bugün

entry'ler (23)

burçlara inanan insan zekası

inanın sizden daha çok zekası olan kişidir.
astroloji karakter özelliklerini genel biçimde anlatır, kusura bakmayında gayette mantıklıdır.
Ayrıca genetik veya bilim sizin huyunuzu suyunuzu belirlemez, var olacak hastalıklarınız, fiziki görünüşünüz vs hakkında bilgi verir, bilimi reddettiğimiz falan yok arkadaşlar.
Sonra tüm dünyadaki insanları sadece 12 burca göre de kıyaslamaz astroloji, doğduğunuz güne göre esas burcunuz, saatine göre yükselen burcunuz, bunların dışında 12 evdeki burçlarda farklılık gösterdiği için hiç kimse aynı karakter özelliğinde olması mümkün değil. Ayrıca ikiz olsa bile, aynı anda rahimden çıkmıyorlar aralarında doğum saati farkı oluyor, bu tıbbi bilgiyide verdiğimize göre fikriniz olmadığı konularda yorum yapmayın.
Son olarak saçma olan günlük burç yorumu okumaktır.

memurlara ödenmesi gereken asıl maaş miktarı

Genelde memur olmayanların toplanmış olduğu başlık.
imam hatipler kapatılsın bence de.

yurtiçi kargo

istanbul şubeleri vasat olan kargodur. Diğer şehirler hakkında bir bilgim yok.
Fakat küçük yerlerde yani ilçelerde gayet iyi çalışan firma, adresi bulup kargoyu teslim edebiliyorlar. swh

sözlük yazarı karizması

Ekşi sözlük yazarıysa olabilir, burası için geçerli olmayan karizmadır.

akciğere bıçak saplanıyormuş hissi

Sigara içenlerin genelde sabah uyandıklarında hissettiği ağrıdır.
Akciğer kanserleri olan kişilerde de bu tip ağrı görülür. Genellikle ağrı sırta yayılır.
Sigaranın içinde zaten fazlasıyla zararlı madde olduğu için ekstra zehirli bir madde kattıklarından değil, sigarayı uzun bir süredir tüketmekten kaynaklanır.

uludağ sözlük

Sözlük adı altında sözlükten başka herşey olan yerdir.
Forum desen forum değil,bilgi desen yok, troller desen bol, imla kurallarını geçtim kural falan kalmamış, moderatörler uyuyakalmış, gelen geçen yazar olmuş, hani bir deyim var formatın içine edilmiş olmuş viran benzetmesine mükemmel uyan platform.

iphone da yeni keşfettiğim özellik

iki sene geriden keşfedilen özellik.
Peek and pop hareketleri deniliyor, 3d touch özelliği, parmak hareketlerini tanıyan bir sistem.

glitche

Daha çok tumblr bazında, yaratıcı efektlerin olduğu fotoğraf programıdır.

App store'da uygulamaya o kadar yüklendiniz ki adamlar ücretli yapmışlar, ben indirdiğim zamanlar ücretsizdi çünkü.

on birinci neslin acınası hali

Sözlüğün halinden daha acınası değildir.

yeşil gözlü kızlar

Timsah yeşili diyerek arttırıyorum gençler (bkz: swh)

Tanım; diğer renkli göz grupları gibi, görme bozukluğu olma ihtimali yüksek kızlarımızdır.

ups kargo

En iyi kargo firmasıdır.
böyle jandarma gibi kıyafetleri ve arabaları mevcut, dışardan bakınca ups dedirttiriyor.
Yurt dışı kargomu 3 günde, yurt içi kargomu 24 saat dolmadan bana ulaştıran ekiptir kendileri, teşekkürler.

hitler yaşıyor iddiası

Hitler yaşasaydı şuan 128 yaşında olacaktı, ve haberdeki iddia edilen kişi de bu yaşlarda.
O değilde hitler mavi göz rengine sahiptir, eski dönem fotoğraflarda bu belli olmuyor, bu önemli bilgiyi verdikten sonra açıkçası ben benzettim, benzeme ihtimali yüksek ama yaşıyor olma ihtimali düşük olan bir adet haber içermektedir.

sıcakta klimasız odada sevişmek

Gece saat 4 ve ya 5 civarıysa sorun olmayacak durumdur.

ikizler burcu bir insana yapılabilecekler

o izin vermediği sürece ikizler burcuna hiçbir şey yapamazsınız, kendimden biliyorum.
Olmayan tavsiyelerdir.

herkesin sevdiği bir şeyi sevmemek

Gayet normal olandır.
Özellikle çok sevilen abartılan film, dizilerde bende ters tepki yaratıyor. Örnek vermek gerekirse game of thrones, breaking bad, yüzüklerin efendisi, star wars serisi. itici geldiği için izlemedim, izlemeyi de düşünmüyorum.

emekli olduktan sonraki hayallerin

Emekli olabilir miyim emin değilim.
insandan, şehirden kısaca gürülteden uzak bir yerde çiftlik evi alıp doğayla baş başa yaşamak istiyorum.

din bireysel midir toplumsal mıdır

Arkadaşlar şöyle açıklıyorum;
Din toplumsaldır, bireysel olan sizin inancınızdır.
Doğduğunuzda nüfus cüzdanınızda neden budist ya da herhangi başka bir din yerine islam yazar? Çünkü din toplumsaldır.
Belli bir yaşa geldiğinizde ya da aklınızı kullanabilme yeteneğine sahip her birey sorgulamaya başlar, bu inançla ilgilidir, ister inanır ister inanmazsınız kimse sizi yargılamaz ama değişmeyen tek şey yaşadığınız toplumun dini inancıdır.

uludağ sözlük ün hiç bilgi içermemesi

Uludağ sözlüğün durumunu anlatan tanımdır.
Başlık altına bir cümle ile yorum yapar gibi fikir belirten, tanım yapmayan troller bunlara en büyük örnektir.
Evet bilgiyi kimsenin önemsediği de yoktur, yazık!

kadınlara illallah dedirten erkek burcu

Burcunuza göre değişecek durumdur, ki tabi siz çoğunuz astrolojiye inanmayan kişiler olduğunuzdan sorun yok.
Ben bir ikizler burcu kadını olarak yaptığım analizler sonucunda oyumu aslan burcu erkeğine veriyorum, görünürde anlaşıyor gibi dursakta o kendini beğenmiş, dağları taşları kendi yaratmış, mekanın sahibi gibi takılan egoist tavırları çok rahatsız edicidir. En iyisini bilen, en iyisini yapan, kendilerini kral gördükleri dünyalarında başarılar diliyorum.
ikizler burcu erkeği bile daha samimidir. Ama siz yinede yengeç burcu erkeğini sevin.

hoşlanılan kıza ilk mesaj olarak ne yazılır

Sözlük sözlük değil, troll yuvası.
benim anladığım kadarıyla hoşlanılan kızla bir muhabbetiniz yok. Her neyse, bir merhabayla giriş yapmalısın tabiki. Eğer şansın varsa zaten o sana geri dönüş yapacaktır, Yoksa da hiç senin olmamıştı olmayacaktır.