bugün

entry'ler (6)

recep tayyip erdoğan

Sürekli yol yapan ve yaptigi yolla kendini 19. yuzyil teknolojisiyle karsilastiran Surekli cami yapip turk milletinin cahilliginden ve dine karsi hassasliklarindan vuran ulkeyi kalkindirabilecek nitelikteki fabrikalarin satilmasina goz yuman turk milletinin kurtulusu mustafa Kemal in tam tersi varlık. oy verenleri ciftci gibi egitim gormemis insanlardan geliyorsa sasirmayin. 12. cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan. bu turk devleti krize girerse sasirmayin. BENiM NAÇiZ VÜCUDUM ELBET BiR GÜN TOPRAK OLACAKTIR. ANCAK TÜRKiYE CUMHURiYETi iLELEBET PAYiDAR KALACAKTIR. -Mustafa Kemal Atatürk

içinden geçeni yaz

Bazen geleceğimi düşünüp matematige felan bakıyorum. yapamıyorum yapamadikca cildiriyorum. duvari felan yumruklayip muzik acip sinav cekiyorum. yorulunca tekrar calismaya basliyorum. bu 3 kere felan oluyor başlayınca.

en güzel bira

en güzel bira hmm kakaolu protein tozunu koy abi yulafı koy yumurtayı koy muz koy bide kendi zevkine göre bir şey at içine karıştır ne kullanıyosan. heh oldu iç şimdi onu hadi spora.

müslüman olmayan bir türk olmak

Hangi dine mensup olduğunuzda önemli. Adamlara hayatlarında duymadığı dinlerden bahsederseniz odunu verebilirler.

iyiler mi kötüler mi kazanıyor sorunsalı

Merak etmeyin. Çok düşünmeye gerek yok. Kötüler kazanıyorlar.

kemalistleri çıldırtacak bir şey bırak

Günümüzde Mustafa Kemal'in fikir ve düşünce dünyasını anlayıp destek ve sahip çıkanlara "kemalist" diyorlar. Ancak çok basit bir araştırma ile kemalistlerin aslında Mustafa Kemal Atatürk' ün görüşlerini anlamadığını görebilirsiniz. Gazi Paşa'yı gerçekten anlayan bir insan ırkçılık, ayrım yapmaz. Ancak görüyoruz ki "kemalist" ler kendi görüşünde olmayan insanlara küfür, argo kelime ve hakaret ediyorlar. Rte deyince çıldıran kemalistler var. Tamam adam sadece yol yapmış olabilir. Ama bu fikir ayrılığı seni kinlendirecek, gönül denizini nefret kanı ile bulandıracak seviyeye gelmemeli. Eğer ki geliyorsa sen ne Gazi Paşa'yı anlıyorsun ne de iyi bir insansın demektir. Sen Mustafa Kemal Paşa' ya "atam kalk ben yatam " diyorsan bir aptalsındır. Sen kendini "kemalist" olarak diğer insanlardan ayırıyorsan ayrımcısındır ve Gazi Paşa'nın yıllarca savaştığı cahillik galip gelmiş demektir. Sağlıklı düşünebilen kimse Atatürk' ü örnek alıp böyle yapmaz. Neredeyse her görüşe saygısı olan bir insanım. Ancak kendine kemalist deyipte Atatürk'ün bütün emeklerini sikip atan bu aptal cahil heriflere saygım kalmadı.