bugün

dünyanin en basarili online acik artirma sitesi.

Pierre Omidyar tarafindan 1995 yilinda "AuctionWeb" adiyla kuruldu. Site, Echo Bay Teknoloji Grubu'nun bünyesindeydi. Omidyar, echobay.com domainini alamadigindan ebay.com domainini aldi. 1997 yilinda da sirketin ismi Ebay olarak degistirildi.

Sitede ilk satilan sey Omidyar'in bozuk lazer yazicisiydi. O zamanin parasiyla yeni bir lazer yazicidan daha fazla paraya, 14.83 $'a satildi. Sitenin kurulus amaci, "to sell anything and everything" yani kötü bir ceviriyle "herseyi satmak" icindi, özellikle de koleksiyon amacli.

Sirket, 2006'nin ilk ceyreginde $1.390 milyar dolar net kar ettigini acikladi. Ebay, online acik artirma sitelerinin yani sira Paypal ve Skype'nin de sahibi. Yaklasik 11'600 kisi barindiriyor. Merkezi San Jose, Kaliforniya'da.

http://www.ebay.com
genelde satıcıların sadece abd ve kanada'ya urun gonderdigi, bazılarının da turkiye'yi kara listeye alıp urun gondermedigi acık arttırma sitesi
turkiye'deki alternatifleri icin
(bkz: gittigidiyor com)
(bkz: hemalhemsat)
http://cgi.ebay.com/ws/eB...55060285#ebayphotohosting

satılık füze fırlatma istasyonu, 778,080.02 dolara satılmış.
(bkz: oha)
az önce ucuz a bi gitar bulup hemen atladıgım ve kazandıgım site. Bakalım delivery system i nasıl.
ucuza bir çok mal alıp türkiye'de 2 3 kat pahalıya satabileceğiniz ürünler bulunan site. sağolasın izocam.
cok ucuza bulabileceginiz hicbir degeri ve de ozelligi bulunmayan bir turk sarabi icin baslik acip, altina ingilizce olarak turkiye de bugune kadar yetismis olan en kalite uzumlerden yapilan, sinirli sayida uretilmis saraptir diye yalan yanlis bilgiler girdikten sonra, bir kac hafta bekledikten sonra, e-bay e satisa konulur ve beklemeye baslanilir, saraba bakan kisi google da bu sarabi incelemek isterse ulasacagi tek bilgi sizin yazdiginiz ingilizce entrydir, bu sayede 3 ytl`ye aldiginiz sarabi yaklasik 200-300 dolara satabilirsiniz.

tanim; cok rahat dolandiricilik yapilabilen site.
zamaninda belcika satisa sunulmus ama bir gun sonra satistan donulmustur. *
o gunlere ait bir haber icin;
http://arsiv.sabah.com.tr...4B7C93DFD19FF40335A9.html
kargo parası bu kadarpahalı olmasa gittigidiyor'a tercih edilesi site olacaktır. cosplay ile ilgili binlerce ürün var gözleri kamaşıyor insanın.
ürünleri ucuza bulabilirsiniz. kargo pahalıdır genelde. adamlar ürünlerden kar edemeyebilir ama kargodan kar edebilir.kargo ücretleriyle ilgili bir örnek verecek olursak casio saat aldım 18 dolara. kargosu 28 dolar tuttu.
izlanda'nın satışa çıkarıldığı müthiş site. izlanda'nın şeysine ulaşamıyoruz ayrıca, iceland, iceland republic, her boku denedik ürünler arasında yok lan izlanda! bulan beri gelsin sözlük.
türkiye deki acik arttirma sitelerindeki saticilarin tercih ettikleri global acik arttirma zinciridir. söyle ki ebay dan ucuza satin aldiklari ürünü iki katina türk müsterilere cakmaktadirlar. ebay sayesinde sadece aracilikla güzel paralar kazanmaktadirlar.
ekonomik krizin etkili olduğu ve satıcıların kampanya yaptıkları açık arttırma sitesidir.

genel manada kampanyalar;

cep telefonu ya da pda alana yedek batarya, araç kiti, kulaklık vb. ekipmanlar hediye edilmektedir.

giyimde ise yün kaban * * * alana eldiven, kemer, cüzdan gibi aksesuvarlar hediye edilmektedir.
Ebay internet üzerine kurulmus bir pazar yeri. Ürünlerinizi kolaylıkla satabileceğiniz, oturduğunuz yerden ucuza iyi ürünler alabileceğiniz online alışveriş merkezi.
son zamanlarda bir hayli sicmis ve klasini sarsmistir, kontrollerini kaybetmislerdir. dolandirici kaynamaktadir.
bir zamanlar, tek bir penny'nin bile* dolandırılamadığı online alışveriş sitesi. gittigidiyor'un hisselerine sahip olan şirket. *
hang drum satın alabileceğiniz nadide sitelerden biri.
kendime "bugüne kadar paypal hesabı alıpta alışveriş etmedim ulan" dedirten site. sitede her şey var, action figure adınada her şey var.

--spoiler--
2 yıldır hayalim mgs 1-2 mc farlane serisini toplamaktı sonunda toplu satan bir satıcı buldum, sadece usa ya gönderiyordu biraz yalvar yakar heriften zorla aldım ürünleri.
--spoiler--
Çok uzun zamandır peşinde olduğum ve almak istediğim brigate autonome livornesi atkısının fiyatının bir gecede 50 euro arttığı site.
bozuk veya kismen bozuk ürünler ebay'den satin alinir.
tamir edilebilecek kisimlari tamir edilir.
degistirilecek kisimlar yine ebay'den veya diger bozuk ürünlerden* temin edilir.
elde her yeri saglam ve %100 calisan bir ürün kalir.
çinlilerin ele geçirdiği site. nereye bakarsanız onların ürünlerini görürsünüz, çokta ucuza satarlar.
örnek vermek gerekirse; türkiye' de yan sanayi bi ipod kulaklığına 35-50 lira arası fiyat istenirken, çinliler 2,5 $ a satar.
dünyanın en büyük açık artırma sitelerinden birisidir. her çeşit şey bulabilirsiniz. fakat kargo ücretleri çok pahalı olabilmektedir.
kargo dahil 25 liraya orjinal zippo çakmak almamı sağlamış güzide site.
satın aldığınız bir ürünü ödeme yapmadan iptal etmenizin imkansız olduğu siteymiş. nerdeyse her alışveriş sitesinde bulunan sipariş veya satın alma iptali gibi bir olay burada yok sanırım.

satın alcam dediysen zorla aldırana kadar yakana yapışıyor. hayır illa parayı ödeyip ürünü beğenmedim deyip geri mi göndereyim. satın aldım vazgeçtim keyfimin kahyası mısın ?

tabi benim bu şikayetimi pek takacağını sanmıyorum ebay in. canın sağolsun ebay. ama benden o sipariş için zırnık alamazsın söyleyim.

(aslında para ebay e gitmiyor lan ebay satın aldım dedin paranı koreli ibneye gönder diyor hakkını yemeyim şimdi bilen var bilmeyen var ebay sistemini)
fotoğraf makinesi veya makinası almayı düşündüğüm site ama aklımda bazı sorular var - uluslar arası alışveriş yapmadım da hiç -
1- gümrükte ilave ücret ödeyecek miyim?
2- türkiyeye kargo fiyatını nasıl bilirim?

bilenler mesajlarsa sevinirim.

edit:
shipping and handling kısmında türkiye seçeneği yok bu arada canlar.
sitenin çok az bir kısmı worlwide shipping yapmaktadır. hal böyle olunca her istediğiniz ürünü alamamaktasınız.