karı kız ortamı için giderler hepsi, kızlarla barlarda falan takılırlar.
Universiteye gidenlerin gerceklestirmek istedigi hedeflerdir.
Senin gibi piçleri orospuların rahimlerinde döllemek için.
Düşünmek için beynini kullanmayan insanların toplumdaki oranını azaltmaktır. (Özellikle karı kız için gidildiğini sananların.)
karı kız için gidenler okulu bitirip döner.

okulu bitirmek için gidenler karı kıza takılır atılıp gelir.
ilkokul mezunlarına büyük paralar kazandırmak.
başta başladığını bitirmek , bir meslek sahibi olmak için gidilir . o amaçla da bitirilir ama amacına ulaşan çok az insan vardır ne yazik ki.
Üniversite ortamını tatmak için gidenler %80 adam gibi okumaya meslek sahibi olmaya gidenler %20..

ya bir defa derdi okumak iş güç sahibi olmak isteyen biri gömer kafasını adam gibi sınava hazırlanır! burada meslek lisesi çıkışlı kardeşlerimizi istinaden konuşuyorum onlara 150-180 gibi puanlar yetebiliyor fakat şöyle genele baktığımızda 2 milyon küsür kişi sınava giriyor 1 milyon kişi 200 in altında kalıyor.. o 1 milyonun hepsi de meslek lisesi çıkışlı? ya da hepsi besyo falan mı istiyor? neyse hadi bunların içinden de 200 bin kişi gerçekten okumak istesin.. kalan 800 bin noluyor? meslekle puanı kıyaslamak pek doğru olmaz kimi 200 ile gider istediğini olur kimi 400 le bir baltaya sap olamaz ama en azından sorumluluk duygusu için örnek vereyim dedim.. üniversiteye gidenler bilir lise çıkışı gibi sınıfta uzun eşşek oynayanlar bile görebilirsiniz.. ama sorsan okuyacak yavrucaklar! aga kimse kimseyi kandırmasın zaten hayat hızlı geçiyor hepimiz gençliğin ot gibi geçmesini istemiyoruz bakıyoruz evden işe işten eve de daha bu yaşta olmaz en iyisi üniversiteye kapak atmak.. kpss den direk memur olup maaşına bakmak varken niye gidiliyor.. ya da memur olup neden üniversiteye gidiliyor? sorsan ona da cevap hazır daha iyisi için.. bunların hepsi de istisna baltaya sap olan çok az kişi kalıyor geriye kabul edelim bunu... gençlerin çoğu ileride ne olacağını bile bilmiyor öyle geçiyorlar zamanlarını eğlensin gülsünler bakalım 25 yaşına geldiklerinde anlayacaklar acı gerçekleri..
Mezun olduktan sonra işsiz kalmaktan ibarettir. Evet.
benim giderken bir amacım yoktu, şimdi de yok. Kısacası bir amacınız olsun arkadaşlar, yoksa ilerde de bir amacınız olmayacak.
Amaçsızlık.
Ne bölümü ne şehiri seviyorum.
Okumaktan ziyade aman ailemden uzak olayım da her b*ku yiyim kafasındadır.

Çoğu kişi bu amaçla üniversite okuma hayali kurmakta ki bu fikirlerini de zaten eyleme dökerek göstermektedir.

Hayır yani hiç beklemediğim yakın arkadaşlarım "yia biz arada içiyoruz yiaa" söylemlerindeler.

(bkz: ipini koparan dana)
Entelektüel ve akademik birikim edinmenin yanı sıra yeni bir sosyal çevre edinme şansı bulmak olabilir.
ben lise zamanlarında iken bir gün hastane önünde bir abi ile karşılaştım.
muhabbet ediyoruz.
olum dedi, oku.
oku ki bizim gibi eşek olma
sen eşek olup milletin sırtına bineceğine, başkaları eşek olsun sen onların sırtına bin.

canım burnumda zaten, ne okulu amınakoyum? okul mu düşünüyorum sence yavşak diyemedim.
önce canım burnumdan indi, mantığımı konuşturdum bi kaç yıl sonra üniversiteye hazırlanırken.

evet haklıydı,
eşek olmayalım okuyalım dedik.

yıl 2017, bu sene mezun olmam gerekirken olamadım seneye mezunum.

anladım ki anadan babadan para kalmayana, yetimin hakkını alıp şerefsizlik etmeyene, bir de allahın yürü ya kulum demediğine eşşeklik baki imiş.

eşek olmayalım derken şimdilik ya eşek olamazsak korkusu taşıyoruz!

eşek sevenler eklesin dicem de korkuyorum bazı kişiler ciddiye alır diye :D
erkek ise adam gibi okumaktır.

kadın ise 7-8 sevgili yapmak ve cinsel dürtülerini tatmin etmektir.

Kızların okumak ile alakası yoktur.Sürekli kafelerde sürtüyorlar.tabi.
Lisedeki ekiple üniye gittiyseniz okumak dışında her boku yiyorsunuz. Hatta o kadar boku çıkıyor ki bu olayların toplanıp evleri ayırma kararı alabilirsiniz.
erkek ise okuyup adam olmak kız ise kaşar olup vurdurmaktır. aynen.
Hayallerin gercek olmasi, lakin o ortamda ve ciktiktan sonra ne o hirs kaliyor ne baska bisey. Resmen orada yasayan ve fosillesmis hocalarin eziyeti haline donusunce beynin yaniyor artik.
4 ila 6 sene okuyup boş boş gezinen tayfaya bizde karışcaz neyse daha çok var djxndhhdjfııeja.
üniversite meslek garantisi vermez, kişisel ve mesleki gelişiminize yardımcı olur.
Okumak. Başka ne olacaktı?