bugün

bilgi tanımı:
insan aklının alabileceği gerçek, olgu ve ilkelerin tümüne verilen ad.

tanım insan ve akıl diyor, önce akıllı bir insan sonra da gerçeklere dayalı ilkeler gerekiyor ve bunu bu akıllılara aktaracak insan ve aklı gerekiyor.

böyle uğraşmaktansa takılmak daha iyi diye düşünenler olduğunu unutmamak gerekiyor. bütün gün bilgi içinde uğraşırken şimdi gece gece bilgiyle boğuşmak zor iş..
Şuan fal baktırıyorum...
Sozlugun icindeki gundemi takip edersek bu onerme dogru olabilir fakat mesela googleda merak ettigininz seyleri yazdiginizda karsiniza eksi sozlukten cok uludag sozluk cikar.
Aramaya inanmayanların bahanesidir.hiç yok değildir.arayan bulur efendim.
katıldığım önerme. dahası ak parti iktidarı döneminde sözlüğün, bu niteliği sayesinde ayakta kalabildiğini düşünmekteyim.
sözlük konusunda bilgilendirmek üzere bir grup oluşturulması konusunda mutabık olabiliriz yalnız mizah olarak kullanılmalıda tabiki ancak bu ince çizgide kalmak zor gibi.
Bilgi içerikli entry girdim oy veren de takan da olmadı ama fotoğraf ve anın görüntüsü başlıklarına at bir fotoğraf oy yağmuru o yüzden insan soğuyor ve bir daha bilgi içerikli entry giresi gelmiyor .
Sözlük ilk açıldığındaki bilgi ortamını görmek isterdim, sol frame de yeni başlık açılmaktan açılan başlıklara enty girilmiyordu diye düşünüyorum.
Tıpkı ilk entry gibi.
Bilgi istiyorsanız google da var. Şurda iki muhappet ediyoruz.
bir eleştiri. bilgi almak isteyen google da takılsın diyen çomarları kızdıran cinsten. niye burası bir tür sözlük değil mi amınakoyum. ben kız kankanın osbir çekmesi cinsinden başlıkların zekasızlığından bıkmışken burda gelmiş bilgi isteyen ekşi sözlüğe, biz moronları burda baş başa bırakın, bu sözlük böyle olmalı diyor.
Uludağ sözlük ün hiç bilgi içermemesi bile bir bilgi olduğundan gerisini siz anladınız.
eskiden söylense gülünecek önermedir. fakat yıllar sonra sözlüğe girdiğimde inci sözlükvari entryler ve yazarlar gördüm. sözlüğümüzün yine bilgi içermediği söylenemez ama gammazlar mı sıkı çalışmıyor, format mı değişti, herkesi yazar mı yaptılar bilemiyorum, sözlüğün kalitesinde bir hayli düşüş olmuş.
içeriyorda araştırmak lazım.
Uludağ sözlüğün durumunu anlatan tanımdır.
Başlık altına bir cümle ile yorum yapar gibi fikir belirten, tanım yapmayan troller bunlara en büyük örnektir.
Evet bilgiyi kimsenin önemsediği de yoktur, yazık!