bugün

ilk okulda öğretilen kelime halinde fi$lerdir.
(bkz: ali ata bin)
(bkz: emrah kos)
türkiyedeki eğitim sürecinin düşünmeye değil emre tabi olduğunu daha çocuk okumaya başlamadan gösteren cümlelerdir.
(bkz: ali gel) baş üstüne
(bkz: isin ilik sut ic)tabi ne haddimize sıcak veya soğuk içmek
(bkz: emrah kos) derhal yalnız henüz elinizdeki sopayı fırlatmadınız
ilkokulun kantininden alınmış herhangi bir varlığa ait kdv fişi...
yalnızca türkiyede değil tüm dünyada okuma yazma sürecini başlatan araç gereçlerdir
(bkz: ışık ılık süt iç)
(bkz: deniz artık çekil)
(bkz: yeter tayyip yeter)
(bkz: mesut ılık süt iç)
pınar ip al çorap ör
hasan hasta oldu
-ali gel
-kaya topu tut.
ilk okulda ali gel yazarken acaba bi gün şu uzunnn ve karışık fişleride ( emel ılık süt iç , ipek ip atla ... ) yazabilecekmiyim die çookkk düşündüm ben..

hayatımın en stresli dönemide kesilen fişleri kaybetmeden fiş dosyasında saklamak oldu..

allahım o günlere dönmek istemiyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmm
çok özlediğimiz fişlerdir.
ilkokul birinci sınıfta her çocuğun başına gelmiş bir işkence çeşididir.
her hafta yeni bir tanesi dağıtılır,bütün hafta boyunca önce kelimeleri cümleden ayırmak sonra kelimeleri hecelere ayırmak suretiyle gün be gün kırpılır durur.beş yıl sonra mezuniyet töreninde kullanılabilecek miktarda konfetiniz olmuştur artık.aferindir,yıldızlı pekiyidir.
defterlere yazmamız yetmezmiş gibi plastik fasulye ve çubuklarla iyice beynimize kazıdığımız, hafızalardan derhal silinmesi gereken cümleler öbeği..
-ömer mısır ye
-ömer üstüne su iç
-ömer betona otur
-ömer ishal oldu
Milli Eğitim Bakanlığınca okutma metodunun tümdengelim den tümevarım a değiştirilmesiyle gelecek nesillerin hayatında bizlerin hayatında bıraktıgı kadar iz bırakamayacak olan cici şeyler.
(bkz: ilkokul fişleri)
(bkz: in search we trust)
en son fiş ''Birol,ablan evi süpürmüş mü?'' dür
fili cümle sonunda ikinci bir kez daha tekrarlanan cümleler
örnek;koş ali koş
tut topu tut
yıldız yumurta soy
cem yılmaz ın tek kişilik şovunda yaklaşık 15 dk suren izleyenleri gulme krizlerine sokan konudur.

(bkz: bir tat bir doku)
ayşe internete bağlandın mı?

(bkz: teknoloji heryerde)
"ali yaz 3443'ya gönder ali gelsin"*
(bkz: fener zenci sever)
oya ile kaya arasındaki aşk-meşkin ayyuka çıktığı fişlerdir
(bkz: birol ablan evi süpürmüş mü)
(bkz: ben bunu gördüm)
sistem değişikliği nedeniyle klasikleşmiş fişler gitmiş yerine öğrenilen harfleri pekiştirmek amacıyla farlklı fişler verilmektedir .öğrencilere.
-ela ile seda eltiler.
-ela anneannene kiraz verme. (yalanım varsa çarpılayım)