bugün

entry'ler (26)

herkes bir gün yaşattığını yaşar

herkesin insanlara ne yaşatırsa aynı şeyleri kendilerinin de yaşayacağını anlatan aforizma.
(bkz: ilahi adalet)

tanrının adaleti

günü geldiğinde tüm insanların kafasına çekiç gibi ineceğini düşündüğüm adalettir.
aynı zamanda herkes bir gün yaşattığını yaşar.

aşık olunan kıza söylenmek istenenler

özlemek ne garip şey. ölüyorum sanıyorsun ama ölmüyorsun.
-cemal süreya

dinamo kievli kız sevgili

sevgili buldukta dinamo kievlisi kaldı dedirtmiştir.

alkol almayan erkek

alkolün geçiciliğinin ve hiçbir şeyi halletmediğinin bilincinde olan erkektir. kendini alkolle avutmaz. zekidir.

gazapizm

genellikle protest yapan solcu rapçi. gerçek ismi anıl acardır. ideolojisi gereği kapitalizmle savaşması gerekirken kinetixle anlaşmış, kinetix gazapizm adı altında özel seri ayakkabılar üretmektedir. kapitalizme salla sonra gel kapitalizmin ürünü ol. komik değil mi? tutarsız hareketler bunlar.

amazon türkiye

dolar kuru böyleyken pek satış yapabileceğini düşünmüyorum. kapatsın gitsin. dolar bu haldeyken mi akıllarına gelmiş? kaç senedir türkler alışveriş yapıyor.

vosvos

pek şirindir kendileri. bazen bunun arkasına karavan takıp, bulunduğu şehirden çekip gitme hayalleri kurdurur insana. eskiler güzeldir.

sen beni unutamazsın diyen kız

çoktan unutulmuş kızdır.

wolfteam gibi oyuna 7 000 tl yatırmak

yatırımcı ruhu ölü insanın yapacağı iştir.
hacı murat falan alsaydın ya, en azından semtte piyasa yapardın. hem nostaljik.

insomnia

hastalığa sahip kişilere, uykuya dalmaya yardımcı olarak yağmur ve ateş sesi şiddetle önerilir.
youtube üzerinden "rain and thunder sound for sleep" veya "fire sound" şeklinde arama yaparak 3 - 8 - 10 saatlik seslere ulaşabilirsiniz.

insomnia

uykuya dalamama veya kaliteli uyuyamama hastalığıdır. sanırım bu illetten bende de var. oysa uykuyu çok saçma ve zaman kaybı olarak görürdüm. gece ikide uykuya dalıyorsunuz sabah beşte tık gözünüz açılıyor. sonra uyumak için bir yarım saat daha uğraşıyorsunuz falan derken okul, iş saati gelmiş. gün içinde aptal gibi olmanıza neden oluyor. sanki etrafımdaki dünya simülasyon gibi.
doktor atarax adında bir ilaç yazdı. bir ay kullanacaksın bunu uykun düzene girene kadar diye tembihledi. ilaç her bünyede farklı reaksiyon gösteriyor. bende 15 saat uyku yaparsa okula kim gidecek? kullanmadım. en yakın tatil gününde deneyeceğim. kaç saat uyuttuğunu öğrendikten sonra kullanmayı planlıyorum.

arkadaş kalalım

bu iki kelimeyi duyduysanız bilin ki; üzgünüm ama artık sizde yıkıksınız.
hepimiz mi loseriz?

fatih portakal

seçim süreçleri içinde kulaklarımızda "evet izmir gelsin" cümlesiyle yer yapan haber bülteni sunucusudur. evet evet, izmir gelsin.

linkedin

bu ortamda herkes ya ceo ya da founder. acayip kasıntılı tipler mevcut. işiniz düşerse içeriye bir bakıp arkanıza bakmadan kaçınız.

çilekli süt içen erkeğin namusu

pekala namuslu erkektir efendim. çilekli süt içmek sizi kadın veya erkek yapmaz. aynı zamanda insanda yapmaz gerçi. çünkü ağzı olan her canlı içebilir. içecekle cinsiyet, ar, namus eleştirilir anlamadım. istediğim zaman çay, istediğim zaman milkshake, dilersem çilekli süt içerim. bu durum sadece keyfim ve kahyasını ilgilendirir.

aşk acısı çekmek

eskilerde çok daha manalı ve derin olan eylem. günümüzde ne aşkların gerçekçiliği var, ne de tadı. samimiyeti de eksik sanki. evet öyle.

albert camus

yazar ve filozoftur.
"insanın her gün yaptığı en iyi şey intihar etmemeye karar vermektir." -Albert Camus

sevgilinin çişim geldi demesi

oldukça normaldir. sevdiğinizin bunu söylemesi insana acayip masumane gelir.

oğuz atay

oğuz atay; kastamonulu başarılı şair ve yazar. 1977'de beyin tümörü yüzünden vefat etmiştir.
şöyle bir hikayesi de vardır; Atay üniversite okuduğu sıralarda bir kıza tutulur, aşık olur. Bu kız keman virtüözü Suna'dır. Atay uyurken üç gece üst üste rüyasında Suna'nın konserini dinlerken bulur kendini. Konseri pijamayla dinleyişinden utanıp dördüncü gece takım elbisesiyle uyur.