bugün

en sevilen çizgi film karekterlerinden biri. uzan kulakı,beyaz kuyuklu, uyanık ve zeki tavsan.

(bkz: naber ya)
namı diğer belalı tavşandır. Black jack oynarken karşısındaki bodur boylu uzun sakallı adama kupa 21 'lisi açarak krize kirmeme sebebiyet veren yaratıktır.
bende küçükken çok severdim ama şimdi anladım ki o tavşan top...bütün dalga geçtiği(başta elmer) adamları öpüyo şerefsiz ya...ama çok matrak karakterdir...top mop ama iyi warner bros.un en sıkı kahramanıdır
hızlı söylendiğinde, "baksana bi" diye anladığımız hede.
küçük büyük demeden cogunlugun sevdiği çizgi film karakteri.çok sempatik ve şirin bişey yahu.
her bölümde diğer looney tunes elemanlarını ezerek bizi çileden çıkaran, her görüşümüzde warner bros un yanlış ata oynadığını düşündüğümüz tavşan.**
arkidiş derdi bu tavşan *
saftirik elmer'ın azılı düşmanı, sevimli, zeki bir çizgi film kahramanıdır. emperyalizmin oklarını elmer üzerinde kullanır. tavşandır.
Haydut Sam ile avcı Elmer'in baş belası, sevimli ve zeki çizgi film kahramanı, aykırı tavşan. Elmer, bu ezeli düşmanı hakkındaki düşüncelerini "hayatta en sevmediğim şey bir tavşandır, bir tavşandan daha çok sevmediğim başka bir şey varsa o da iki tavşandır." sözleriyle dile getirmiştir.
bir zamanlar, o kadar havucu birdenbire nasıl yiyip bitirebiliyor neden ben yapamıyorum diye kara kara düşünüp üzüldüğüm, şimdi ise küçük kuzenimin bana her seferinde zamanında dert ettiğim soruyu sormasına ve "ulen eskiden ben kafa patlattım şimdi de sen düşün biraz *diye ekrana bakıp bakıp
"mmm bilmem ki nasıl acaba?"
dememe sebep olan çizgi film kahramanı.
egosu çok geniş, en sevdiğim yaratık.
buraların en büyüğü o bir başka başka...
bugs bunny bugs bunny çok yaşa...
(bkz: allah çizenden razı olsun)
(bkz: whats up doc)
o zavallı avcıya yaptıklarını şahsıma hakaret saydıgımdan sinir oldugum karakterdir her
bölümde kazanması sinir bozucu olup acilen yok edilmelidir
tarihin en efsane çizgi film karakteri.
bazı yönlerden pembe panterden esinlenilmiştir.küçüklük kahramanımdı.net'ten bölümlerini indirip izliyorum.
tam bir redneck gibi davranıp redneck gibi düşünen-konuşan ırkçı tavşan. 60ların wasp tadını çok iyi yansıtıyor.
bir de benim küçüklüğümde bu adam(tavşan) "arkidişleğ" diyodu sonlarda (cümlenin tamamı "hepsi bu kadar arkidişleğ" olabilir hatırlayamıyorum. yıllar sonra ingilizce öğrendiğimde farkedecektim ki acar çevirmenlerimiz bugsbunnynin rednekliğini de gözönüne alıp bu havayı da "folk" kelimesini "arkidiş" olarak çevirmiş, (sanırım) bugs bunnynin bölgesel kimlğini koruyup iç anadolulu (yine sanırım) yapmak istemişler.

5-6 yaşındaki seyirci kitlesine yerse yapmışlar, yemişiz.

(bkz: bu da böyle bi anımdı)
cocukların "bas banink" diye telafuz ettigi şirin karakter.
(bkz: arkidis)
buraların en büyüğü
o bir başka
bugs bunny bugs bunny
çok yaşa

gibi sözleri olan bir adet de tezahüratı vardır ki yarar yıkar.
minnacık yeğenime kim bu diye sorduğumda aldığım cevap üzerine beni benden almış elemandır kendisi.

bea: tatlım kim bu?
yeğenim: kim olcak baska bani!
bea: dslkşsldkfşalödşf
(bkz: honey bunny)
Kendinden güçlü rakiplerini zekası ile alt eden örnek alınası tavşan.
insanda kendisine kar$ı nefret ve oldurme istegi uyandıran, aynı zamanda road runner ile aynı sinsilige ve nefret edilmeye layık çizgi film karakteri.
ben küçükken dalga geçerdim hep onun dişleriyle kocamanlar diye sonra ortodontik tedavi gördüm alt çenem küçük geliyo bi de çok güzel canım derdi , ayakları da büyük ve şirindi yapıştıtırdı hep birbirine..
fazla bilmiş, antipatik tavşan. belki de o kötü seslendirme yüzünden öyle geliyor da olabilir.