bugün

entry'ler (702)

bolu dağ komando tugayı

349. kısa dönem olarak yapacağım usta birliğim.

kim kardashian ın götü

şöyle sağlamından bi' şaplak atmak istediğimdir. kesinlikle daha fazlasında gözüm yok.

sevgiliye doğum gününde fil almak

sizi öküz olarak nitelendiren sevgilinizin kendisini hayvanat bahçesinde hissetmesini sağlar.

eminem

duydum ki illuminati kendisini öldürecek şeklinde dedikodular dolaşıyormuş etrafta. neremle gülsem bilemedim, eminem asla ölmez.

tarla yeşillendi mi buğday başak saldı mı

(bkz: ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış)

survivor ünlüler gönüllüler 2011

taner'in gerçekten de sms oylaması ile değil, tamamen acun medya'ın insiyatifi ile elendiği yarışma. taner'in derya karşısında halk oylaması ile elenmesine imkan yok...

taner tolga tarlacı

elenmesi tamamen acun ılıcalı'nın kurgusudur. gerçekten sms oylaması olsaydı taner her türlü fark atardı derya'ya.

taner in survivor dan elenmesi

kesinlikle kurgudur. yoksa sms oylamasında derya gibi birisinin taner gibi halkın gözünde adeta bi komedi kahramanı olmuş birisini elemesine imkan yok.

interrail

öncelikle;

(bkz: seneye kesin yapıcam)

evet o "seneye" benim için geldi sonunda. 2011 ağustosunun ortasında yola çıkma planları yapmakla beraber benimle gelecek olan arkadaşımın satması ile arkadaş aradığım aktivite. * *

ryuzaki

sanırım galatasaray sözlük'te de yazan yazardır.*

nevizade de 5 fenerli taraftarın bıçaklanması

(bkz: beyoğlu sadece cimbombomundur)

gece gece saba tümerle bu gece seyreden insan

o kahkaha seslerine maruz kalarak sabahı görmeyi garantileyen insandır.

kazandibi

baymayan tatlılardan.

inci sözlük birinci yıl şenlikleri

gelmiş geçmiş en eğlenceli şenlik olmaya muhtemeldir.*

üniversitede kız arkadaş bulmaya çalışan erkek

benim lan bu. o değil lisede falan da gayet sevgilim vardı. yani öyle ömrü boyunca sevgilisiz ezik bi' tip de değilim. ama benim arayışım biraz ted mosby sendromu'ndan kaynaklanıyor. yoksa üniversitede kızlar teklif ediyormuş efsanesi benim için geçerli olmuştu bundan tam bir sene önce. tabi kabul etmedim maksat eğlenilecek kız değil evlenilecek kız bulmak ya...

kızlar yanlış anlamasın hemen; demek istediğim ilişkinin başlamadan sonunu görebiliyorsan o ilişki senin için eğlencedir. kız veya erkek farketmiyor. üniversite ortamı eğlence amaçlı ilişki arayan gençlerle dolu olduğu için gelecek amaçlı ilişki aradığınızda biraz fazla seçici oluyorsunuz. bu durumda da üniversitede kız arkadaş bulmaya çalışan erkek sıfatınız olur şansınız da yaver gitmezse.

eğer siz de böyle bir durumda iseniz, sizinle geçilen taşşakları kafanıza takmamanız önerilir, geleceğiniz için uygun adayı arama/bekleme yolunda iyi şanslar dilenir şahsımca.

friends

bitmesin diye 10uncu yani son sezonunu izletmeyen dizidir. bu nasıl bi duygudur arkadaş. 9 sezon izledim son sezona geldim ama izlemek istemiyorum sebebi ise dizinin bitecek olması.*

ayrıca kanımca dizinin en komik karakteri de joey tribbiani'dir.

inci nin hayatımızdaki yeri

çok büyüktür. bugün bana inci sözlükte takılmaya başldıktan beri (yaklaşık 9 ay) yapmadığım şeyi yaptırmıştır. gelip buraya satırlarca entry yazdım lan.

