entry'ler (212)

sözsüz müzik önerileri

yansımalar
(bkz: son bahar)
(bkz: beyhude)
(bkz: göç)
(bkz: bab-ı esrar)
(bkz: senden kalan)
ve digerleri

ezel

hala ara ara girer izlerim kesitleri. begenmeyen vardir, balon diyen vardir ama bu dizideki keyfi ben baska diziden alamadim. tabi ki leyla ile mecnun ve behzat ç.'nin de yeri apayridir.

der untergang

hitler sevdigi kisilere karsi 'iyi' idi. kendisini veya ideolijisini desteklemeyenlere neler yaptigini dunya biliyor zaten. hatta bu film sunu da gosteriyor: hitler'i sevmek yetmez, yanlis yaptigi bilindigi halde o yanlisi sirf hitler soyluyor diye o emre uymalisin. yoksa "heil hitler" diye son nefesini kursunlara dizilerek verirsin. filmde ayrica tek suclunun hitler olmadigi anlatilmaktadir ve almanlari en cok sinirlendirende budur bence.hitler'i gunah kecisi yapmak kolay. peki hitler'i hitler yapan kim? iste bu soru almanlar tarafindan net bir cevap alamayacaginiz bir soru. hitler ve basbakani da bunu filmde acikca soyluyorlar zaten: "bunu kendileri istedi."
film cok kaliteli bence. ozellikle hitler'i oynayan amca muthis. hitler'in kendi gercek videolarini izleyin geçin sonra bu adami izleyin yabancilik cekmezsiniz. o kadar ki yani. filmde burda yazamayacagim kadar ayrinti var. ama yazmayacagim daha fazla. izleyin. izlettirin.

kokusu tadından güzel olan yiyecekler

fırından yeni çıkan ekmek.

la vita e bella

"üstün ırkı" aciklarken kulak memesimden ornek veemesi, olanca ırkçı uygulamalar karsi bile cocuguna bunu hissettirmemeye calismasi,olume giderken bile "oyunu" bozmayayim tavri, bir cocuk icin neler yapilabileceni gosteren bir adet aktor barindiran filmdir kendisi. hostur, guzeldir, komedidir,dramdir,trajedidir bu film.

sözlükte herkesin birbirini tanıması

(bkz: ben tanımıyorum) gelin tanış olalım. ne dersiniz kizlasdaasdasdassd

kuzeniyle evlenen insan

kardes gibi buyumediyseniz hic bir sakincasi yoktur. turk medeni kanununda da engel yok islam hukukunda da engel yok buna. ha ben evlenmem diyorsan evlenme. sana bir sey diyen yok zaten. ama evlenmis mutlu olan insanlara da laf etmene gerek yok.

nick bulamayan yazarlara nick önerileri

(bkz: mal adam) evet. Nıck bulamıyorsa maldır.

namaz kılan insanların çoraplarının kokması

çorabı ıslak giymelerinden kaynaklanan durumdur. yoksa günde 5 kere yıkanmış ayak ne tür ayak olursa olsun kokmaz.

piazza avm

kahramanmaraşta yolumun düştüğü avm. meger bu sehir ne meraklıymış böyle şeylere dedirtti. çok da abartılacak bi yanı yok. yani öyle cok buyuk falan değil. maraşta ilk olması nedeniyle abartılıyor o kadar.

sevişmek istediğini açıkça söyleyebilen kız

sevişmek istediğini açıkça
söyleyebilen erkekten farki yoktur.

yazarların alamayacağı şeyler

alamayacağı değil almayacağı şeylerdir. sonuçta insanız. her şeyi alabiliriz.
(bkz: yalnış anlamayın)

okula sıçabilen kişi

elinde de sigarası varsa alnı öpülesidir.

uludağ sözlük aşık atışması

atışırım ama bir şartım var
küfür olmasın gururum var
sen kendine güveniyorsan
ben burdayım, benim de bildiklerim var.

ekonomi

nasıl öğreneceğimi bilemediğim, kpssde ki korkulu rüyam. nerden başlıyayım, kimi okuyayım bilemiyorum. yardıma çok ihtiyacım var sözlük.

star tv denince akla gelenler

(bkz: cem uzan) o gelyor valla.

tarkan ın en güzel şarkısı

(bkz: selam ver) nostalji.

balık burcu erkeği

castın biber demiyeydin iyidi.

en güzel ramazan pidesinin özellikleri

parmaklı, susamlı olanıdır.

çaykur didi

(bkz: bim) de 1.50, marketlerde 1.75e satılan buzlu çay.