bugün

entry'ler (28)

lngatari

Ekip değildir. Tek kişidir. Monogatari serisi ile ilgili en kapsamlı bilgiye sahip bildiğim tek kişidir.

antalya anadolu lisesi

Biyoloji labında cenin barınmış okul. Gerçi 2008'den önceydi. Şimdi ne alemde o cenin bilmiyorum.

ülkücü

ırkçı olanları saf katıksız süzme maldırlar. Sığır sürüsünden farksızdırlar.

edit: Bu malların kötülemeyi geçtim, üşenmeden mesaj ile küfredenleri ve başlık açanları da vardır.

kürtçe

iran dillerinden biri http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0ran_dilleri

not: Orospu çocuğu ırkçı pislikler az değilmiş be azizim. Bu başlıktan da anlaşılıyor. Ulan sığır Kürtçe hakkında ne biliyorsun da dil olup olmadığına karar verebiliyorsun?

bahşiş

Artık vergiye tabii olan para. Maliye dilenciden de vergi ister ileride artık.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/24944823.asp

illuminati

Sistemin insanları uyutmak için uydurduğu örgüt. Bir de bunu var sananlar kendini uyanmış sanıyor işte orası yarıyor insanı.

uludağ sözlük

Gördüğüm en geri zekalı sözlük. Tabii bu yazarlardan kaynaklanıyor olabilir. Yazarlarının zeka yaşı ortalaması 12 13 arasında olduğu söylenebilir.

türk

Uludağ sözlüğün ırkçı pisliklerle dolu olduğunu anladığımız başlık.
Tanım: Sıradan bir ırk.

edit: 666 bu bir işaret mi? *

türkçeleşmiş yabancı sözcükler

Eğer yerine benimsenmeyecek anlamsız sözcükler türetilecekse türkçeleştirilmesi pek de iyi olmuş sözcüklerdir. Hangi sözcüğün benimsenmeyeceğine de millet karar verir. Örneğin bilgisayar kelimesi kompüter yerine benimsendi ve kullanıldı ama televizyon yerine bir şey üretilemedi üretildiyse de benimsenmedi. Spoyilır için "film Anlatımı" ifadesi eğer benimsenirse -ki hiç sanmıyorum tek kelime varken kim söz öbeği kullansın ve tam karşılamıyor ifadeyi de- bu ifade kullanılır. Yok illa Türkçe kökenli kelime kullanacağım diye diretmek çok saçma demek istediğim. Bazı kelimeler değişik dillerden alınmak zorunda. Çünkü sadece o diller ile kullanılınca anlamlı oluyor. Arapçadan "ruh" Fransızcadan "otobüs" sözcüklerini kullanmak zorundayız örneğin. Hiç bir balık ismi de Türkçe değildir mesela. Gerek de yok. Bunların yerine yerel sözcük türetmek dili kısırlaştırmak olur. Özet geçeyim spoyilır şounen olmalıdır onların yerine "filmin anlatımı" "erkek" gibi ifadeler kullanmak yersiz yere "kasmaktır". Böyle ifadeler kullanmak zahirde öyle gösterse de dile bir şey kazandırmaz. Ha yerine çok daha iyi ifadeler bulunursa onlar kullanılır.

yazarların hayatlarında ilk gittikleri stadyum

(bkz: Samsun 19 Mayıs Stadyumu)

başbakanın taksi şoförü olması

Norveç başbakanın seçim kampanyası gereği soyunduğu geçici durum. Türkiye'de olmasının imkansız. Başbakana ulaşmak için 5 milyon kişilik koruma ordusunun geçilmesi gerek çünkü.

http://www.dha.com.tr/en-...ika-haberleri_510627.html

one piece

manga 717

--spoiler--
Gayet dolu bir bölümdü. Taş kafalı korsanın ben yenildikten sonra fabrikaya gönderileceğini düşünüyorum. Luffy deve tek attıktan sonra ne hikmettir diğer sayıda üf oldu gitti. Thief.'in de dediği gibi fabrikada zorla çalıştırılacaklarını düşünüyorum. Kobay olarak da kullanılabilirler.

Franky cephesine gelecek olursak Bahçe'deki fabrikanın ayrı olduğunu düşünüyorum fakat kolezyumla bağlantılı kesinlikle. Dof.'un kurduğu düzen de cidden sağlam. Fakat takıldığım nokta şu adam eski kralı oyuncak yapıp halka unutturdu iyi güzel ama sokakların bu kadar oyuncaklarla dolmasının nedeni ne? Ne çıkarı var ki bundan? Sanırım keyfine göre takılıyor oyuncakçı eleman. Ha bir de Nami'leri neden kimse unutmadı. Bunun altında sağlam bir sebep olacağını düşünüyorum ben. Ha bir de şu iki yasanın tam olarak ne işe yaradığını kavrayamadım ben.

Sanji'ye gözlük yakışmış. Zekasını konuşturacağı kesin her zamanki gibi. Dışarıyı denizcilerin sardığı bilgisi de cücelerle ulaşabilir Luffy'ye. Cücelerin de ayrıntılarda çok işe yarayacağını düşünüyorum yani.

Ben Luffy'nin dövüşünde yerde gedik açılacağını düşünüyorum. Fabrikadan böyle haberdar olacak sanki. Tabi D bloğu ne olacak diye sorulursa buna verecek cevabım yok.

Law sağlam dayak yiyor beklenildiği gibi ama bazı arkadaşların dediği gibi de şamar olanına döndüğünü, rezil rüsva olduğunu da sanmıyorum. Bana sorarsanız zaman kazanmaya çalışıyor fabrikanın uçurulması için. Koskaca adayı tek kılıç darbesiyle kesen adamdan bahsediyoruz en nihayetinde. Ha Fuji Law'ın planını sezmişse -ki bence bu zayıf bir teori- kendi değerleri için Law'ın ekmeğine yağ sürmek için dövüyor gibi de yapıyor olabilir. Dof.'a darbe indirmenin akıllıca bir yolu sanki. Yine de ben bir şekilde tüyebileceğini ya da Ussop'un 8000 adamı tarafından kurtulabileceğini düşünüyorum. Teslim olabileceği kısmına katılmıyorum. CC'nin kalbi de hala elinde ne de olsa.

Zoro mangada da kayboldu iyi mi
--spoiler--

ben küçükken çok aptaldım

(bkz: sözlük formatı)

tövbe edip akapeye oy veren solcu komünist

(bkz: sağcı komünist) *

sözlükteki en saçma başlıklar

(bkz: kız sanılan yazarın kadın çıkması)

ateistler

Kafalarında beyin yerine patates püresi vardır. Hadi dinsiz olmanı anlarım, ama tanrı yok demek de ne oluyor? Ne malsınız yahu hahahaha

sözlük yazarlarının şu an söylemek istediği cümle

tüm sinekler de beni mi buluyor lan?

silmarillion

içinden en az 30 film çıkabilecek kitap. Peter amca paranın belini kırarsın demedi deme. En az 2 defa okunması gerekiyor efendim.

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

https://twitter.com/_pachinko_ her animeciye kapım açık

edit: site bozuk, sondaki çizgi o'nun dibine gelmiyor.

tvtorrents

2 davetiye sahibini bekliyor. BTN kadar olmasa da oldukça iyi, hızlı ve geniş çaplı tv torent sitesi. Kanıt derdim de yok.