bugün

entry'ler (77)

sözlük yazarlarından absürt hikayeler

meyhaneye son giren bendim. üzerime çevrilen bakışların, bana bakan gözlerdeki şaşkınlığın nedenini buraya girdiğimde anlamamıştım.

karşı masada iki kişi oturuyor. iki yaşlı adam. iki çirkin. bin yıl içki içmesi yasaklanmış iki ayyaş. ve yasaklarının süresini bilmemekle cezalandırılmışlar. yedi yüz sene tek damla içmemişler. bir o kadar sene önce çiğnemişler yasağı. bir o kadar senedir lanetliler. ve hararetle sıkıyorlar rom şişesini derinden, yedi yüz senedir. tam arkamda bir aile oturuyor. küçük bir kızları var. kızın yüzüne bakmayı deniyorum. diğer herkesin yüzü gibi bulanık bir çift gözden başka bir şey yok. yalnız sesi, tiz ve derinden. bana en uzak masada bir koca karı oturuyor. kendi kendine bir şeyler anlatmakla meşgul, utanç verici şeyler... anlattıkça, yüzü kızaracakken, burnu kızarıyor. çünkü bu koca karı içmeden anlatamaz. buradaki herkes gibi.

bir gıcırtıyla irkiliyoruz hepimiz. bulanıklıktan gözlerimin göremediği yerlerde bir sessizlik beliriyor: kaç zamandır göremediğim, yalnız seslerinden tanıdığım kimliksiz insanların sessizliği... ve şimdi, bütün meyhane, açılan kapıya bakıyoruz.

hatırlamaya başlıyorum. bir vakitler ben de o kapıdan girmiştim. o zamanlar henüz saatlerin tik-takları durmamıştı. ya da ben yeterince içeride değildim bunu fark ettiğimde. işte şimdi yeniden dönüyor akrep ve yelkovan, kaybettiği zamanı yakalamak istercesine. ve açılan kapıyla gelen ışık edepsiz koca karının üzerine vuruyor. aynı anda kapının önünde kısa boylu, sakallı bir adam beliriyor. hepimiz bir adama bir koca karıya bakıyoruz. koca karı eriyecek. yıllardır güneş görmeyen bedenlerimiz yalvarıyor un ufak olmak için. seslerini yalnız açılan kapılarla duyuyoruz.

bütün meyhane yeni gelen adama bakıyoruz. bütün meyhane şaşkınız. çünkü adam bize kendisiyle beraber zamanı da getirdi. adama bakıyor ve hatırlıyoruz. ve bütün yaşadıklarımızı zihnimizde canlandırırken bakışlarımızı adamın üzerinde unutuyoruz. adam tedirgin ve şaşkın. üzerindeki bakışların nedenini kestirmeye çalışırken kapıyı kapatmaya yelteniyor. kapatma! diye bağırıyoruz hep bir ağızdan. ve adam kapıyı kapatıyor. bana en uzak masaya bakıyorum. kısa boylu, sakallı bir adam oturuyor.

sade bukowski henry miller okuyan kız

baştaki sade'ı ''yalnızca'' anlamında algılayıp edebi ahkam kesen yazarları da gösterdi ulu.

john fante'da okuyabilen kızdır.

mahalle bakkalına marketten çıkarken yakalanmak

mahalle bakkalımız ''kuruşçu'' bakkal olduğundan zerre üzülmediğim durum. adam fiyat sorulmadan alınan ürünlere kafadan 25 kuruşu giydiiyor amk.

harry gordon frankfurt

boktanlık üzerine ve gerçek üzerine isimli iki güzel kitabı 6 45 tarafından yayımlanmış düşünür.

yalan, gerçek, saçmalık ve martaval kavramlarının üzerinde durmuştur.

on birinci nesil bir yazarı tokat manyağı yapmak

göt isteyen eylem.

türkiye den bilim insanı çıkmamasının sebebi

yıllardır bu konuyu kimse neden düşünmüyor diye soruyordum kendime. etrafımdaki kimse de farkında değildi. ben şahsen tek başıma düşünemezdim bunu. çok üst düzey bi tespit.

cevabı hiçbir insan evladı tarafından düşünülmeyendir. *

ateistlik ölümden sonra ne vaad ediyor sorunsalı

cehenneme gitmeyeceğimizi vaad ediyor.

(bkz: sorunsal diyeni sikme isteği)

türkiyeyi yok edecek 3 şey

1- göt yalamaktan ülkedeki insanların hastalık kapması.
2- göt yalamayanların villalardan ahkam kesmekten başka bir şey yapmaması.
3- gerçeği görenlerin azınlık olması.

ekşi sözlük

uludağ sözlük yazarlarının uludağ sözlüğü açmadan önce açtıkları site. ama ''ekşi x abi ya'' diyince az bi hava katıyor bünyeye tabi.

poza devam.

