bugün

standart zeka düzeyinin bir tık altındadır.

bir ölçü birimi olarak (bkz: bir tık)
Sen dağılabilirsin.
Bakirelerle aynıdır.
Bu kişi benim sevgilimdir. istisnasız her gün ikimizin burç yorumlarını okur ve tamamıyla doğru der. Bende içimden şöyle diyorum; (bkz: eminim öyledir)
Olmayan zekadır. Yok günlük burç yok venüs burcu yok mars burcu jupiter burcu... Çevremde bu malların diyalogları yetmiyor sözlükte de hep bunlar mk. Baktı burcu kendine uymadı yükselen burç alçalan burç domalan burç falan araştırmaya başlıyor mk malları.
Insan Varoluşuna anlam kazandırmak ve neden böyle biri olduğunu bilmek ister. Evren bu konuda açıklama yapmazken doğum haritama göre strese meyilliymisim demek rahatlatıcıdır.

Her zaman en mantıklı olan doğru secenek değildir. Savunma mekanizmaları olmasa insanlar intihar ederdi.
Düşünceyi etkilemek için bulunmuş saçma sapan bir şeydir kesinlikle.
bütün dünyada sadece 12 karakter tipi insan olduğuna inanan insan zekasıdır.
günlük burçlara inananlarda ki zekayı tartismiyorum bile.
görsel
bilim astroloji konusunda kesin bir yargıya hala varmamışken ezik sözlük erkeğinin astrolojiye inananı aptal ilan ettiği aşağılama konusu.
Burçlar fallar enayi avuntusu. iyi işletiyorlar bizi. Fakat astroloji bir ilimdir. Amacı nedir peki ? insanın kendi eksik ve noksanlarını aşkınlık ve taşkınlıklarını bizzatihi kendisinin görmesi ve bilmesi. Kendi kendini yetiştirip olgunlaştırması. Azmi ve sabrı öğrenmesi. Çalışmayı gayreti ve mücadele etmeyi öğrenmesi. Farklı fikirlere tahammül etmeyi, yerine göre uyumu toleransı uzlaşmayı anlaşmayı yerine göre topluma liderlik etmeyi hedef göstermeyi edebi adabı ahlakı ilahi kanun kural ve kaidelere göre temiz bir hayat sürmeyi öğretmesi. Bunları ve bu kadim bilgileri güncel bilgilerle harmanlayıp milli kültür ve özbenliğiyle birlikte aynı potada eritip mamul hale getirmesi. Astroloji ilmine vakıf üstadlar gayet iyi bilirler ki şu kainat muazzam bir kuvvet ve kudretin eseridir. Burçlar ve yıldızlar ve sarf ettikleri pozitif ve negatif tüm enerjiler belli bir amaca hizmet etmek içindir. insanlar imtihana tabi tutulmaktadırlar. Yine bilirler ki insanoğlu bu dünya hayatına kemal bulmak kemalatını tamamlamak için gönderilmiştir. Yani hayır isteyene hayır, şerr isteyene şerr vardır bu hayatta. Göklerin ve yerin mülkü allahu azıymüşşana aittir.

