entry'ler (173)

araplar üstün ırktır açık ve net

Rivayet odur ki dinler ve peygamberler o zamanın en sapkın milletlerine inmiştir ki ilk önce onlar adam olsunlar. Arap yarımadası'na bu kadar kitap ve peygamber inmesi o nedendir diyebiliriz. Sadece inançlar üzerinden yürütülen saçma bir tespittir özetle.

buruna takma kirpik modası

biz leblebi sokuncaburuna sokulan leblebi dalga geçilen; millet kirpik sokunca akım olan olayı göstermektedir.

gecenin şiiri

"belliydi
okşadığın zamanlarımın
bedeli olacağın,
yok olacağın,
bir gün âniden
olmayacağın...
olsun,
boğazdaki gemilerdeyim
camları kırık bir evdeyim
dilinle damağıma çizdiğin
dairelerdeyim
anlamı yok,
yok diye direnmenin..."

(bkz: mehmet ersoy)

euler özdeşliği

(bkz: minimal tamlık estetik ilkesi)

we are our choices

sizi siz yapanın ne olduğunu özetleyen Jean paul sartre sözü. seçtiklerimizi yaşıyoruz; seçtiklerimiz oluyoruz. Sonunda Bizi biz yapan seçtiklerimiz oluyor.

gök nerede

Mabel matiz'in nadide eserlerindendir. Şöyle bir joytürk stüdyo versiyonu var. özellikle back vocal veren eleman sayesinde şarkının orjinal versiyonundan daha vurucu geliyor nedense:

https://www.youtube.com/watch?v=Rp4S_xIDPHk

by myself

reanimation versiyonu nedense daha gaz duran linkin park parçası.*

helldorado

Bu adamlardan beklentim büyüktü ama saman alevi misali bir görülüp kayboldular. A drinking song'un bu kadar tutmasının sebebi de bizim kulağımıza hitap eden 9/8lik ritm ile olması sanırım.*

nickten tip tahmini yapmak

atlet giyen karpuz: Tipik türk erkeği.

bir derdim var

Şaka maka 13 yıllık bir şarkı olmuş; yine de ilk günkü gibi kendini dinleten mor ve ötesi için klasik sınıfında bir şarkıdır.

kedi ile yatan iğrenç insan

Kedi sahipleri bilir ki kedi ile siz yatmazsınız; yani tercih değildir. Yatarsa o sizinle yatmıştır ve sizin için lütuftur. tadını çıkarmaya bakmak lazımdır; zira mırlamaya başladığı an debelenip durduğunuz yatakta ne zaman uyuduğunuzu anlamazsınız.

carlos sainz jr

Gelecek yıl beklenmeden bu yıl yapılacak olan gelecek yarış Amerika gp itibariyle Renault safına geçmiştir. böylece jolyon palmer'ın ipi çekilmiş oldu.

türkiyede şeriat isteyenlerin oranı

Bu istatistiğe dayanarak:

Türkiye'de şeriat isteyenler yaklaşık 10.000.000 kişi
Türkiye'de gayri Müslimlerin şeriat kurallarından muaf tutulmasını isteyenler: 4.800.000 kişi
Türkiye'de kırbaçlama, dağlama, sakat bırakma gibi bedensel cezaların yer almasını isteyenler: 3.300.000 Kişi
Türkiye'de zina yapanların recm ile öldürülmesini istiyenler: 2.800.000 Kişi
Türkiye'de islamdan çıkanların idam edilmesini isteyenler: 1.600.000 Kişi
Türkiye'de aile problemlerinin din adamları tarafından çözülmesini istiyenler: 4.600.000 Kişi

Yani islamdan çıkarsanız sizin idam edilmenizi isteyecek minimum 1.600.000 kişi var.-ki bu sadece görünen kısmı-. Kırbaçlama, dağlama, sakat bırakma recm ile öldürülme de cabası. Varın siz düşünün.

fibonaccinumbers

(bkz: 011235813213455891442333776109)

fawori

Betek boya'nın markalarından birisidir. Filli boya ile olan ilişkisi daha çok vestel-regal ilişkisine benzer.

trafikte bayan sürücü istemiyoruz

Her gün trafiğe çıkan birisi olarak; açıkçası hiç de baymıyor maşallah. Her an aksiyon, her an gerilim. Bayan sürücü türkiye'de bulmak zor. Kadını, erkeği hepsi direksiyon başında bir değişik oluyor. Ben bayan sürücü istiyorum esasen. Böyle rutin gitsin yolundan; her kurala uysun. Baysın; ama yeter ki aksiyon yaşatmasın.

mustafa kemal atatürk

zamanında anlaşılamayan değeri şimdi daha çok öne çıkmaktadır. Tabii bir kesim, kendisini Oradan, buradan, müfredattan kaldırmaya çalışıyor Ama unutuyorlar: bazı şeyler kalktığında tehlikelidir.

motorlu taşıtlar vergisine yüzde 40 zam yapılması

Bugüne kadar bindiğim arabam bundan sonra bana binecek. o derece saygıyla eğildim önünde. Eskiden yavaş yavaş sokuyorlardı. Ama bu sefer güldürmedi.

pierre gasly

2016 gp2 şampiyonu ve 2017 malezya gp’den itibaren toro rosso pilotu olacak olan 21 yaşındaki genç. Red bull’un pilot yetistirme akademisinin ürünüdür.

daniil kvyat

Bu sezon 6 yarış kala koltuğunu pierre gasly isimli gence bırakan artık eski diyebileceğimiz toro rosso pilotu.