(bkz: poser)

sisifos söyleni

saçmacılık anlayışının adından da belli olduğu gibi her şeyi saçma görmesi üzerine camus'nun hayatı sorguladığı, hiçbir şeyin bir anlamı yok ise yapılacak en doğru şeyin bu saçmalığa başkaldırmak olduğunu savunduğu kitap. ''her şeyin saçma olduğu bu dünyada en büyük başkaldırı intihar gibi dursa da, aslında her şeye rağmen yaşamaktır.'' düşüncesini aktarmaya çalışmıştır albert camus. yani, intihar teslim olmaktır.

ek: kitabı okuyup intihar etmeyi düşünen okur kitabı anlamamış okurdur. kitabın isminde neden sisifos gibi bir karakterin geçtiğini anlaması gerekmektedir en acilinden.

mudhoney

kurt'ün gün aşırı riff arakladığı baba grunge grubu.

yazarların en çok beğendiği diziler

şu ana kadar sadece iki diziye göynümü kaptırdım. sülalesi rahatların shameless'a ve ılımlı saykoların twin peaks'e.

vezir vs at kale fil

veziri olan tarafın vezir harici taşı yoksa kimse kusura bakmasın bi sik yapamaz.

iki taraf da isterse çok rahat beraberlik alır. zaten artık herkes beraberliğe oynuyor amk.

(bkz: fischer satranci)

bir cine aşık olan insan

(bkz: şizofreni)

saat 22 22 kimse beni düşünmüyor

karşı cins mesaj atsın mealli söylem.

askere gideceği için üzülen mal

sadist komutanlara meze olmak isteyen akıllılardan yeğ olandır.

sandıkta hile yapılması imkansıza yakındır

-----alıntı-----

1) bir sandıkta oy verecek kişilerin bilgileri bellidir.

2) vatandaşlar oy verme işlemini yaptıktan sonra listeye imza atarlar

3) oy verme işlemi bittikten sonra sayıma geçilir.

4) sayım işleminde sandık başkanı + parti üyeleri + (varsa) müşahitler yer alır.

5) sandık başkanı sayım işlemini yaparken tek tek her zarftan çıkan oyları üye ve müşahitlere göstererek tutağa işletir.

6) sayım işlemi bittikten sonra her sandık için toplam oy , geçersiz oy ve partilere düşen oy sayısı tek tek sandık tutanağına işlenir.

7) sandık başkanı + tüm parti üyeleri sandık tutanağının doğruluğunu beyan eder ve hepsi imzalar

8) bu sandık tutanakları scanner'dan geçirilerek ysk'nın sistemine işlenerek gönderilir.

9) her sandık tutanağının bir kopyası tüm parti temsilcilerine çoğaltılarak verilir. (not: sosyal medya'da dolaşan bazı tutanaklar ile sisteme girişler arasındaki tutarsızlıkları gösterilen ekran görüntüleri chp'nin sts.chp.org.tr adresindeki chp'nin sistemine ait görüntülerdir ve eğer bir yanlış giriş varsa parti üyesinin kendi sistemine yaptığı yanlış girişi gösterir.)

10) sayım işlemi bittikten sonra sandık başkanı oy pusulalarını ysk'nın belirlediği oy torbasına koyar.

11) oy torbaları polis eşliğinde ysk'nın belirlediği toplama yerlerine götürülür.

12) oy toplama alanlarında tüm sandıklara ait torbalar bir araya getirilir. tutanaklar birleştirilerek ysk sistemine girişi yapılır.

-----alıntı-----

işte bu yukarıda yazılanlar yapılmadığı/eksik yapıldığı için hile var deniliyor. yukarıdakilerin ''bunlara rağmen hile imkansıza yakındır.'' savını desteklemek için yazılmış olması epey bi trajikomik.

(bkz: yavuz hırsız)

berkin berkout

ülkedeki ölümlerden zevk alan insanımsı şakası. ''içeri dışarı'' diye mesaj veriyor zaar.

(bkz: şimdi yanakları ayırıyoruz)

neden akp chp nin kazandığı yerlerde hile yapmıyor

''akp bütün sandıklarda hile yapmadığı için hile yapmış sayılmıyor.'' ile devam etmesi gereken cümle.

bilal için ek: arkadaşım chp'yi iktidar düşün. ankara'da hile yaptığını düşün şimdi. ankara'da hile yapabilmesi chp'nin bursa'da da hile yapabileceği anlamına geliyor mu? az düşün gel sonra yine eksile.

oo ebenin amı alırım bi dal

muhtemelen bu başlığın altına da girilecek kalıbın, görüldüğü yerde bünyemde uyandırdığı tepkidir.

diğer ihtimal için;

(bkz: başlık başa kaldı)

sonra göt olmayalım aq.