat gibi çarpan paradoks.
bir gönülde iki sevda olmaz
biri ancak yalan olabilir...demiş nazım hikmet olayı aydınlatmak amacıyla..
olasi degildir. asik olundugu zannediliyordur sadece.
pembe dizilerin vazgeçilmez yapıtaşıdır,iki aşk demek;kin,savaş,entrika,ihtiras,ihanet,ikiye katlanmış aşk ve bölümlerce malzeme demektir
aradığını bir insanda bulamayan insanın belki de onu bir insanda bulma çabasıdır
iki aşk arasında ikinizdende oldum senin eserin bu allah kahretsin be..sözlerini barındıran bir emel müftüoğlu şarkısı vadı ki bu şarkı nerden aklıma geldi anlamadım *
insan her zaman birini daha cok seviyordur.
insan bu durumdan başka daha ne isteyebilir ki.Sağa baksan aşk sola baksan aşk.Bir de namkörlük edip "tüh dünyanın en kötü durumu" denilmiyo mu böyle insanlar iki aşkın arasında kalıp ezilsin,kit kat olsun,9 kat olsun.
yetinmeyi bilmeyenlerin başına geldiğini iddia ettiği mümkünsüz hadise..
özellikle erkeklerin sık kaldıgı bi durum,
ama yer yüzündeki hiç bir warlık 2 aşk arasında kalamaz
çünkü 2 aşk die bişey olmaz
aşık olmakla hoşlanmak farkılı şeylerdir..
(bkz: alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste)

kişi 2 karakter arasında kalmışsa kesinlikle ikisine de yol vermeli, zira arada kaldığına göre demekki, birinin kaşı gözü vs., diğerinin huyu suyu gibi mevzulara takılmıştır; ikisinden kombine bi adam yapamayacağına göre ah almanın bi anlamı yoktur, a seçeneğini seçip b yi özlerse filan o daha işin içinden çıkılmaz bi haldir... hayattında yeni sayfa açmanın vaktinin geldiği aşikardır, kasmaya gerek yoktur.
Bir insan iki kişiye aynı anda aşık olamaz dedirten durumdur.

Aslında iki kişiye aşık değildir o kişi. Birine aşıktır ancak diğerine ihanet etmek ve üzmek istemez. Belki ayları belki yılları geçmiştir o kişiyle ve ben başkasına aşığım senden ayrılacağım diyememektedir. böyle oluncada iki aşkın arasında kalır. Ama bilirki birini seçecek ve birinin kalbini kıracaktır. Bu kötü durumu erteleyebildiği kadar erteler. genelde iki aşkından biri * durumu bilir. Bildiği içinde baskı yapar ve baskı sonucunda kişi ilk aşkını bitirmek durumunda kalır.

(bkz: Allah Düşmanımın Başına Vermesin)
iki ask arasi degildir o, iki iliski arasi olabilir, iki kisi arasinda olabilir, ama aski karistirmamak gerekir, ask insanin icinde bi duygu degildir cunku, baska birini gordugunuzde onla yogruldugunuzda ortaya cikan seydir, aska sahip olmadigimiza gore onu da ikiye bolmemiz mumkun degildir, eger ki birine asiksa insan, otekini olsa olsa kandiriyor olabilir. iki kisiden birden hoslaniyorum dese, anlarim ama, iki kisiye birden asik olmak,, yok artik, bana bunlarla gelmeyin kardesim.
(bkz: ne bilem hangisini seçem)
aşk nedir ki ikisi arasında kalabilesin ne olduğunu bilmediğin bir şey hakkında ben ikisi arasında kalıyorum demek saçmadır. insan olsa olsa iki kişi arasında kalır ve seçim yapma zorluğu çeker burada söz konusus olan aşk arasında kalmak değil, kişiler arasında kalmaktan başka bir şey değildir.
birinde bulamadığını diğerinde bulmaya çalışmak, bu yüzden de ikisi arasında kararsızlığa düşmek... psikolojik olarak sadece rahatsızlık verir iki kişiye birden odaklanmaya çalışmak... bilinç altında asıl istenen, ikisinin birleşimi bir insan modelidir...
bir kalpte iki kalp olmak
delikanlı adam iki aşk arasında kalmaz.
(bkz: iki kadın bir adam aşk çekilir aradan)
bir an önce karar vermeyi gerektiren karışık durum. bittiğini sandığınız geçmişte yaşanan bir ilişkinin aslında tam olarak bitmediği gerçeğiyle karşı karşıya kalmak ve açıklama yapmanın zor olması, birini feda etmek ya da ikisinden de vaz geçmek...
iki aşk arasında kaldı gönlüm küçücük
Bana uçmayı öğret,kanatlarım küçücük
Ben niye büyüdüm anne ben niye büyüdüm
Aşkın peşinde yol oldum
Ararken acıyı buldum
diyen ezginin günlüğü'nün hoş ezgilere sahip şarkısıdır.
kişinin, kendisini gerçekten seven iki kişi arasında kalması. kafaların karışmasından, işin içinden çıkamamaktan işkenceye dönüşen ikilem.
millet birini bulmazken götü göğe ermiş vaziyette böbürlenme işaretleri.
cok zor ve muhim bir durmdur. arada kalınmıs ne yapacagını bilmez halde oraya buraya saldırılabilir.

Allah kimseyi boyle imtihan etmesin.
yapilabilecek en büyük hatalardan biridir. hem kendine hem de arasinda kaldigi iki insana büyük zarar vermektir.
güncel Önemli Başlıklar