bugün

23.03.1983 almanya doğumlu gurbetçi futbolcu. hertha berlin takımında yetişmiş ve 2004-2005 sezonunda vestel manisaspor'a transfer olmuştur. aynı kulüpte futbol hayatını sürdürmektedir. orta sahanın her yerinde oynayabilecek bir oyuncu olup, geleceği parlaktır.
hertha berlin in reserve takımı ndan turkcell süper ligi nde direkt oynayan konuma gelmiş sol bek.
geçen sezonun başlarında süper bir performans gösterirken, takımı vestel manisaspor liderlik keyfi çatarken, milli takım sol beke oyuncu ararken fatih terim'in gözüne girmeye başaramayan futbolcu. ancak ne olduysa bir anda milli takım aday kadrosuna çağrıldı. tabi kadronun açıklanmasından bir kaç gün sonra galatasaray'ın ilgilendiği haberinin çıkmasının bununla ne kadar alakası var onu bilemeyiz?
ferhat öztorun bonservisi ile verilip, üzerine aydın yılmaz'ı 2 seneliğine kiralayıp bunun da üstüne 750bin dolar verilerek galatasaray'a transfer edilmiş futbolcu. oynayacak mı, yarar sağlayacak mı bunu zaman gösterecek.
eğer basında yazdığı gibi transferi gerçekleşirse galatasaray yönetimi bu sezon en büyük yanlışını yapacaktır.
ferhat öztorun bonservisi ile verilmiş aydın yılmaz 2 yıllığına kiralanmış ve 750 bin dolar üstüne para verilecekmiş.
üstüne bir de lincoln'u verseydiniz bari...
vestel manisaspor'da zaten 2 tane futbolcusu hala kiralık olarak oynamakta galatasaray'ın...
sanırım vestel desteğini çektikten sonra manisaspor'un yeni sponsoru galatasaray olacak.

edit: bu entry çok kötülenmiş açıklama yapalım. hakan balta'nın iyi futbolcu olduğu hakkında şüphemiz yok fakat aydın yılmaz'ın 2 yıl kiralanmasına karşıydım. zaten böyle de bir şey olmadı, başka şekilde transfer gerçekleşti.
hem savunmanın sol kanadında, hem ön liberoda, hem de orta sahada forma giyebilen gerçek bir joker. almanya altyapısı ile maçın sonuna kadar oyun disiplininden kopmayan, galatasaray' a transferi fayda getirecek futbolcu.
galatasaray'a transferi resmen gerçekleşmiştir.

http://www.galatasaray.or...;HID=1&haberID=301045
transferi ben de türk futbol yönetimine ve futbolcusuna dair umutsuzluğu artıran galatasarayın bundan sonraki 22 numarası.

temel futbol eğitimini federal almanyada almış olan 24 yaşındaki futbolcu, türkiye altyapılarında yetişen 3 adet 18-19 yaşlarındaki gençlere karşılık galatasaraya gelmiştir. ki bu gençler 20 yaş altı milli takımlarının en parlak gençlerindendir. alamanyada reserve ligden öteye geçemeyerek türkiyeye gelen bir futbolcuya karşılık giray bulak ın haybeye sağa sola koşma üzerine kurulu oyun sistemine gelişime gönderilmektedirler. almanyadan gelenler super ligde takımlara biraz mesafe katettirebilirler ama volkan yaman, ali bilgin, hakan balta gibiler türk futbolunu bir üst düzeye taşıyamaz. o kabiliyet olsaydı yıldıray, hamit, mesut özil gibi bundesliga da olurlardı. kalli nin hakan baltayı istemesinin ferhat ve anılla almanca konuşamamasından başka nedenini ben düşündüm bulamadım. bu transferi onun gibi bir futbol bilgesine de yakıştıramadım. Florya fatih terim in yedek kulübesi olma yolunda ilerliyor.

Yani diyorum ki hakan balta belki çok verimli olacak ama hiçbir zaman ikisi kiralık da olsa ferhat, anıl ve aydın ile takas edilecek kalitede değildir. marifet a2 ayarında tranferler yapmak değil takımı bu gençlerden kurup başarılı olmaktır. aynı yaştaki fabregas arsenal de dördüncü sezonuna başlamıştır. ben sezonda 30 maçın altına da düştüğünü görmedim. biz daha çok seviniriz hamit altintop un bacak arası gollerine bu kafayala sonra da arnavutluğa romanyaya yenilir döneriz seyircisiz takım başı 3 ön liberolu ligimize.
manisaspor' un transfer başarısıdır. uzun uzadıya konuşmaya gerek yok. bu seneki galatasaray' ın yapmış olduğu en kötü transferdir, takasta verilen futbolcuları göz önüne alınca. umarız ki ferhat öztorun, aydın yılmaz ve anıl karaer başarılı olurlar.
(bkz: lincoln u bile golgede birakacak yildiz alacagiz)
Anıl Karaer den çok daha kötü olan futbolcu, tek tesellimiz anıl ın gittiği yerde gelişme gösterecek oluşu, yoksa hak etmiyor servet in arkasında durmayı.
galatasarayservet çetin kazmasından kurtaracak olan futbolcu. anlamayanlar için bir daha anlatmak lazım aslında. galatasaray 22 yaşında bir oyuncu için başka bir 22 yaşındaki oyuncuyu verdi manisa'ya. diğer giden çocuklar ise aynı arda gibi kiralık olarak verildiler. yani ortada 3 verildi bir alındı gibi bir durum yok. o çocuklar en azından oynayabilecekleri bir takıma giderlerken galatasaray'da savunmanın her yerinde oynayabilecek bir oyuncu aldı.

