entry'ler (97)

naruto shippuuden

iyi hoş ancak o kadar bekleyip sonra yirmi dakika bile izleyemiyoruz, en iyisi bölümleri biriktirip izlemek diyorum o da olmuyor.bilmem kaç bölüm ilerden giden mangasını okusam o da yetmez. tek çare beklemek.

onkoloji

zor bir bölüm çünkü hastaların bir bölümü kaybedileceği belli ama yine de tedavi görenler var. bir umut diyorlar herhalde ama bazılarında insanın düşünesi geliyor bu tedavi yerine son zamanlarını rahat geçirse daha iyi olmaz mı diye. tedaviler(kemoterapi, radyoterapi vs.) gerçekten hastalar ve yakınları için çok zordur, bir de iyileşenlerin bir kısmının geri dönme ihtimali vardır ki daha kötü. orada çalışan birinin çok istekli ve azimli olması gerekir herhalde. kayıp giden hayatlara rağmen hayat dolu olmalıdır.

hayatin format tusu nerde lan

(bkz: format atmak)
(bkz: geri almak)

aysun kayacı ile çobanın oylarının eşit olması

(aysun kayacı ya kırılan çoban ile kayacı arasında birebir özel görüşmeler devam ediyor. görüşmeler sonrası kayacı basın açıklaması yapıyor)

kayacı: görüşmelerimiz çok verimli geçti.tatmin olduğumu söyleyebilirim.

çoban: valla ben tatmin olmadım *.tam başlamıştık ki yeter dedi dayanamadı daha fazla.yarıda kaldı kardeşim *.

edit:baktık ki olaylar öyle değilmiş aslında aysun kayacı nın söylediği sözü bir aydın! söylemiş olsaydı böyle millet hücum etmez belki en iyi bir şekilde tartışmaya çalışırdık.tabi aysun kayacı da suçsuz sayılmaz onun söyleme tarzı bunu buralara getirdi.

aysun kayacı ile çobanın oylarının eşit olması

katıldığı programa süs diye konmuş kişinin durumu.demokrasi nedir diye sorsan bilmez.

(yapımcılar aralarında konuşuyorlar)

- abi programa üç kadın bulabildik bir kişi eksik
+ yapma ya, neyse bulun işte birini
- aysun kayacı var abi ama onun pek konuşabileceğini zannetmiyorum
+ olsun artık ne yapalım orada otursun yeter

bir süre sonra

+ lan hani konuşamazdı bu
- ne güzel abi katılıyor işte
+ ne güzeli olum saçmalıyor resmen
- olsun abi malzeme olur işte, reklam yapmış oluruz...
+ ?...

fenerbahce iflas etti

(bkz: kafayı fenerbahceye takmak)

kendini super kahraman sanmak

- lan olum, baksana
+ ne var abi, ne oldu
- lan sabahtan beri kendimi süper kahraman zannediyorum
+ nasıl yani abi
- ne biliyim, bir uyandım böyle içimde bir şeyler kıpır kıpır, sanki süper kahramanım
+ başka ne var abi, yani bir özelliğin felan var mı?
- şimdilik bir şey yok ama olacak hissediyorum.
+ ??..

sokakta kurtce konusan kisilere rastlamak

kimilerine göre en güzel kürt sınıfına girememiş insanlardır, (en güzel kürt ne lan ?) nasıl istiyorsa öyle konuşur, türkçe konuşmuyor olması bu ülkeyi sevmediğini mi gösterir?

karizmatik karma isimleri

(bkz: uyuyan dev)

multipl skleroz

yıkılan myelin kılıf yerine yenisi yapılıyorsa hastalık ataklar ve kısmi veya tamamen düzelmelerle seyreder.ancak yeniden yapım yoksa korkulan durum olur ve etkilenen bölgeye göre kalıcı hasar gerçekleşir.

cinselliğini doyasıya yaşayan kız

en doğrusunu yapan kızdır. yürü be kim tutar seni, aferin sen böyle doyasıya yaşayınca aşmış bir şahsiyet oluyorsun. erkekler bile çekiniyor senden o kadar doymuşsun ve doyarak yaşıyorsun.

sen milletin dediğine bakma, cinselliği doyasıya yaşamak erdemdir.ben de seni destekliyorum, istersen tanışabiliriz ama biliyorsun çekinirim ben senden, ona göre bana destek ol.bu arada anlat bana cinselliği doyasıya yaşamak ne demek, hiçbir şey anlamadım çünkü.

