bugün

entry'ler (60)

lost

an itibariyle birinci sezonun ikinci bölümünü izlediğim ve acaip sıkıldıgım akabinde kalkıp kral tv yi actıgım ve hadise nin klibi çıksın diye dua etmeye basladıgım ilginc dizi..
sevmedim sevemedim..
aynı durum nietzsche nin böyle buyurdu zerdüst adlı kitabını okurken de basıma gelmişti.kitap bir sene elimde süründe ama ancak 40. sayfaya kadar okuyabilmiştim..
bakıyorum herkes bir spoylır yazmış..benim neyim eksik..bende yazayım..

--spoiler--
kel kafalı adamdan acaip kıl kaptım..bence g.tün teki..
--spoiler--

get out

bir new order parçası..sözlerini yazayım da tam olsun..

get out..

dım dıdıdım dım dıdıdıdım
dım dıdıdım dım dıdım
dım dıdıdım dım dıdıdıdım
dım dıdıdım dım dıdım

325 inci donem yedek subay sinav sonuclari

hava kuvvetleri kısa dönem kütahya..bizim istikamette belli oldu..

kucuk goguslerine buyuk beden sutyen takan kizlar

mumları yat-sı ya kadar yanacak olan kızlardır..

osmanlı cumhuriyeti

dönüyoruz dolaşıyoruz..yine beklentiler konusunda takılıyoruz..

ama bu sefer biraz da izleyiciler haklı beklentilerini bulamama konusunda..gani mujde ye saygı duyarım,mizahını severim..şahsımın düşüncesine göre ulkemin yetiştirdiği önemli mizah yazarlarındandır *..velakin bu sefer buyuk bir hata yapmıştır kendileri..nitekim böyle iddialı projelere girişilmeden önce çok sağlam sıkı bir senaryo çalışması yapılmalı,metinler ve diyaloglar üzerine iyice düşünülmeli ve bu konuda usta isimlerle çalışılmalıdır..böyle hassas ve çok bereketli geniş bir konuyu çala kalem yazılan senaryolarla yazık etmemek gereklidir..

gani mujde nin iyiniyetine saygı gosteriyorum ama bu kadar güzel bir fikri,bu kadar çok şey vaat eden bir düşünceyi bu kadar aceleye getirmeseydi sinema izleyiciside rahat olacaktı kendiside..

demirbaş

fikret kızılok un narin sesinden yakın dönem türkiye tarihi..

325 inci dönem yedek subay sınavı

askerliği şaka gibi goren,beni askerde ezmezler ben okulluyum kültürlüyüm diye kendini avutan * universite mezunu genç yiğitlerin yüzüne şamar gibi inen sınavdır..askerde mantık arama diye bosuna söylemediler belli sordukları sorular bile mantıksız..
sabah 8 de girdiğim kuyruk sonucunda 4 saat bekleyip nizamiye kapısından girdiğimde hersey bitti sanmıştım..oysa gercek bana verilen yaka kartında 1255. oldugumu görünce gözlerimden akan yaşa engel olamadım..
anladım ki askerlik beklemek,sayılmak sıraya girmekten ibaretmiş..
işin komik yanı artık akşam saatleri geldiğinde grupların komutan yada cavusun uyarısı olmadan kendiliğinden sıraya girmesi ve kendi kendilerini sayması olmuştur ki o an anladım;her türk asker doğar..*

klasik kemençe

son derece guzel bir sese sahip enstruman..yaylı tambur a benzettiğim bir sese sahiptir..perdesiz olması sebebiyle enstrumanistinde sağlam muzik bilgisi ve duyum becerisinin * olması gereklidir..

sampuan kullanmanin anlamsizligi

keller için gecerli bir önerme olsa gerek..

sabah uyanınca sevgilinin mesajı ile karşılaşmak

mesaj içerisinde mesaj barındıran hin oğlu hin mesajdır..sevgili sabah uyanınca sevgilisine mesaj ceker ki sevgilisi tarafından geceler boyu kendisinin düşünüldüğünü düşünsün..

not:evet bu entry yi okudugunuzda hiçbirsey anlamamayabilirsiniz..bu entry yi yazdım sonra okudum..ulan kelime hazinem ne kadar darmış diye düşündüm tiksindim kendimden..2 cumle içerisinde 3 defa ''mesaj'' 3 defa '' sevgili'' ve 2 defa ''düşünmek'' kelimelerini kullanmışım..ne kelime fukarasıymışım..yıllar yılı sen okuma okuma olacagın bu hayvan herif diye serzendiğinizi duyabiliyorum..bende isterdim yazılarım da ''esrik'',''öykünmek'' gibi devasa kelimeler kullanmak,çeşitli zarflarla edatlarla cumlelerimi süslemek ..özür dilerim hepinizden..

ıssız adam

gelenek olarak şöylelemesine bir yorum yapalım..

beni hayal kırıklığına uğratan çağan ırmak filmi..kaka film..kötü film...

şaka lan şaka..böyle bir giriş yaptım prim toplarım belki diye..hani sinema zevkim atmosferin o kadar üzerinde ki türkiye den değil ay dan izliyorum bütün filmleri gibisinden havalara gireyim dedim..

neymiş film sıkıcıymış bu konu öyle çekilmezmiş..babacım buyur sen cek..hani herkesin ağız birliği ettiği gibi basit bir konu..herkesten birşeyler barındırıyor içerisinde..buyur sen yasamadın mı aynı duyguları..aynı duyguları anlatan 15 dakikalık kısa film çek bana ve izleyenler senin kısa filminde kendilerinden birşeyler bulsun..

hayal kırıklığına uğratan filmmiş -ki bu ibareye en çok ekşi sözlük sayfalarında rastladım-..ne bekliyorlardı çağan ırmak tan anlamadım..hayır filmin öyle gümbürtülü bir promosyonu da yapılmadı..çağan ırmak işte,yapıtları ortada eli yuzu düzgün işler çıkartıyor genelde sen hangi beklentiyle gittin de hayal kırıklığına uğradın..

film mi..bence güzel bir filmdi..öyle çok sağlam bir senaryosu olmamasına karsın hatta özellikle senaryoda bazı zorlama cümleler barındırmasına karsın elindeki hikayeyi en güzel bir biçimde görüntülemeyi basarmış çağan bey..övgüyü haketmiş..zaten ne iyi yönetmen burda kendini belli eder..elindeki metni nasıl ve ne şekilde görüntüye aktardıgı önemlidir bir yonetmen için..bence bu konu ancak bu kadar güzel filme çekilebilirdi..tekrar tebrikler..

edip cansever

--spoiler--
bir kişi bile değilim yalnızlıktan
--spoiler--

ilk türk uzay gemisine verilebilecek isimler

(bkz: gökdelen 1)

hermann göring

stalingrad savasları esnasında bilmem kaç bin ton yakıt ve yiyecek maddesini havadan uçaklarla ikmal edebilirim gibi imkansız bir olaya girişmiş ve eline yüzüne bulaştırmıştır reich maresalidir..ayrıca reich maresalliği unvanı da sırf kendisin mareşal yapmak için bizzat hitler tarafından uydurulmuş bir unvandır..

mustafa

bir belgesel olarak lanse edilen fakat belgesel olmanın kıyısından köşesinden gecemeyen ucubik bir film..atatürk şööyleydi böyleydi olaylarına girmeyeceğim ama çekilen film belgesel tanımına uymuyor..sanki can dündar atatürk üzerine yazmış oldugu uzun bir köşe yazısını filme çekmiş adına da mustafa demiş..
belgesel belge kelimesinden türetilmiş bir kelime olup belge de bilgi ile kökteşdir..peki bu film izleyiciye yeni bir bilgi vermişmidir..hayır..sadece can dündar atatürk hakkında bilinen şeyleri o duygulu ve ağlak sesiyle mikrofona okumuş ve canlandırmalarla goruntulemiş bir iki arşivlik fotoğraf sergilemiş bir iki belge bulmuş 120 dk yı böylece kotarmıştır..
bir belgesel olarak kesinlikle doyurucu değildir..hatta bir belgesel bile değildir..

disko kralı

ne zamandır izlemek istediğim bugun izleme fırsatına kavustugum okan bayulgen projesi..okan bayulgen i uzun zamandır takip ederim ve genelde beğeniyle izlerim..gecen sene televizyona ara vermesi ile kendisini ne kadar sevdiğimi daha iyi anladım..
program iyi olmuş kötü olmuş demiyeceğim zira büyük beklentiler içerisinde değilim..

yalnız ''dolmuştayken ses çatallaşması'' skecinde türkiye nin en ünlü tenör(!) ü olarak ferhat güzel e mikrafon uzatıp ondan bir ehlivukuf edasıyla demeç alınması,kahkahalarıma engel olamayıp o sırada içtiğim neskafenin burnumdan gelmesine sebeb olmuştur..

öyle yada böyle şahsım adına okan bayulgen i özlemiştim..iyi oldu..

fazıl hüsnü dağlarca

ve çocuk Allah a kavustu..

yazar nickleriyle kurulabilecek cümleler

+sadettin! köpek..
-ananı..hoşt lan..hoşt hoşt..

binnur kaya

dünya çapında bir oyunculuk yeteneğine sahip aktristimiz..sahsi kanaatimce deha bile sayılabilir zira normal roportajlarında ve katıldıgı televizyon programlarından gözlemlediğim kadarıyla ancak dahilerde görülen cinsten hafif bir deliliği bir kırıklığı vardır..kendisini seviyoruz ilgiyle izliyoruz..

uludağ sözlük pkk klonundan başlıklar

olası başlıklar şunlardır..
faşist(12345)
faşist sözlük yazarı(12)
faşist türk askeri(349)
faşist kuru fasulye(26)
faşist otobus şoförü
faşist ayakkabı bağcıkları(2)
tc de ki faşist dağlar(39)
faşizm ve türkler(342)