bugün

entry'ler (138)

grey s anatomy

sanırım artık bitmesi gereken dizi. karakterler çok yavanlaştı. artık eskisi kadar güzel şarkı barındırmıyor bölümlerinde. ve şaşırtmıyor. sandra oh'un da ayrılmasıyla hiç tadı kalmayacak gibi. ha devam ederse yine izlerim o ilk 6 sezonun hatırına.

west coast

lana ablanın yine klasını konuşturduğu şarkı. ultraviolence gelse de doysak müziğe yine.

türkiye

kutuplaşmanın çok fazla yaşandığı ülke. karşıt görüşlerin birbirleri arkasından söylediklerini duyunca o kadar üzülüyor ve çaresizleşiyorum ki... her yer bilgi kirliliğiyle kaplanmış. herkes öfkeli. Allah ülkece yardımcımız olsun...

türkiye

kutuplaşmanın çok fazla yaşandığı ülke. karşıt görüşlerin birbirleri arkasından söylediklerini duyunca o kadar üzülüyor ve çaresizleşiyorum ki... her yer bilgi kirliliğiyle kaplanmış. herkes öfkeli. Allah ülkece yardımcımız olsun...

fethullah gülen

kırık testi 6 kitabında fişlemenin ne kadar kötü bir şey olduğundan bahsetmiş. diğer kitaplarında da ona benzer bir çok ifade vardır. şimdi bu adam neden akp yi fişleyerek kendiyle bu kadar büyük bir çelişkiye girsin? şu an akp'liler de "yiyin birbirinizi" insanları da bu kayıtların falan hep cemaatin işi olduğunu söylüyorlar. halbuki ortada daha öyle bir şey yok. bir kesinleşsin. cemaat'in yaptığı belgelerle anlaşılsın bu fişlemeleri. o zaman cemaati omurgasız, çıkarcı ilan edersiniz. ama akp düşmanı ,akp yandaşı herkes bakıyorum da tayyibin bu çok açık iftirasına hemen kanmışlar. çünkü cemaati de sevmiyorlardı ve bu senaryo onların da hoşuna gitti. cemaat medyasının şimdi akp'ye düşman kesilmesini de bahane etmeyin. her yayın kuruluşunun yapması gerekeni cemaat medyası yapıyor şu an ne olursa olsun. akp'nin neler yaptığı çok açık. ve bu kabul edilemez.

berkin elvan

bu kötü dünyadan masum bir şekilde ayrılmış çocuk... şimdi cennet kuşudur eminim.

fethullah gülen cemaati

herkese açılayım derken şişkinliğe uğramış oluşum. şu an çok çeşit insanı içerisinde barındırıyor. üniversite evleri kötü durumda gerçekten. eski ihlasını tabandan büyük oranda kaybetti. o artık yüzden büyümek yerine elindekileri yetiştirme konusunda çalışmalar yapması gerektiğini düşünüyorum. çünkü cemaate girip de küfrederek çıkanların sayısı oldukça arttı.

recep tayyip erdoğan

bu adamın yaptıklarını anlatayım dersin anlamayanlara. sen cemaatçisin, sen ateistsin yok sen solcusun der inanmazlar. ama farkında değiller ki şu an türkiyede temel iki adet görüş var. yolsuzluğa karşı çıkanlar ve yolsuzluğu savunanlar...

rte nin facebook ve youtube kapanabilir açıklaması

seçmenine çok güveniyor bu adam.

f gülen in kişisel masraflarının tutarı

yalan makinelerinin yeni olayı. hala havuz medyasının haberlerini ciddiye alanlar var...

glory and gore

lorde'nin süper şarkısı. pure heroine ne müthiş bi albümüş böyle. içinde boş şarkı yok.

how i met your mother

9x16 ve 9x17 çok güzellerdi. artık her şeyin yavaş yavaş yerine oturması üzüyor insanı tabi. masum duygusal sahnelerini özleyeceğim bu dizinin.

kemal kılıçdaroğlu

artık akp nin yaptıkları o kadar açık ki bu adam bile düzgün muhalefet olabiliyor. saçmalamasına hiç gerek kalmıyor.

recep tayyip erdoğan

ses kayıtlarından sonra nasıl bir açıklamayla geri dönüş yapacağını çok merak ettiğim Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı.

fethullah gülen

eleştirenlerin kitaplarını açıp okudular mı merak ettiğim kişi. vaazlarını bütün olarak dinlediler mi merak ediyorum. ama izlemezler, okumazlar. beyinleri kirlensin istemezler. yalancı ya bu adam. amaçları çok korkunç ya. kandırıyordur. ama ben inanamıyorum işte. kitaplarında kötü bir şey göremiyorum. vaazlarındaki samimiyete inanıyorum. ben bu adamı, yolundaki insanları seviyorum. beyni yıkanmış bunun da diyebilirsiniz. ama benim sevdiğim insanlar kendilerine küfür edenlere, kendileriyle dalga geçenlere de dua eden insanlar. ben senelerce bunu gördüm.
zamanında din felsefesinde deist bir hocam şunu söylemişti. bir dini anlamak için onun içine girmek gerekir demişti. katılıyorum kendisine. hizmet harekatı da buna benzer. içindekilerin neler düşündüğünü, amaçlarının neler olduğunu, neden ağlayıp durduklarını anlamak için içlerine girmek gerek.

ilhan işbilen

akp'den yaprakların birer birer dökülmeye devam ettiğini gösteren kişi. tebrik ederim efendim. ben de olsam o oluşuma daha fazla bağlı kalamazdım.

feels like coming home

jetta diye bir kızın süper şarkısı. google ın reklamıyla tanıştım. hasta oldum.

castle of glass

müthiş gaz veren, mike ın o güzel sesiyle söylediği linkin park şarkısı. uzun zamandır dinlemiyordum bu grubu. sabah sabah ilaç gibi geldi.

tropico

lana del Rey'in yeni kısa film gibi bir şeyi. bekliyoruz. hala yayınlanmadı.

orantisiz zeka

bir film hakkında yaptığım kişisel bir yoruma karşılık olarak zeka seviyeme laf atmasıyla tanıdığım garip insan. şaşırdım gerçekten. neden bu kadar saldırgan olduğunu anlamadım. zeka seviyem oldukça düşük olduğundandır belki...