turk milletinin yalandan ozgurluk sevdasi

kurtuluş savaşı demek isterdim ama tribünlere oynamamak için demiyorum. bu milletin birçoğunun bir düşüncesi ve bu düşünce adına bir özgürlük merakı vardır, yine bunların büyük bir çoğunluğu isteklerine veya özgürlüklerine ters gelen durumlara tepki vermez en fazla biraz canı sıkılır ama kimse harekete geçmez.belki de harekete geçmek için gerekli şartlar eksiktir, mesela bir önder gibi, önder dediysek sıradan biri deği,.şöyle bir konuşmaya başlayınca bütün insaları peşinden sürükleyebilen birisi konuşucam diye ona buna hakaret edenlerden değil.şimdilik uyumaya devam eden bir millet nasıl ve ne zaman uyanır bilemiyoruz tabi ancak bir özgürlük sevdası adına olmasını umuyoruz.

hafıza

bazılarında kapasitesi sabittir bu meretin yeni bir şey kaydederken eskilerden siler siz istemezsiniz ama o yine de siler.bir de geçenlerde doktorlar obezlerin beyinde açlık merkezine sinyal vererek zayıflatmayı amaçlarken tesadüfen hafızayla ilgili bir yere vermişler sinyali sonra bir bakmışlar adam da zayıflama adına birşey yok ancak 30 yıl önceki anılarını hatırlamaya başlamış bu yoldan giderek alzheimer hastalığına çare bulmayı amaçlıyorlar.

öss

bilmem kaç yıl hazırlandıktan sonra yine de sınav günü başınıza herhangi bir şeyin gelmesiyle(sınav günü karnınız veya kafanız çok kötü ağırabilir,sınav anında burnunuz kanayabilir vs.) o kadar emeğin birkaç saat içinde boşa gideceği(aslında tam boşa gitti sayılmaz gelecek sene aynı sınavdan yine yapar bunlar) sınav. herkesin de söylediği gibi işin ilginç yanı geri kalan hayatının muhtemelen hayatının çok daha büyük bir kısmı bu birkaç saate göre şekilleneceği.

uludağ sözlük ün ekşi sözlük ten popüler olması

marifet popüler olmakta mı diye düşünüyoruz.eğer popülerlik kaliteyle geliyorsa hiç fena olmaz diyoruz.

asker için tüfek avrat kasatura baldızdır

(bkz: avradı anladık da baldız kim)

fenerbahçe

milliyette gördüğüm bir habere göre;ispanyolların şampiyonlar liginde rakip olarak istedikleri takım.niye istediklerini ben de anlamadım, herhalde elenirlerse fenerbahçe gibi güçlü bir takıma elenmek istediklerinden olsa gerek.

hiç kitap okumadığı için övünen insan

bu insanların bir kısmı da kitap okuyanlara 'ya sen kitap okuyorsun ama eline ne geçiyor' der.

(bkz: okusaydı övünmezdi)

mutluluk

içinde hem yenilikler barındırıyor hem de klasik türk filmi görüntüsünü veriyor.güzel mesajlar vermiş lakin bunların bir kısmını anlayabilmek gerçekten zor, eğer benim gibi madem mesaj vermeye çalışıyorsun bari şöyle herkesin anlayacağı bir dilden ver diyorsanız beğenmeyebilirsiniz.olması gerektiği gibi kitaptan fazla kesintiler yapılmış bu sebeble bazı sahneler veya durumlar kafanıza yatmayabilir.yine de bir amacı olduğu için güzeldir ve izlenmesi gerekir.

kuslara dadanan pis kedi

bir de bunun pazardan aldığın güzelim civcivlerine dadanan kedi cinsleri var, sen git pazardan renkli renkli civciv al, el bebek gül bebek bak sonra bu gelsin sinsi sinsi yaklaştıktan sonra müsait bir anda alıp alıp götürsün, bizim mahallede vardı böyle bir kedi komşuların civcivlerine felan da dadanmıştı derken bir gün bizim bu komşulardan biri bunun kuyruğunu küreğin sivri kısmıyla koparınca o günden itibaren bırakmıştı civcivlerin peşini, kedi milleti bu kuyruğuna kıstırınca kaçıyor.