bugün

entry'ler (315)

cinsiyet rolleri

anglosaksonların gender role olarak bir hayli önemsedikleri, bizim türkiye'de cinsel kimliklerin* zorla radikalleştirilmeye çalışılması nedeniyle her turlu kadın erkek ilişkilerinde sıkıntı olan roller. kadın işveli nazlı cilveli olmak zorundadır, dogurgandır, çocugu için sacını supurge etmelidir. goster ama elletme zihniyetiyle yetiştirilmiştir. erkek korumacı, guclu olmak zorunda, evini gecindirmelidir. aslansın, kaplansın goster amcalara zihniyetiyle yetiştirilmişlerdir. sonucunda kafası karısık bir toplum; sol frame de akan,hayattan sogutan, yaftalayan, kategorize eden turk kızı içerikli baslıklar.

bratislava

viyana'ya yolu dusen herkesin kendini gitmek zorunda hissettiği, kimsenin ne tam anlamıyla beğendiği ne de nefret ettiği, bolca zaman varsa gidilmesi gereken sehir.
(bkz: meh)

ankara

hep canımı yakan acıtan, tanımlaması guc, atsan atamayacagın, satsan satamayacagın, manasızlığının mana doğurdugu ve iyi ki uzunca bir sure gitmek zorunda kalmadığım/kalmayacağım sehir.

barcelona

guzel sehirdir, ancak cok yazılır cizilir gitmeden once beklentiniz artmasın, sonuc hayalkırıklı olabiliyor. kanımca oldukça overrated.

7 mehmet

hayatımda yedigim en guzel yemegi yedigim yer, vedat milor'a gore turkiye'nin en iyi restoranı. denemeden dönmeyiniz için:

(bkz: iç pilav)
(bkz: ince et)
(bkz: kulaklı çorbası)
(bkz: tahinli cevizli kabak tatlısı)

check in yapanların gerçek maksadı

benim nazarımda özgüven eksikliğidir.

viyana

bircok avrupa sehrinde bulunmuş birisi olarak rahatlıkla soyleyebilirim ki avrupa'da yaşanılması en kolay sehileriden biri,yıllardır yapılan anketlerde mutluluk oranı en yuksek sehirlerden cıkar.

kumral ada mavi tuna

--spoiler--

başkalarını mutlu ederek mutlu olabilen, egosu gelişmemiş ender salaklardanım ben.

--spoiler--

y nesli

baby boomer'ların çocuklarıdır genelde ve hayatta anlaşamazlar, baby boomerların çektikleri cefaların sefasını sürenlerdir.

izmir

senelerdir yerinde sayan sikko şehir. hiçbir zaman neden bilmem sevemedim ve hayatımda bu kadar sovenist ve ukala insanlara sahip şehir de görmedim. onlara göre izmir dünyanın merkezidir; en elit insanlar izmirlidir. herşeyin adını değiştirmeye bayılırlar. başka ortamlarda birbirlerini bulurlarsa izmir muhabbeti yaparlar, dandirik bi alsancak'ı on beş saat konuşurlar, kızları ayrı bela olur her taşın altından çıkarlar. yıllar önce hinterlandı sağlam *** ve iklimi iyi * diye biraz yatırım yapılmış olan başka da bi sikim olmayan şehir. bu yazdıklarımın birine yalan diyecek izmirli varsa buyursun eksilesin.

christian louboutin

(bkz: manolo blahnik)

urban outfitters

amerika'da bolca mağazası vardır, keza londra'da da mağazası bulunur. retailing sektorunun son zamanlarda başarılı bir örneğidir. türkiye'ye shippingi olması benim gibi plak severleri mutlu etmiştir.

how i met your mother

friends bilen, izleyen birinin izleyeme tahammul edemeyeceği dizi.

seyre dursun aşk

hiç tarzım olmamasına rağmen bayıldığım şarkı, duygular o kadar yoğun, samimi ve gerçekçi. garip bir şekilde sana değer etkisi yaratıyor.

live my life

aylardır arıyordum bu şarkıyı, bugun justin bieber'le düet oldugunu duyunca hayatım başıma yıkıldı. itiraf edeyim hiçbir şarkısını dinlemişliğim yok, sonra biraz araştırdım, kendi çapında gayet yetenekli bu çocuk, bildiğin yakışıklı da? populer kultur kendiliğinden oluşur, çocukla dalga geçmek yerine, hayran kitlesiyle dalga geçmeye karar verdim. klibinde lmfao'dan, eva simons'a alakasız bir dolu insan var, bilemedim.

parti sen gülünce başlasın

kenan doğulu'nun tencere kapak isimli şarkısından hasta oldugum dize.

http://www.youtube.com/watch?v=TBLPnL7oKlY

korku filmlerinde salıncaktaki küçük aptal kız

(bkz: samara)

üniversite tercihi yapacaklara tavsiyeler

puanınız yetiyorsa çok iyi bir özel üniversiteye burslu gidin, once bolum secmek sonra universite secmek önce mantıklı gelse de, birbirine yakın bölümler arasındaysanız, üniversite seçmek her zaman daha dogrudur, endüstri mühendisliği istiyorsanız ve çok iyi bir okulda tutmuyorsa mesela okmanızın bir anlamı yok, çok iyi bir okulda bilgisayar okuyun mesela, işletme, ekonomi gibi şeyler içinde aynı şey geçerli.

fly me to the moon

Türkçesi haydi gel benimle ol, oturup yıldızlardan bakalım dünyadaki neslimize olan şarkı.

uludağ sözlük

yaş seviyesi giderek düşmekte mi ben mi yaşlanmaktayım bilemedim. eskiden ideoloji yoksunu klavye siyasetçilerimiz, insan sınıflandırıcılarmız varken, artık ergenlerimiz var. populer kültürle dalga geçen, sosyal bilgi birikimi sağlayan bir konseptin nasıl zamanla populer kulturun kendisine dönüştüğünün kanıtı olup* sozluk konseptinin ne kadar yayılıp, yayılmaması gerektiğini sorgulatan sözlüktür.