bugün

entry'ler (37)

tekerleği bulan insanın ilk sözleri

-salak adam seni ne mike yarar bu, yerinde durmuyo bile

ilginc futbol terimleri

oynatalım şükrücüm.

kerameti kendinden menkul

onbeşinci sınıf yazar. bir adam neden kendisini kerameti kendinden menkul diye tarif ederki

kader

asla bi boka yaramaz. kader dediğiniz şey aslında babanızın ne kadar zengin olduğuyla ilgilidir. babanız zenginse kesinlikle zengin yaşarsınız. değilse zekanız kadar zengin yaşarsınız veya yaptığınız şerefsizlik ölçüsünde. ama bunlardan hiçbirine sahip değilseniz o zaman hayatınız boyu bir işte s.s kıçınızın ebatları 60'lık havana dönene kadar çalışmak zorundasınız

yonja dan kiz dusurme teknikleri

arkadaşlar çok kolay. bi keresinde bende düşürmüştüm tüm yapmanız gereken paralı görünmeniz. abartmıyorum cebimde beş kuruş yoktu hatta arabam bile yoktu ama kız beni paralı biri sandı ve 3 gün kaldı benimle. param olmadığını öğrendiğinde onun için çok geç benim içinse yeni kraker saati gelmişti.

seni kendime sakladım

sözlerinin ve müziğinin 120 pro. alkolden sonra yazıldığını düşündüğüm parça

ihanet

sırf denemek için yapılmamalı hatta yapılmamalı hatta denenmemeleidir.

safi naz

bana sanki biraz saf biraz da nazlı birisi gibi geliyo. isimlerden kişilik okuma üstüne üstüme yoktur. safinaz benimle ewlenirmisnnn.

boru otu

kuzey osetya'da dağların sadece 1500 ile 1600 metre civarında yaşayabilen bir canlı. ismi ot olsada bitki değildir. fransız bir dağcı tarafından bir tırmanış esnasında keşfedilmiştir. boru kelimesi dağcının isminden gelmektetir.

entry

nasıl girildiğini bi türlü öğrenemedim. ama bana da anlatma özürlü olan cem ve barış ibinelerinin anlatamadaıkları şey.

sevr antlaşması

günümüzün avrupa birliği uyum yasaları. o tarihte savaş meydanlarında dedelerimizin koruduğu bu toprakları şimdi 3-5 anası belirsiz iki ayaklılar AB sevdasına neredeyse altın tepside sunacaklar.

papa nin elini openlere ne yapalim

bir hocanın elini öpmek kadar tuhaf karşıladığım bir olay ki, bir hocanında papanın elini öpmesi pek bi tuhaftır.

denizatı

heavy metal ilk dinlemeye başladığımda takıldığım izmir alsancaktaki şimdilerde conconların takıldığı mekan

ilker ateş

ilk er ateş
(er: tüm masrafları devlet tarafından karşılşanan rütbesiz asker)

ilker ateş

ilk el ateş
(el: 1- organ, 2- sayı bildirir)

bulgaristan turkleri

aslında bulgaristan sokaklarında gezerken pek kendinizi ülke dışında, yurt dışında gibi hissetmiyosunuz. o kadar çok türk varki ((sofya'da bile), türk olmasa bile bikaç kelime mutlaka türkçe biliyorlar(malum 500 yıl).)) yolda yürürken seçtiğim kelimelere dikkat ediyorum. küfür etmiyorum mesela. her an her yerden bir türk sesinizi duyup tuhaf tuhaf bakabilir. bu ayrı bir konu ki yolda karşılaştığınız bir türk size vay hemşerim diye boynunuza da atlamıyor. şöyle bi bakıp geçiyor.

evlendikten 2 saat sonra sözlüğe girmek

evlenmeden önce de ilişkiye giridiğinin kanıtı.

papa nin istanbul ziyareti

tüm insanlık için akıllara zarar. çok sayıda insan tarafından saygı gören bir din adamının söylememesi gereken ne varsa söyledi.

ben sokak kızıyım

sokak kızı varda neden sokak çocuğu yok.
ama ben varım
ben sokak çocuğuyum
bana acımayın

tramvay

burada o kadar çok ki. hiç binmedim ama bana hep eski izmiri hatırlatırlar.