bugün

entry'ler (193)

satanistlerin ayin için birleşip danaya girmesi

(bkz: yedi satanistin birlesip aslana girmesi)

emek sermaye catismasi

sermaye kazanır.

öğrenci belgesi

bazı okullarda alabilmek için dilekçe yazılması gereken belge.ilginç bir durum.

daniel gonzales güiza nın hat trick yapması

ömürleri transfer edilen golcülerin*** patlamasını beklemekle geçen fenerbahçe taraftarının beklentilerinin gerçekleşmesidir.
*

kelebek vadisi

bir grup arkadaşla gayet güzel vakit geçirebileceğiniz sessiz sakin ve hippi bir doğa harikası.denizi herzaman dalgalı.dalmak içinse dipler ürkütücü.şelale yolu keyifli.lost'tan sahneler var.insanlar hoş.dünyanın çeşitli yerlerindenler.fiyatlar ise 2008 itibariyle şöyleydi; fethiyeden tekneyle ulaşım gidiş-dönüş 15 ytl, çadırda konaklama (kahvaltı ve akşam yemeği dahil) 31 ytl.fiyatlar kişi başı.yemekler tatmin edici.

sinavdan sonra silgiyi sinifta unutmak

zor bir sınav olduğuna delalettir.

mardan palace

sahibinin roman abramovich olduğu yanlış. asıl sahibi Telman ismailov'dur. istanbuldan esinlenilerek inşa edildiği ise doğrudur. şu anda faal olmayan otel sadece telman'ın özel davetleri için kullanılmaktadır. bir kaç ay içinde açılacağı söyleniyor. türkiyeden işe alınan kadro tamamiyle çıragan çalışanıdır. diğer bir grup ise burj al arab'dan gelmiştir.

turkiye uretimle kalkinir diyen insan

benim o insan.türkiye tabiki üretimle kalkınır arkadaşım.her ülkenin, her ekonominin üretimle kalkınacağı gibi.zaten bahsedilen yüksek faiz politikaları yapılamayan üretimden girmeyen parayı ülkeye sokup büyümeye devam etmek içindir.ha ne kadar doğrudur, ne kadar gerçektir tartışılır o ayrı konu.ama eğer üretirsen ve biraz olsun uyum politikalarına karşı koyarsan o zaman bu büyük köyde arzına bir talep bulabilirsin.sonrada bütün uzak doğunun yaptığı gibi kalkınmaya başlarsın.ayrıca üretimle kalkınma fikrine muhalif bir bakış açısının kalkınmayı sağlayacak fikri nedir merak etmekteyim.

zenci nicki

kanaatimce nicke sürülecek akıl yoktur kendisinde.

tolga karel

son günlerde beyaz bir hayabusa ile kadıköy ve cadde civarında fink fink gezmektedir.

anlamsizlikta ki anlam

pardon düzeltiyorum. kendisi "dinin yanlışlarını" eleştirmektedir. yani allahı eleştirmektedir. eğer inançlı biri olsaydın böyle saçmalayamıyacağını bilirdin. o yüzden seni inançsız sayıyorum ve soruyorum;

1-inanmadığın bir allahın dinini "kendine has üslubunla" eleştirmek bir paradoks değil mi ?
2-bilgi sahibi olmadığın konularda fikir beyan etmek senin için bir hobi mi ?
3-"bağnaz dinci" anonimini bize biraz açar mısın ?
4-imla hataların konusunda yardım almayı düşünüyor musun ?
5-daha iki kelimeyi kurallı bir şekilde cümle haline getiremezken "dinin yanlışlarını eleştirmek" sence de biraz iddialı olmadı mı ?

anlamsizlikta ki anlam

sözlükteki sinir bozucu yüzlerce detaydan biri.ha bide çok büyük bir düşünce adamı.öyle güncel konularla, hayatın basit sorunlarıyla falan uğraşmıyor.direkt islamiyeti eleştiriyor.o kadar yani.
(bkz: dine küfrediyorum ilgimi topluyorum ekolü)

seni seviyorum diyene teşekkür etmek

-seni seviyorum
-teşekür ederim.
-teşekkür niye?
-oteki turkiye espri yapsın diye.

tanımlanmadık tek bir kelime kalmayana kadar

tdk sözlük için daha uygun gibi görünen misyon.

gümbet

klüplerini, çoğunluğu ingilizler olmak üzere çılgınlık peşinde koşan ergenlerin doldurduğu yer.bide ucuza konaklamak isteyen öğrenciler için otelleri idealdir.

gündoğan

küçük bir scooter ile eğlenceli bir gezi yaparkene 34 plakalı bir saplamanın bizi ezmesinden son anda kurtulduğumuz ve hayata daha sıkı bağlandığımız küçük bodrum kasabası.sana borçluyum gündoğan.seneye görüşmek üzere...*

yazin oruc tutmak

peygamber efendimizin ve ashab-ı kiram'ın hayatları boyunca her ramazan tuttukları oruç türü.

yapimcilara film adi ve basrol onerileri

film adı: Grup seksçi güvenlik görevlileri
oyuncular: 3'ü kadın 5 güvenlik görevlisi

hastanede toplu seks yapan gorevliler

haberin içinde "Grup seksçi güvenlik görevlileri" diye bahsedilen grup.

sözlükte herkesin tespit yapması

yalnızca sözlükte değil hayatın içinde de olan doğru bir tespit.tespit ile zekanın doğru orantılı olduğu gibi bir kanı vardır ki korkarım bende böyle düşünenlerdenim.sanırım umut sarıkaya ve aynı tarzı benimsemiş kişilerin bu kadar sevilmesinin bir nedenide bu.