bugün

entry'ler (33)

dijon hardalı

Şu kelimeye aramdaki tek ilişki 'Bijon Anahtarı'dr.

revox şampuan

Fakirim ben oğlum neden anlamıyonuz ülen fakfakirim şampuan bitemsin diye su basıyoruz her daim, hadi isviçreli bilim adamları açıklasın bunu hı hı atayizler açıklasında göreyim.

fransızların peynire işedikleri gerçeği

Fransızların işediği ortamda bizim şıçmamış lazım. kıs kıs kıs.

kitaba para veren insan

Hayatta acımayıp para verdiğim tek ekonomik serbest bölgemdir yani.

slim sigara içen erkeği kavgaya çağırmak

Slim sigarayı ' Sikim Sigara olarak anlayan insan kalıntısıyım ben benimle iyi geçinin.

amerika ve ingiltere ile aramız bozulursa biteriz

Atarız 2-3 tane Osturuk Bombası hepsinin emuğa koruz raat olun gençler.

konuşsa sabaha kadar dinlenecek kişiler

DiLBER AY
KAHTALI MIÇE
SAFiYE VE FAiK
NiHAT DOĞAN
LATiF DOĞAN
VE KISMETSE OLURUN OLUR OLMAZ KONUŞAN BEYiN FAKiRi KELiME DAĞARCIĞI 100 KELiMEDEN iBARET OLAN iNSAN KALINTILARI.

japonların aslında çok da masum olmadığı gerçeği

Aman bana bişey olmasın koy japanın dübürüne.

ingiltere denince akla gelenler

kırmızı kafalı fahişeler.

haritada kütahya yı ararken hamile kalan kadın

Balıkesirde mola verirsen hamile kalısın tabi .

erkeklerin zeka seviyesinin düşük olması

düşük müşük her neyse siken tarafsan sorun yok valla kafa rahat.

kız kankayla sevişmek

ertsi gün hiçbirşey olmamış gibi hayatına devam edebilirsin kafa rahat oh mis.

kürdistan ortadoğu da abd nin ayağı olacaktır

Siyaset yapmayı bilmezsen sende bu kafayla ancak orta ayak olursun ( anladın sen onu ).

mahşerde dev ekranda günahların gösterilmesi

Orada bile teknolojiye verilen öneme bak, biz hala yok zart yok zırt peşindeyiz.

batıya özenmek

Arkadaşlar batıda uygulanan bu ileri demokrasi ( kapitalizmin en pis hali ) saçmalığı tamamen ekonomi balonuna dayanır, hatırlayın Türkiye Cumhuriyetinin vatansever evlatları oraya demokrasiyi ve adalet duygusunu bizim atalarımız götürdü. En yakın örneği Mustafa Kemal ATATÜRK, SAKIN HA ECDANINI KÜÇÜMSEME HER DAiM EN iYiSiNi YAPMIŞ BiR TOPLUMUN PARÇASISIN SEN, bununlada sınırlı kalmaz kanuniler, fatihler bunlar bizim atalarımız atatürkde bunların soyundan gelir bizler gibi,bakınız avrupa'ya bizi sevmezler zeerre kadar neden bilirmisiniz, çünkü biz adeletliyiz her zaman ezilenin yanındayız bu ülkede tek bir sorun varsa oda başkalarına özenme sorunudur çalışacağız arkadaş üreteceğiz ama ne olursa olsun taklit etmeyeceğiz ( taklitler aslını yüceltir ). sen sen ol kendini o içindeki gücü bil ve onu farket.

Bu toplum 1. dünya savaşınca tüm cihanla savaştı ama laf olsun diye kağıt üstünde değil gerçekten savaştı evlatlarını babalarını kardeşlerini toprağa gömdüler analar kız kardeşler . Bizler o zaman kaybettik arkadaşlar içimize kapandık korktuk yıllarca elimizdeki bu topraklarıda alırlarmı diye, haklıydık fakat çünkü biz dünya ile savaştık, kapitalizm ile savaştık kafirler ile savaştık kardeş dediğimiz araplarla savaştık, bizler savaştık arkadaş bizler öldük.

Şuanda bu toplumu uyutuyorlar arkadaşlar bize basmışlar narkozu basmışlar narkozu ne olduğunu bilmeden acımızı yanan yüreğimizin sızısını bilmeden dolaşır olmuşuz ne zamanki vücudumuz bu narkozu atar o zaman anlarız gerçekleri, önümüze koymuşlar küçük sorunları yok yunan yok ermeni yok türk yok kürt, hala bekleriz ki siyah lanetin ( petrol ) bizi kurtaracağını ama bilmeyizki tüm cihana hükmederken yanımızda siyah lanetin olmadığını herşey sende biter arkadaş pes etme pes ettirme, bu arada tüm dünya ile savaşamazsın bak biz savaştık halimiz ortada inşallah iktidarda fakına varır.

devrimci yoldaşlarıma

devrimcilikte zor zanaat kardeşim hep başkalarını düşünüceksin, ezilenin yanında işçinin yanında olacaksın ama senin savundukların seninle her daim savaşacak çok ters bir durum ( yol yakınken burakın devrimciliği vallla ben bıraktım kafam rahat * .

amerika nın getirdiği demokrasi

Eğer kapitalizmin sana dayattığı demokrasiyi beğenmiyorsan, sen harekete geçip kendi demokrasiini yapman lazım hemde tüm kötülüklere ve tüm olumsuzluklara karşı ( isyan etmek güzeldir yalnız tarafını doğru şeçtiğin sürece ).

laiklik iğne deliğinden fil geçirmektir

öncelikle insanları iyi yada kötü belirli bir kalıbın için sokmadan doğal yapısını bilmek lazım, yani delikten saçma sapan şeyler sokmaya gerek yok (nabza göre şerbet misali ).

anın görüntüsü

çok özür dileyerek, bu kelimeyi ' amın görüntüsü ' olarak okumuş biri olarak tüm dünyaya sesleniyorum hebeleğğ hübeleğğğ.

sözlük yazarlarının elleri

sihirlidir bu eller ama fayda ama zarar etabi arada kendinide düşünür zevkine düşkündür ha, anladınız siz.