galatasaray'ın bu adamı almasının sebebi sol kanat değil. zaten sol kanatta taş gibi oynayan volkan var. bu adam servet'in yaptığı kazmalıklar sonrası song ile tandemi oluştursun diye alındı. yani bundan sonra galatasaray'ın stoperleri song ve hakan olacaklar. bu sayede de servet'ten kurtulmuş olacağız.

kötü transfer diyenlere kafalarını kaldırıp biraz da başka takımların futbolcularını dikkatle izlemelerini öneriyorum. bu adam 2 senedir oynadığı takımın bankosu ve en iyisi. kısacası kötülemeden önce biraz bilgi sahibi olmak yararlı olacaktır.

edit: özür dilerim servet.
soyadından dolayı beni kopartan futbolcumsudur.
an itibariyle 29 eylul 2007 galatasaray besiktas macinda attığı golle büyük sükse yapan futbolcudur.
milli takımın yeni sol beki. pek bindirme yapmasa bile, kör ibrahim'den çok daha akıllı işler yapan, garantici bir oyun tarzıyla norveç gibi riskli maçlar için biçilmiş kaftan.
norveç maçında sahanın en iyilerinden biriydi şüphesiz.eleştirilmedi mi?eleştirildi pek tabi ki..neyse olur o kadar diyor,sol bek çıkmıyor denen türk fulbolunun yeni sol bekini kutluyoruz.

edit: lan arkadaş şu entry neden kötülenir,eyyam bu kadar ucuz mudur,ocakta unuttuğum mantı yanar mı?
hani ümit özat gibi türk futbolunun yetiştirdiği en baba sol beke ve onun açtığı yolun yılmaz takipçisi deli ibo'ya laf atsam anlayacağım..
düz bir futbolcu. savunma yönü ortalama bir sol bek kadar olan bu fitbolcu kardeşimiz, oyunun hucüm yönünde ender olarak sahneye çıkar. ibrahim üzülmez'in alternatifi olmasından dolayı çok iyi topçuymuş gibi durur. ne de olsa koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derlermiş...
manisaspor un, galatasaray dan transfer parasının sadece cüzi bir miktarını alabilmiş olduğu için galatasaray dan geri istediği futbolcu.
bana feci halde ümit davala'yi animsatan futbolcu. farki bunun solak olmasi.
isim, soyisim uyumuyla kurtlar vadisi karakteri gibidir. hakan kadir balta; siyah takım elbisesini çekmiş mafya babası karakteri gibi geliyor gözümün önüne. memati'yi bile harcar bu karakter allah'ıma kitabıma.
galatasaray ın ismini uefa ya bildirdiği oyuncu. leverkusen maçında oynayabilecek böylece.
20 nisan 2008 ibb spor galatasaray macinda soyadına yakışır bir depikle meslekdaşının futbol hayatını tehlikeye sokan ve buna rağmen hakemden sarı kart dahi görmeyen kişi, kurum yada kuruluş.
10 mayis 2008 galatasaray g birligi oftas macinda attığı golle son yılların en güzel gollerinden birini atmış futbolcu. solak olmasına rağmen sağ ayağıyla öyle bir çaktı ki sözlük!! trabzonspordan yediğimiz golleri unuttum bir an *
galatasarayın şampiyonluk maçında attığı golle istanbuldan trabzona boru hattı döşemiş şahsiyet. ben ona gol demem arkadaş. boruydu o boru. fenerlilerin umudunu iyiden iyiye yitirmelerine neden olmuştur. netekim trabzonlu umut da borunun atıldığı dakikalarda yazmıştır golünü.
ayrıca baba olacakmış kendisi yakında. tebrik ederiz efenim. kamera gösterdi de oradan biliyorum. karısının çiçeği burnundaydı aman işte karnı burnundaydı, burnu mu karnındaydı lan yoksa. yoksa burunla hiç mi alakası yoktu?
10 mayis 2008 galatasaray g birligi oftas maci'nda galatasaray forması altındaki turkcell süper lig 2007 2008 sezonu'nda 3. golünü atmış futbolcu.

diğer gol attığı maçlar;

(bkz: 29 eylül 2007 galatasaray beşiktaş maçı)
(bkz: 2 aralık 2007 galatasaray büyükşehir bld spor maçı)

angelina jolie brad pitt ortak yapimi cocugun bicimi'ne yakın bir çocuğu olacağı kesin. allah analı babalı büyütsün dileklerimizi iletiyoruz. o değil de topa öyle vurulur mu lan. bir an için gheorghe hagi vurdu sandım. *
güncel Önemli Başlıklar