bugün

hayatı boyunca kitap okumadığı halde her yerde bununla övünen bir de bu terbiyesizliği yetmezmiş gibi okuyan bünyeleri de bir takım bizans oyunları ile kandırmaya çalışan aptal bünye eylemidir.

(bkz: sen bir öküzsün arkadaşım)
bir de kitaba verdiği paraya acıyan insanlar var. bu konuda yapacak pek birşey olmuyor, çünkü laftan da anlamaz böyle tipler. en iyisi uzak durmaya çalışmaktır.
en son okuduğunuz kitap sorusuna kitap okumuyorum eksikliğini hissetmiyorum diye cevap veren kişidir.
(bkz: demet şener)
hiç kitap okumadığını söylemesinin arkasından da ; "biz sizin gibi, hayatı mektepte değil hayat okulunda öğrendik" diyerek aklınca ayar vermeye çalışan mikro organizmalardır.
ailesinin yada öğretmeninin küçükken eline kolay okuyacağı ve zevk alacağı bir kitap tutuşturmadığı ,
hayatın en güzel ve yararlı zevkinden mahrum insan.

birde kurtlar vadisi kitap olsaydı herşey farklı olurdu dedirtir zorla.
(bkz: kitap okuma cezası)
birde bunların bütün yeni çıkan kitapların yorumlarını takip edip, ortamlarda hava atmaya çalışan, bireysel fikrini sorunca da 'ben kitap okumuyorum ki, kitap okumak bana vakit kaybı geliyor' diyen versiyonları vardır. insanı gerçekten şaşırtır.*
(bkz: ezik)
(bkz: köylü)

(bkz: burhan altintop tarzi entry girmek)*
insanı,övünecek başka hiç birşeyi olmadığından mı yoksa bunu bir meziyet sanacak kadar saf olmasından mı ikilemine sokan haline acınası kişi...
(bkz: dangalak)...
kendi kısır döngüsü içinde kaybolmuş, kitap okusa dahi anlayamayan o yüzden kitap okumanın gereksizliğini savunan bunla da kalmayıp kendini öven hatta zaman zaman okuyanları aşağılayan yaratık.
insan kelimesinin yanlışlıkla kullanıldığı bir cümledir kendisi. doğru kelime öküzdür.
http://www.yonja.com daki cogu kişi.
beni yedi kere yıkayın sonra bir deliğe tıkın.
bir röpörtajlarında cenk erdem ikilisi hiç kitap okumadıklarını ve okumak istemediklerini söylerek insanların kendilerinden soğumasını sağlamıştır.
Yonja denen saçmasapan adrese üye olmuş çoğu insanların yaprığı davranış...
kitap mi? o da ne? diyip ardindan da bi .ok yedigini sanip gülen kisilerin eylemidir. *
zaman sonra kitap okumadığı için dövünen insan oLacaktır.. ha bir de ünLüLerden bazı kişiLer var ki onLar bu sözü rahatLıkLa söyLeyebiLiyorLar.. bir göz atın;

(bkz: kitap okumuyorum eksikligini hissetmiyorum) *
insan mıdır? zannımızca değildir. zira; "her kitap bir insandır. okumasını bilene" demiştir üstad.
kızlar veyahut erkekler bu olaya olumlu bakarlarsa sonuç olarak iyi olur bu arkadaşlar veya kardeşler için. kitap okumak bir yerde zihni yorar, bu sebeple daha dinç uyanıp okula veyahut işe gitmek için bol bol yüzümüzü yıkamalıyız.
en son okuduğu kitap sorulduğunda "cin ali serisi" diye cevap verip bi de komik olduklarını düşünür bu insanımsılar.
(bkz: öküz geldim öküz gitmeliyim)
bir, ''şecaat arz ederken merd-i kipti sirkatin söyler imiş'' vak'ası...
o kitap için kim bilir kaç ağaç kesildi gibi sonradan çevreci havasına girerek kıvırmya çalışan fakat beceremeyen insan...

(bkz: angut)
kımıl zararlısı, asalak, terliksi hayvan, ogli aygiti olmasi muhtemel yaratik.