bugün

entry'ler (28)

nickinosuke

hoşgörüsünü kötü oylama yaparak gösteren kişi...

nickinosuke

20 entry girdikten sonra hala çaylak yazısını gördüğünde durmadan ben neden yazar olamadım die düşünen şahıs..

- bira şişesinde balık olan adam (rakıya parası yetmez)

-en ucuz bilgisyar parçalarını bize sattığını söyleyerek kalbimizi kazanan kimse..( kazıklıyomu kazıklamıyomu onu kimse hala çözemedi)
- tüm yaptığı film dvd ve ne varsa kapgelleri sorunsuzca paylaşan adam.

- özellikle içtiği anlarda sesinin ahmet kaya' ya benzediğine daha çok inanıp şarkı söylemye başlayan insan.

-daha yzacak çok şey varken karşılaşmamızın yakın olduğunu düşünüp yaşamaya devam etmek istediğimi hatırlatan zatımuhterem
- Zeynel berkay gülün beni tanıştırdığı dost canlısı ( beni nie çağırmıyosunuz ben tanıştırdım sizi ama )

- ayrıca sen nerden bilyosunki ingilizceyi nerden öğrendinki hayret bişi ya..

is yerinde girilen entry ler

eve hala adsl bağlatmamış arkadaşların açtığı başlık..

iliskide celiski yasamak

ilişkinin ilk heyecanı kalmadığı zaman tarafların kendini bu şekilde sorgulaması sonucunda ayrılıaa kadar getirmesi ve en nihayetinde it gibi pişman olmasıyla sonuçlanan durum..

aptal ticari girisimler

yaptığınız iş ne olursa olsun ortağınız zeynel berkay gül olsun ..

atma ziya

ingiltere kralı, rahmetli başkan kenedy,taçsız kral pele,beckenbauer,kaleci mayer ,nadia komenaçiii,biricit bardoo vee fenerbahçeli cemill hepsi şöhretlerini bu bıçaga borçlular.
bu bıçağın yanında cibicibicips marka köpükde bedavaaaaa
(bkz: neşeli günler)

makine mühendisliği

uludağ üniversitesinde kantini bile olmayan ; sınıf dışında bile herhangi bir kızla tanışmanın önüne geçilmek istenen bir fakülte binasında yer alan bölüm...

makine mühendisliği

- dershane döneminden beri girdiği tüm sınıflarda kız sayısının 2 veya 3 ü geçmediği üniversitede bunun değişeceğini sanıp bu bölümün kazanılması sonucunda girilen ilk derste kız sayısının hala aynı kaldığının ve onlarında bıyıklı olduklarının görülmesi sonucu arkaya bile bakılmadan kaçılması gereken bölüm ...

6 yasindan sonra cocuklarin uyuzlasmasi

çocukların tüm sevimliliklerini kaybedip uyuzlaşması ..herşeyi biliyorum hissine kapılıp her lafa girmesi her söylediginize cevap vermesi sonucunda kendinizi katil olmamak için içten içe telkin etmeniz gerekir.eger kendi çocuğunuz değilse ortamı terketmek ve aynı çocuğu liseden mezun olana kadar görmemek en iyi çözümdür

osurmak

giren kontrol edilirde çıkanı kontrol etmek çok zordur..

varoslarin ortak ozellikleri

insanları maddi durumuna göre veye yaşadıkları yere göre sınıflandırmaya can atanların iştahla saldırdığı başlık..

findik lahmacun

adı gibi küçüldükçe küçülen fındık kadar olan doymak için 15- 20 tane yenilen şirin lahmacuncuk.

tarsus idmanyurdu

renkleri türkiyenin en asil renkleri alan sarı-laciverttir.

tarihi tarsus evleri

dar bi sokak üzerinde sayıları 10 -15 arası olan turizm bakanlığı tarafından restore edildikten sonra kendini toparlayan evler.

tarsus şelalesi

manavgata 10 basan fakat hakettiği ilgiyi göremeyen şelale.

karsambac

kendini kaptırıp mersin sıcağının etkisini azaltmak adına ard arda 3-4 tabak yendikten sonra yataklara düşüren basit ve ucuz tatlı. son yıllarda madonun menülerinde bile yerini almıştır.

sözlükteki mersinliler

tantuni, şalgam ,cezerye ,turunçgiller ,sıcak ve nem, karsambaç ,bici bici gibi başlıklarda entrylerinin olması beklenen kişiler topluluğu. ayrıca tarsuslu olanları daha makbuldür :)

robust

muhendislerin kullanmayi pek sevdigi sifat.. ingilizce'de saglam, guclu kuvvetli, dayanikli gibi binbir olumlu anlama gelir.. daha çok kendinden beklenmedik performansata çalışan hacmi küçük ama işlevi büyük sistemlere kullanılır.
bi nevi halil mutlu

gazetelerin iddaa eklerindeki yanlış bilgiler

tersi oynandığında çok tatlı para kazanılan bilgiler..

tantuni

ülke sınırları içine en iyisini tarsus amerikan koleji karşısında çok küçük bir dükkanı olan kenan ustada yiyebileceğiniz muazzam lezzet.

-çift lavaş
-az yaglı az soganlı
-yağsız soğanlı
-soğansız yağlı gibi değişik uygulamalarını zevkinize göre dahada çeşitlendirebilirsiniz.