bugün

entry'ler (57)

hükumetlerin af çıkartma yetkisi

evet, kural olarak kuvvetler ayrılığı ilkesi gereği yasama,yürütme ve yargı işleri birbirinden ayrılmıştır.
yargı işlemi bağımsız türk mahkemelerince yerine getirilmektedir.
lakin,
mutlak kudreti elinde bulunduran devlet her ne hususta olursa olsun suçluları affetme yetkisine haiz değildir.
devlet mahkemeleri aracılığıyla yargısını yapar usülen ve şeklen incelenen davalarda bir seri katil bile suçlu bulunmayabilir hatta ceza bile almayabilir.
üst yargı yolu açıktır, kimse birşey diyemez.

fakat af olayı kesinlikle devletin yetkisi içine girmez. affetmek bir duygudur, bireyler affeder, devlet affedemez.

sevgilisinin adet kanını içen vampir

büyü olarak kullanılır, adet kanını bir şekilde birine içirirseniz, o kişi tamamen size bağlanır.

müslümanların zaaflarından faydalanan metalci tip

afedersiniz geçen gelmiş bir tanesi, 14 yaşında bacım var, yarım saat takıl onunla ama bana rhcp konseri bileti ayarla falan diyor, tabi insan kıramıyor. sonuçta zararlı bi tip.

2 gr ot için erkek kardeşini siktiren metalci tip

sağda solda ağbi ot ya kafası çok başka ulan bütün gece mal mal güldük diyerek prim yapmaya çalışır.

annesi bira içen köylü çocukları

tahayyül edemediğim bir durumdur.
anne sıfatını taşıyan bir hanfendi nasıl bira içer aklım almıyor, böyle tezat bir durum ancak anadolunun öküz insanlarından çıkar, yazlıkta sıfır kol tişörtlerle takılan kocalarıyla beraber içerler bi de, entrimi nefret söylemi içermeden tamamladığım için kendimle gurur duyuyorum.

çocuğu olmadığı için üfürükçüye giden şakirt

yazar burada beni anlatmaktadır.
2007 yılından beri hanımımla denemediğmiz pozisyon kalmamasına rağmen bir türlü dölleyemedim, hatta yumurtalarının en aktif olduğu zamanı bekledim, yine olmadı. bizim karagümrük çevresinde popüler olan bir hoca var, sağolsun çözdü durumu.

bira içmeyi meziyet olarak gören metalci tip

fakirliği, pisliği ve otistikliğiyle övünür.
azıcık durumun farkında olsa belki kendisine üç buzlu viski ikram etmeyi teklif edilebilir.

akp lilerin cinsel sapkınlıklarının olması

doğru bir tespittir. zira en samimi arkadaşımın benden 19 yaş küçük olan 11 yaşındaki kızını görünce erekte oluyorum, ne yapayım engelleyemiyorum.

fender gitar için götten veren metalci oğlanlar

gitar ve müzik sevdası böyle birşey. bu fiili ifa etmiş 4 arkadaşım var, 3 tanesi bu sözlükten.

iki biraya bacısını peşkeş çeken metalci tip

17 yaşında çocuk aldıran kadıköy yosması nın mefta evladının biyolojik babasıdır.

nargile kafelerde handjob yapan bağcılar kızı

maddi durumu el verse `17 yaşında çocuk aldıran kadıköy yosması olacak kız tipidir.

17 yaşında çocuk aldıran kadıköy yosması

barlar sokağında bira içerken hayata karşı olan isyankar tutumunu sergilen kezo tipidir.

okul tuvaletinde çocuk düşüren sözlük yosması

muhtemelen x grubunun solistinin eski çıktığıdır.

iki biraya sakso çeken taksim yosması

marjinal olmak uğruna yediği yarraklarla üççüncü boğaz köprüsü yapılır.
sikildiğiyle kalmaz, aşk acısı çektiğini idddia eder.

kürt olmak

öz vatanında sürgünde olmaktır.

marjinal olduğunu sanan sıradan tip

lunaparkta gondol'a binip hayatı doruklarda yaşadığını düşünen tiptir.

reich bize bokmir

inci sözlükte 2011 yıllarında ortaya çıkan bir espri kalıbından 2013 yılının kasım ayının 9. ayında ekmek yemek için yüzsüzce girilmiş sikimsonik enti.

restoranda kürt e verilen ibretlik ayar

restoran ve lokanta ayrımını bilmeyen köylü yazara ibretlik gelmiş ayar içermeyen cümle.

marjinal olduğunu sanan sıradan tip

- leyla ile mecnun izleyip sağda solda fırsat buldukça anlatır
- mizah dergisi okuyup diğer insanlardan farklı şeylere güldüğünü düşünür
- rakı, çay vs romantikliği yapar
- yılmaz özdil paylaşır
- ekşi sözlükte yazacak kadar zeka geriliğine sahip değilse uludağ sözlükte yazar.
- galatasaylıysa fatih terim lovers, fenerbahçeliyse aziz yıldırım loverslık yapar.

falan.

meclis

siyasetin merkezi olarak görülen bina fakat siyasi simge ile girmek yakın bir zamana kadar yaaktı.