bugün

türkiye'nin astana büyükelçidir.
doğa belgeseli yapımcısı.
içimdeki doğa
yapımcılığının yanı sıra, sertifikalı hayatta kalma uzmanıymış bir de kendileri, az önce eşelenirken öğrendim. pek alâ.

bütün vasıfları ve dünyalar bir kenara, öğretme yeteneği bir kenara.. sanırım öğretme hissinden besleniyor ruhu, yoksa hiçbir eylem bu kadar pozitif elektrik yükleyemez öğreniciye. nasıl anlatılır bilmiyorum da, elektriği süper. ve öğretmek gerçekten de bir sanat.

haftada bir sky türk'te yayınlanan içimdeki doğa adlı programıyla, doğayla/televizyonla arası her durum ve şartta limoni olan bünyeyi bile ekran başında esir ediyor. bu gece salyangoz falan topladı avucunun içine negzel. ama ben en çok, doğadaki azami şartlarla kar hediği yapmayı öğretirken hayran oldum şahsına. öğretmek sanat evet, bi de tevazuya bulanınca tadından yiyemiyor öğrenici. hoş.

mesela biz doğayla sevmiyoruz birbirimizi pek, kar hediğine ihtiyaç duyacak atraksiyonlarda bulunacağımı da sanmıyorum kolay kolay. soğuk moğuk bozar beni, aman! ama bu adamın yaptığı programa odaklanmak işten bile değil. hele ki; mübalağasız bütün tv kanallarındaki kopyacı zihniyetle ve albüm çıkaran herhangi insanları bile sanatçı kisvesine büründürüp popüler kültüre hizmet eden formatlarla kıyaslayınca.. yaptığı çok güzel bence.
bir kutu kibritle helikopter yapabilen şahsiyet.
hayranlıkla izliyoruz.

şöyle der;

"doğa ile mücadelemi ?
imkansızdır, asla başaramazsınız.
ancak, onunla yaşama becerilerinizi geliştirirseniz ayakta kalırsınız."
2000 küsür metredeki yaylaya sonbaharda çıkıp demirle çakmak taşını birleştirerek ateşi icat etmiş, kavga eden yabani hayvanların sesiyle uyumuş korkusuz adam.
tanım 2: cuma gecesi * icimdeki doga belgeselini hazırlayan, sunan kimse.
içimdeki doğa adlı belgeselin baş kahramanıdır. Şu sıralar yeni sezon çekimlerine hazırlanmaktadır. izlemesi keyif verici, ilkel durumlarda bile size oldukça mutlu olacabileceğiniz durumlar yaratabilecek kadar bilgi yüklü bir insandır.

Skyturk'te yayınlanan geçmiş bölümlerini izleyebileceğiniz web sitesi;

http://www.icimdekidoga.com/

edit: siteyi değiştirmişler *
hayatta kalma ile ilgisi olmayan piknikçi.
şu an itibariyle mgk genel sekreterliğine atanmış büyükelçi.. hayırlı uğurlu olsun
Yeni mgk genel sekreteri olmakla birlikte Nato uzmanı bir diplomatımızdır. CHP eski samsun milletvekili ilyas kılıç'ın oğludur aynı zamanda.
(bkz: doğada tek başına)
skytürk'te yayınlanan içimdeki doğa programı, ntv'ye transfer olmuş doğa belgeseli yapımcısıdır. ntv'de yayınlanacak programın adı ise, doğada tek başına olacakmış.
ntv'de "doğada tek başına" adlı program yapan doğa adamıdır. daha önce skytürk'te "içimdeki doğa" isimli aynı formatta programı mevcuttur. biraz badi ekrem biraz timsah avcısı tadındadır. programlarda gezdiği yörelerde ottan boktan faydalanır. son olarak programında yılan ve kurbağa yemişliği de vardır. doğada ilerlerken birden karşısına bişey çıkma ihtimali lost'u hatırlatır bize.
(bkz: black smoke)
ilk kez dün akşam rasgeldiğim, adını sanını ilk kez duyduğum ama bildiğin engerek yılanını yakalayıp bir güzel közlediğini gördüğüm manyak insan. tavuk etinden lezzetliymiş dediğine göre engerek.
insan değildir. zeka küpü mübarek.
çekirgeyi yemeden önce ayaklarını koparıp dışkısını çıkarmasını bekleyen insan. *
(bkz: manisa tarzanı)
dün ntv'de yayınlanan programında, dere yengeci yemiş, yabani arıların kovanından bal yemiş maceracıdır.
doğada üstesinden gelemeyeceği, altından kalkamayacağı sorun yoktur bu adamın. tabiatla haşır neşir olması, onun dilinden anlaması şahsına münhasır bir yetenektir. yorulmakmış, acıkmakmış, susamakmış aldırış etmez. vız gelir tırıs gider. askeri alanda kullanmak için klonlanası kişi. ayrıca ntv'de yayınlanan '' doğada tek başına'' programı kesinlikle es geçilmemeli.
şu sıralar ntv'de doğada tek başınaadlı güzel bir program yapmaktadır.
(bkz: yenir ki bu)

kısacık bir cümleyle ya da şuncacık övgüyle asla tanımlanamayacak adam. kelli felli mi denir onlardan kesinlikle. fakat tanımlamaya her kalkışımda kafa dağılıyor, gözler ufka kilitleniyor vs..

o değil de güzel herif!
vermiş olduğu faideli bilgiler hasabiyle birçok saçma sapan dizi,yarışma,reality show yerine tercih edilebilecek bir şahsiyettir kendisi.
karınca larvası, kurbağa, engerek yılanı gibi ürünleri mideye indiren doğa aşığı ve rambosu. yola çıkacaksan bu adamla çıkacaksın tam bir yol arkadaşı.
resmi internet sitesine bakılırsa bomba gibi geri dönecek olan deli oğlan.

http://www.serdarkilic.com.tr/
sarıkamış şehitlerinin anısına bu gece 11.10 da sarı kamışta program yapacak programcı.
sarıkamış şehitlerinin yaşadıklarını çok net bir şekilde anlatmıştır.