Hz idris peygambere verilmiş olan nucum ilmi, islamla beraber yasaklanmıştır. Bizzat hz peygamber tarafından yasaklanmıştır hemde yıldız ilmi. Nedenini şuan daha iyi anlıyor ve idrak edebiliyoruz. Zira insanlar yıldızlardan medet umar hale gelmişler. Ameli terk etmişler. Haramlar su gibi pervasızca hayasızca küstahça işlenir hale gelmiş. Tıpkı eski mısırda babilde olduğu gibi. işi gücü bırakmışlar, tembellik ve ataletle, çalışmadan gayret ve fadakarlık etmeden, doğruluktan haktan ve adaletten ayrılarak izzet ve ikbal beklemektedirler. Halbuki izzet ve ikbal islam dinin tüm emir ve yasaklarına harfiyyen tabi olmakla mümkündür ancak. Yoksa 3-5 tane kıçı kırık astroloji merkezi kursuna gitmekle bu işler olsaydı ortalık güllük gülistanlık olurdu.
burç sayısı kadar.
(bkz: ıq yoksunu) kişilerdir.
Genetik bilimini reddedip huyumuzu suyumuzu doğduğumuz ayda arayan insan zekasıdır.
inanın sizden daha çok zekası olan kişidir.
astroloji karakter özelliklerini genel biçimde anlatır, kusura bakmayında gayette mantıklıdır.
Ayrıca genetik veya bilim sizin huyunuzu suyunuzu belirlemez, var olacak hastalıklarınız, fiziki görünüşünüz vs hakkında bilgi verir, bilimi reddettiğimiz falan yok arkadaşlar.
Sonra tüm dünyadaki insanları sadece 12 burca göre de kıyaslamaz astroloji, doğduğunuz güne göre esas burcunuz, saatine göre yükselen burcunuz, bunların dışında 12 evdeki burçlarda farklılık gösterdiği için hiç kimse aynı karakter özelliğinde olması mümkün değil. Ayrıca ikiz olsa bile, aynı anda rahimden çıkmıyorlar aralarında doğum saati farkı oluyor, bu tıbbi bilgiyide verdiğimize göre fikriniz olmadığı konularda yorum yapmayın.
Son olarak saçma olan günlük burç yorumu okumaktır.
inanç ile bi alakası yok. sadece ilgilenmek denilebilir.
Hayır inanırsın inanmazsın o ayrı da, inanmayanları yermek için genetiğin insan huyunu suyunu etkilemediğini öne atacak kadar makale ne bileyim bir iki bilimsel yazı okumamışlar var bu başlıkta. Suç işleme dürtüsünün genlerden mi yoksan çevreden ötürü mü oluştuğunun bilimsel deneyleri yapılıp genetiğin asla yadırganamayacağını anlatan kaç tane yazı var mesela. Hani o da huy suy.

Neyse. Açıp merkür retrosunun saçların uzamasına etkisini okumaya devam edin.
(bkz: taşların enerjisine inanan insan zekası) eminim iq ları bunlardan fazladır. yok efendim şu taşı kapıya koyarsam evime mutluluk gelir, şu taşı cebimde taşırsam hastalıklardan kurtulurum, şu taşı gö...
Bence günümüz burclari ve yorumcularindan ziyade 12 Hayvanli Türk Takvimine bakın ve inceleyin. Arastirdiginizda daha çok ilginizi çekecektir.
şimdi bunlar evrene pozitif mesajlar falan gönderiyorlardır.
olmayan şeyleri konuşmak vakit kaybı gibi.
Burcunuzun özelliklerini sevmiyorsanız başka burca inanın. Hayattaki gelişmelerinizi söyler bir güzel inanmıyorsan burcunu söyle ben söylerim.
yoktur bunun tartışmaya açılmasını bile reddederim. ha müslüman kafası ha fala inanan kafa benim gözümde aynıdır.
yaşasın tam bağımsız türkiye.
Bilim yazıları okuyan ve takip eden herkes bilir ki bilim insanları bu tip olayları saçmalık olarak görür.

Bilimi kullanıp insanları sürü haline getirip sırtlarından para kazanmalarını eleştirir. Allah'tan öyle insanlardan değilim.

Ve buna genellikle türk kızları alet olur. Ya da kapasiteleri o seviyede olduğu için mi demeliydim?

Viva la science.
kızlar burçlara inanmaz, "hissettiklerimi burç da hissediyor mu" diye merak eder.
normaldir. yüksek de olabilir, düşük de.

ben, şahsen astrolojiyi yok saymıyorum. tekerrür eden sosyal ve fiziksel ortaklıkları ölçmenin bir yoludur. kaynak Merkür değildir, ama periyotlar çağlar boyu öyle denk gelmiştir ki artık yorumların bir geçerliliği oluşmuştur.