(bkz: #9284032)

inci'de yazsalar şunu onlarca küfür eder, özet geç piç derdim.*

survivor kızlar erkekler

hak edenin kazanmadığı yarışma. tam tersine reytingin kazanmaya çalıştığı yani acun'un. eee 500 binin bi yerden çıkması gerek değil mi?

bu yarışmada finalde olması gereken iki kişi varsa onlar da ihsan ve aydındır. eğer yanlış strateji seçmeseydi hakan'ı da koyabilirdik buraya. ama hakan elendikten sonra aydın ve ihsan'ın finale kalacağı o kadar belliydi ki reyting düşer korkusuyla araya kural değişiklikleri bilmem nelerle merve de yerleştirildi.

bakıyorum herkesde "merve bi kız olarak orda olmayı hak etti" görüşü var. bu kişiler muhtemelen yarışmanın son 4 bölümünü izlediler. zira adada 3 tane eleman kalınca bu merve iki oyun kazandı ki kazandığı oyunlar da tamamen kızların işine gelen denge oyunu. onda da tek rakibi haliyle başaktı. şimdi sırf başağa karşı oyun kazanınca bu merve nasıl hak etmiş oluyor finale çıkmayı anlamıyorum.

öte tarafta balık tutmaktan ateş yakmağa kadar adada her boku yapmış aydın, yarışmalar ödüller kazanmış aydın, saçma sapan bi oylama ile veda ettiriliyor yarışmaya. neymiş hesaplaşmaymış. arkadaş bu adamlar elenmiş gitmiş neyin hesaplaşması? yarışmanın ilk haftasında elenen hicran nasıl oluyor da hiç karşılaşmadığı aydın'a oy atabiliyor?

oylamayla devam edelim. gördük ki hakan ve piyonları elenmenin verdiği acıyı hala üstünden atamamış yedirememiş. sen orda bütün program boyu aydın'a yüklen sonra git tayfanla beraber ihsan'a oy at. bunun adı kuyruk acısıdır. ihsan bu adamlara ne yaptı şimdiye kadar da 6 adet oy alıyor. bu oylama o kadar adaletsiz ki yarışmanın en başından beri 1.liği hak eden ihsan, merve'den 2 kat daha fazla oy aldı. sebebi ise hakan'nın elenmeyi yedirememesi kendine ve tayfasını kafalaması.

inanılmaz adaletsiz bir yarışma oluverdi hakan elendikten sonra bu yarışma nedense. burada sen elenmeyi yediremediğin zaman sevmediğin yarışmacıyı insanları kafalayarak, iradelerini etkileyerek, oylarını etkileyerek yarışmayı hak edeni gönderebilirsin demek ki. hakan'ın yapmaya çalıştığı da buydu. zaten aralında duygusal bağ olan yarışmacıları buraya koymak en büyük hataydı. bunun sebebini de final oylamasında gördük hep birlikte...

her neyse umarım bu yarışmayı ihsan kazanır diyorum. merve finalde olmayı kesinlikle hak etmedi ve tamamen acun'un para peşinde olmasından dolayı orada. yoksa onlarca oyun kazanmış haftalarca dokunulmaz olmuş hem de bu yarışmaları 3-5 kişi kalınca değil tüm yarışmacılar adadayken kazanmış ihsan'ın karşısında asla olamazdı...

hakan kadir balta

sigara bağımlısı sporcu! gördük ne kadar profesyonelce olduğunu.

(bkz: siktir git)

almanya milli futbol takımı

başltıkta da belirttiği gibi gerçekten bir takımdır. oyuncularından hiç biri bireysel olarak bir süperstar değildir. ama superstarlar karması ingiltere ve arjantin'i afedersiniz resmen taşşak geçerek elemişlerdir.

şimdi karşılarında bir diğer superstarlar karması ispanya var. ama ispanya'nın, arjantin ve ingiltere'ye oranla daha bir takım görüntüsünde olması almanya'nın bu maçı da diğerleri gibi rahat kazanmasını zorlaştırır.

kupada şimdiye kadar gösterilen performanslara bakarak bu turun favorisi almanya derim. her ne kadar yıldızlaşan müller oynamayacak olsada da gerçekten bir "takım" oldukları için onun eksikliğinde iyi bir "yedek parça" bulacaklardır.

umarım turnuvanın başlangıcından beri favori olarak gösteridiğim bu takım kupayı kaldırır.