bugün

entry'ler (6)

sergen yalçın ın maç yorumları

Futbol oynadığı dönemde oyun içinde yaptıklarını düşününce yorumları ilgi çekicidir.gs-lazio şampiyonlar ligi maçında nesta stam ikilisinin üzerine yürüyüp ümit karana yaptığı asisti kendisinin yerine ülkeye 10 numara diye gelen futbolculardan da beklediği için yanlış anlaşılmaktadır.bu tip yabancılar eleştirmekte çok haklı olduğunu düşündüğüm yorumcudur.

hukuk sosyolojisi

hukuk fakültelerinde(daü de 3.sınıf) 3.sınıf dersi olarak kendine yer bulmuş bir bilim dalıdır.Sınavları çok uzun süren bir derstir 1 sorunun cevabı için bir kaç tane a4 kağıdı gerekebilir.içereğinde kendi döneminin ünlü sosyolaglarının devlet-hukuk-toplum üçgenine nasıl baktıkları vardır.

ottan boktan ders çıkaran zihniyet

güldürürken düşündürmeli gibi beyin fonksiyonlarını alt üst eden bir sözcük tamlamasının günümüzde varolmasını sağlayan insan grubudur.bununla ilgili en ilgi çekici açıklamayı bu alanda uzman olan cem yılmaz yapmıştır.

ukrayna ile vizelerin kaldırılması

isabetle alınmış karar gibi gözüksede bence ukraynalı hatunlar için biraz üzücü zira itaalat fazlası sebebiyle fiyatlar epeyce düşer...

namaz kılan insancıkları anlamıyorum

Islam dininde namaz kılmanın bır farz olduğunu bılmeyen bu dini anlamak yerine yasamaya çalışanları hedef görerek konuşan saygısız bır ınsanın ettıgı laftır.

türkiye de herkesin eşit eğitim aldığını sanmak

Ülkede herkesin esit eğıtım aldığını sanmak düşülebilecek cok büyük bir yanılgıdır zira sosyal esıtlızlığın dıbıne vurulmus durumdayken boyle düşünen kişi kalmamıştır.Fakat mevcut durumu düzeltmek için girilen çaba yetersizdir eğitim için harcanan para da ortadadır.