bugün

vücutu biriken zararlı gazların dışarı atılması esnasında çıkan sese denir.
açık havada osurmanın tadı bir başkadır.Bu daha bi makbuldür.
bağırsaklardaki bakterilerin çeşitli gıdaları sindirken yaptıkları kimyasal reaksiyonlar sonucu oluşan gazların çeşitli şekillerde dışarı çıkmasıdır.

(bkz: yellenmek)
(bkz: osururken espri yapmak)
ing. to fart
kuru fasülye ve barbunya yendiğinde daha da çoğalan eylem.
doksanüç ile birlikte z vurgusu olrak adlandırdığımız eylem
iyi insanın içinde kötü şey durmaz dedirten hede.
vücutta metan gazının fazla birikmesiyle patlama eylemi.
(bkz: sevgilinin yanında osurmak)
doğal yollarla ufak çaplı bir yel oluşturmak.
rahatlatan eylem.. Seslisi makbuldur * ..
(bkz: osursam sorun yapar mısın)
(bkz: dikkat ateşle yaklaşmayın)
fıs osuruk pis osuruk dedirten,eylemi yapan için sevinç uyandıran fakat civar insanları için geçici hafıza kaybı yaratan ancak neticede son derece insanı bi durumdur.
yanıcı metan gazından oluşan bir gazın anüsten dışarı atılması olayına türkçede verilen isim
sağlıklı bir insanın günde ortalama 11 defa yaptığı eylem.
(bkz: osururken sıcmak)
beşerin g.tünün zemberiğinin bozulmasıyla doğru orantılıdır.
(bkz: kurufasulyenin gaz yapması)
(bkz: osuruktan teyyare)
en doğal olaylardan bir tanesi olmakla beraber. insanoğlunun en alındığı harekettir de. kokusundan kaynaklanabilir tabi. ama bunun kokusuzu da var kardeşim...
"fıs osuruk pis osuruk cart osuruk canım osuruk" tabirine konu olarak kategorilere ayrıldığını gösteren salınım fiili.
"içimizde durup bizi rahatsız edeceğine,dışarıda durup milleti rahatsız etsin.." mantığıyla hareket edildiğinde ortaya çıkan gaz patlaması.
kimsenin yaptığını itiraf edemediği kokulu gaz
içerde durup kanser yapacağına dışarı çıkıp konser yapandır. ayrıca yaşadığımızın ve sağlıklı olduğumuzun göstergelerinden biridir.
Çakmak,kibrit veya başka bir yanıcı madde tutuldugunda alevlenebilecek bir eylemdir de aynı zamanda.
(bkz: metan)
(bkz: danger)
(bkz: çok ateşliyim buram buram yanıyorum ye beni,sev beni,KOKLA beni)