bugün

entry'ler (18)

immanuel kant

Felsefe bölümü'nde okuyan öğrenciler için anlaşılması en zor olan filozoflardan biridir. Hele bir de ingilizce eğitim veren bir bölümde okunuyorsa, tam bir kabustur.

türkiye nin gelişmemesinin en önemli sebepleri

sosyal bilimlere yeterince önem verilmemesi başlıca sebeplerdendir.

kültürlü nitelikli akıllı fakat çirkin erkek

eli yüzü düzgünse ideal erkektir.

fikret kızılok dinlerken duyulan haklı gurur

fikret kızılok dinlerken duyulan haklı gurur ne tip bir şeydir bilinmemekle birlikte, duyulabilen kaç tip gurur olduğu araştırılmaktadır. en son bulunan gurur çeşidi, çiğnenebilinen gururdur.

kafa dağıtan şarkılar

Pink Martini- And Then You're Gone

sözlüğe konulması gereken yaş sınırı

18 yaşındaki insanların hayatı çok iyi anladıklarının fakat 17 yaşındaki insanların hayattan bir şey anlamadıklarının iddia edilmesi hayret verici bir durumdur. 'akıl yaşta değil baştadır' atasözü her zaman göz önüne alınması gereken bir atasözüdür ki zaten bunun doğruluğunu her gün durakta, alışverişte, işte, okulda koca koca insanların yaptıkları saçmalıklardan görüyoruz.

yeditepe eagles

her şey iyi güzel de her akşam antreman yaparken var güçleriyle 'yeditepe eagles', ' 1 2 3 4...23 24...'' diye bağırmalarının sonucu olarak antreman sahasına bakan odamızda oda arkadaşımla konuşurken birbirimizi duyamıyoruz.

saffet babür

yeditepe üniversitesi felsefe bölümü başkanı olmasının yanı sıra bölümde, antikçağ felsefesi tarihi ve klasik yunanca dersleri vermektedir.kendine has bir ders anlatımı vardır. çok titizdir ve öğrencilerinin de yaptıkları işi ciddiye almalarını ister.

oruç aruoba

kitaplarını okurken gözleri dolar insanın, '' aaa evet ben bunu demiştim, bunu yapmıştım'' der insan. ''ne güzel yazmış vay beee'' dersiniz her satırı okurken. O, öyle şahane bir yazar ve filozoftur ki işte bu kadar olur.

kocasının yeğeniyle yatan kadın

bihter ziyagil ve diğerleridir. ama doğru bihter aşkı arıyor, o ayrı.

sabah çay yerine kahve içen kişi

''yok artık, bu kadar da olmaz, bir kahveye bile din alet ediliyor ya pes !'' durumudur.

ege kıyılarında yunan radyosu dinlemek

izmir'den ayvalık'a giderken bir anda değişiverir radyodaki müzikler ve kendinizi bir garip hissedersiniz. aslında ege'nin iki kültürü de nasıl güzel kucakladığını ve aslında ne kadar 'yakın' olduğumuzu anlarsınız birden.

tchibo

kahvesi mükemmeldir. hatta starbucks'ta kağıt bardaklarda zevksizce içilen kahveye kıyasla burada porselen bardakta içilen ve yanına da tarçınlı kurabiye ikram edilen kahve pek lezizdir doğrusu. ayrıca mutfak eşyaları, kıyafetler, ayakkabılar da satılmaktadır burada ve asıl güzelliği her hafta ürünler yenilenir.

ders çalışamama sorunu

yapacak milyon tane güzel şey varken ben neden bunlarla uğraşıyorum ki durumunun pratiğe dökülmüş halidir. Fakat; sonuçları çok acı olmaktadır.

almanca

başlarda güzeldir, kolay gibidir. zamanla nefret edilir.

aşık olmak

1 kere olur, güzel başlar, kötü biter. belki de güzel başlar ve güzel biter ama sonuçta hep biter işte. aşk bittikten sonra anılar kalır, rahat bırakmazlar asla. o, aşkın posasıdır aslında. gelir oturur midenize taş gibi. ağrıtır, kıvrandırır, ağlatır.

21 yüzyılda hala namaz kılmamak

kıyamete beş kala hiç akıllıca değildir.

melike

'kadın hükümdar' anlamına gelen şahane bir kız ismidir.