bugün

(bkz: seni seviyorum ama arkadaş olarak)
ilişkide tatminsizliğinin ve ayrılmak için maymun iştahlılığının dışında kayda değer bi ayrılma sebebinin olmadığını farkeden tarafın "şimdi bırakıyoz da daha sonra lazım olmasın" ya da "durduk yere düşmen edinip intikam duygusu yaratmayalım" kaygısıyla sempatik kılmaya çalıştığı bitiriş cümlesi.
kendimce olmayacak birşey. denedim gördüm. bu olayı istemeyen taraf sevgili gibi davrandıkça yerin dibine giriyo. ünlü düşünür cem yılmazın dediği gibi "bi moku beceremedin madem niye üsteliyosun".
dünyanın en klişe yalanıdır.
(bkz: meshur turk yalanlari)
(bkz: kadınların en cok söyledigi yalanlar)
(bkz: erkeklerin en cok söyledigi yalanlar)
başlanmayacak bir ilişki sonucu ayrılma noktasına gelen çiftlerden, ayrılmak isteyen gencimizin büyük bir özveri sarfederek söylediği palavradır. geyikten ibarettir.
erkeklerin saf saf inandıkları kadınların çekinmeden söyleyebildikleri en meşhur yalandır. böyle bir durumda hadi lean demek farz-vaciptir. duruma göre olduu gözlerim doldu da denilebilir lakin tavsiye edilmez...
"seni bir daha görmek istemiyorum hele benim sevgilin olarak düşünmenden iğreniyorum !" demenin bilinen en kibarca şeklidir...
anlayınız: seni sevmiyorum
arkadaşım ol yeter böylesi daha güzel denilerek sonuca ulaşılabilinir.
herkes için aynı anlama gelmeyen söz öbeği. bazı insanlar gerçekten arkadaş olarak sevdiği için bunu söyler. bazıları ise "seni aslında yedekte tutmak istiyorum. hep etrafımda ol bana kapıları aç, arabayla bir yerlere bırak... şimdiki niyetlendiğim insan olmazsa ve boşta kalırsam tekrar seninle çıkabilirim" diyemediği için bu cümleyi kullanırlar.
genellikle ciftler arasında sadece tek tarafın(bayan/bay)ilişkiyi bitirip ayrılmak istemesi durumunda aynı anda partnerini yerine baska birini koyana kadar onu görmek istedigi durumlarda söyledigi bir replikdir.Gecerliligi kisiye ve iliskiye göre degisen bir durumdur. (bkz: ilişki)
(bkz: ben bunu yaşadım) (bkz: yaşadığım güne lanet ettim) (bkz: ama şimdi saatleri bile seviyorum) *
asla geçerli olmayacak durumdur. aslında demek istenen şudur;
(bkz: başkaları ile sevişelim birbirimize anlatalım)
sanki aksini söyleyen biri varmış gibi durduk yere öne sürülen istek

-bugün metroda züleyhayı gördüm
-arkadaş kalalım
-*%&/=^?&^'=/
bir ilişkinin bittiğini anlatan en saçma sözdür.
hem ili$kinin, hem arkada$lığın içine eden söz. "üzmeyim veya üzmemi$ gibi yapayım" kaynaklı, bir nevi iyimser ayrılma cümlesi...
asla senle olmaz demenin en kibar yolu.
başka birşey olamadık bari arkadaş olalımın bir değişik türü.
yalandır,ziyandır,gereksizdir...
(bkz: eski kaşardan tost eski sevgiliden dost olmaz)
eğer söyleyen kişi hala seviliyorsa belki de delice razı olunması gereken hadisedir... zordur... allah kimseye yaşatmasındır...
e napalım bizden sevgili olamıyormuş bari arkadaşlığımızın içine etmeyelim anlayışının getirisi olan sözdür kimi zaman. ama bu arkadaşlığı sürdürebilmek beceri işidir.
(bkz: severek ayrılanlaR)
çok kötü bir durumdur. arkadaş olmak isteyen diğerinin yaptığı herşeyi ters anlar. çünkü bir kez sevgili olma ihtimalini göz önünde bulundurmuştur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar