bugün

ıssız adam

gelenek olarak şöylelemesine bir yorum yapalım..

beni hayal kırıklığına uğratan çağan ırmak filmi..kaka film..kötü film...

şaka lan şaka..böyle bir giriş yaptım prim toplarım belki diye..hani sinema zevkim atmosferin o kadar üzerinde ki türkiye den değil ay dan izliyorum bütün filmleri gibisinden havalara gireyim dedim..

neymiş film sıkıcıymış bu konu öyle çekilmezmiş..babacım buyur sen cek..hani herkesin ağız birliği ettiği gibi basit bir konu..herkesten birşeyler barındırıyor içerisinde..buyur sen yasamadın mı aynı duyguları..aynı duyguları anlatan 15 dakikalık kısa film çek bana ve izleyenler senin kısa filminde kendilerinden birşeyler bulsun..

hayal kırıklığına uğratan filmmiş -ki bu ibareye en çok ekşi sözlük sayfalarında rastladım-..ne bekliyorlardı çağan ırmak tan anlamadım..hayır filmin öyle gümbürtülü bir promosyonu da yapılmadı..çağan ırmak işte,yapıtları ortada eli yuzu düzgün işler çıkartıyor genelde sen hangi beklentiyle gittin de hayal kırıklığına uğradın..

film mi..bence güzel bir filmdi..öyle çok sağlam bir senaryosu olmamasına karsın hatta özellikle senaryoda bazı zorlama cümleler barındırmasına karsın elindeki hikayeyi en güzel bir biçimde görüntülemeyi basarmış çağan bey..övgüyü haketmiş..zaten ne iyi yönetmen burda kendini belli eder..elindeki metni nasıl ve ne şekilde görüntüye aktardıgı önemlidir bir yonetmen için..bence bu konu ancak bu kadar güzel filme çekilebilirdi..tekrar tebrikler..