bugün

(bkz: japon savaş suçları)

(edit : başlık açan: le roi est mort vive le roi nickli yazardır. başlık başıma kalmış.)
Unit 731 ile gerceklesmis durumdur.

Daha oncede belirtigim gibi, Nazi almanyasina laf atanlarin burda gerceklesen seylerin resimlerine ve videolarina bakmasini istiyorum. Tabii bakabilirseniz.
"men behind the sun" adlı filmi izleyince daha iyi idrak edilebilecek gerçektir.ve bu filmde anlatılanlar gerçektir.
çin'de 1,5 milyon insanın katliamından sorumlu bir millet oldukları için doğru önermedir.
2.dünya savaşında binlerce koreli kadını fahişeleştirmişler bir nevi açık genelev yapmışlardır mançuryayı, 500bin güney koreli kadından bahsediyoruz.
her japon masum doğar, anime izler ve nintendo ds oynar. ama askeri ve siyasi oluşumlar bir topluluğu korrüpte edip amına koymaya yeten şeylerdir. bunların olduğu yerde masumiyet diye bir şey kalmaz. beowulf'tan gelsin;

"the sins of fathers!"

ödetmeyin çocuklara bunu.
binlerce yunusu hiç acımadan öldüren katillerdir.
tabi insana acımayan hayvana nasıl acısın.
http://www.youtube.com/watch?v=uMNG0EQBbSc
çinlilere uyguladıkları vahşeti hatırlatır.
gelişmişlik olarak çoğu avrupa ülkesinin dahi yanına yaklaşamadığı, teknolojide dünyada 1. sırada olmaları, birsürü buluşları japonların yaptığı için masum değillerdir. hatta çinlilerin ya da başka milletlerin hiç katliam yapmadığını düşünürsek doğru olan önermedir.
çinde yaptıklarına naziler bile yuh be demiştir.
2. dünya savaşı sırasında 20 milyon çinli'nin ölümünden sorumludurlar.

http://tr.wikipedia.org/w...C3%BCnya_sava%C5%9F%C4%B1

ha nufus planlamasına katkıları olmuştur o ayrı. dünyada her 5 kişiden birisi çinli.
bu atom bombası ve tokyo bombardımanını aklamaz. ancak unit 731 de yaptıkları vahşetleri de unutturmaz. (bkz: unit 731)
(bkz: masum dedik mi)
japonlar da masum değildir; ancak bir "holywood" muadili prodüksiyon devi şirketler kurup beyaz perdede pekala kendilerini masum gösterebilirlerdi.
Masum demedim ki?
Sadece ABD ile savaşması akilli ve saygili olmaları sempati sebebidir.
Amerikadan atom bombasını yiyene kadar saldırgan vahşi, shogun ve samurayları olan bir toplumdu, almanlardan gazı alıp çin ve diğer asya ülkelerine girişip katliam yaptı atom bombasından sonra şuanki efendi anime ve teknoloji ülkesine dönüştüler, tabi bu demek değildir ki o atom bombasını hak ettiler.
Yüzünden anladım deme de, ne dersen de.
ikinci dünya savaşı'nda yapılan katliamlar göz önüne alınınca doğru olan önerme.
(bkz: birim 731)
Japonlar ikinci dunya savasinda almanlardan daha acimasizdi. Almanlarda belli kesimler savas sucu islemisken japonlarda bu ordunun geneline yayilmisti. Tepelerine atom yedikten sonra humanist oldular.
(bkz: nanking katliamı) dogrudur.
(bkz: çinlilerin aslında çok da masum olmadığı gerçeği)

(bkz: arapların aslında çok da masum olmadığı gerçeği)

tarihte hiçbir millet masum olmamıştır. zaten şu millet masumdur demek propagandadır fanatizmdir. her birinin tarihinde kara lekeler vardır.
Bunu en iyi bilenler zaten Japon halkıdır.

Ama tarihlerini okudukça yüzlerinin kızarması, toplumsal vicdan azabı çekmeleri ve bunu tam tersine çevirmeye çalışıp bunu başarmaları onların şimdiki gözümüzdeki itibarlarını hakettiklerinin göstergesi.

Bi japonla bunu konuşmuştum. Sanki kendi yapmış gibi mahçup oldu. Nasıl kızardı bozardı. Ben suçlamamıştım bile, öyle laf arasında sormuştum.

Kimileri geçmişe saplanıp kalır, kimileri de japonlar gibi alır başını gider.
2012'de Nobel Edebiyat Ödülü alan Çinli yazar Mo-Yan, Kızıl Darı Tarlaları adlı eserinde bir nevi japonlara nefret kusmuştur; çünkü talan, istila, tecavüz,toplu kıyım; Doğu Çinlileri baya bezdirmiş zamanında.
çin' i işgal ettikleri dönemde gerçekleştirmiş oldukları toplu katliamlarla nazilere bile rahmet okutmuşlardır.
güncel Önemli Başlıklar