bugün

entry'ler (1562)

doktorculuk

küçükken mahallede kız popülasyonu o kadar yüksekti ki, tek oyun doktorculuktu. hipokrat yemini etmeden benim kadar çok muayene yapan yoktur. muayene yöntemleri kısıtlıydı ama. kızların göbek deliğine demir bir şey sokup çeviriyordum, göbekleri büzüşüyordu böyle asfjd fantezim oydu:/ hatta bir iki kere ameliyat yaptım ama hastaları hep kaybettik. yani anneleri odaya girip napıyorsun sen kızıma deyip çocuklarını aldı, gitti. sonra ben de tıp dünyasına küstüm tabi. kırmızı tuğlaları kırıp, toz haline getirip, suyla karıştırarak turuncu boya elde etme işine girdim.

sözlük yazarlarının itirafları

sabah uyandığımda ilk 5 dakikayı beni uyandıran kişiden nefret ederek geçiriyorum. gülümseyerek uyanan insanlar varmış, çok imreniyorum.

kadınların kararsızlığı

bazen ne yapmak istediklerini bilemedikleri gibi önerilerinizi de beğenmezler.

--spoiler--

-ben evlenince kirada oturamam!
+oturma hayatım çalış
-ben çalışamam!
+çocuk yaparız onu büyütürsün?
-ben doğuramam!
+ahmet abi sen misin?

--spoiler--

sözlük yazarlarının hayalleri

heykeltraş bir sevgili bulup heykelimi yaptırmak istiyorum.

--spoiler--

+hayatım adonisim belirgin olmamış bak!
-iyi de senin adonisin yok ki?
+he yok mu:/

--spoiler--

insan

bebekliklerinde Agu'dan başka ses çıkaramadıkları halde ne istediklerini anlayabiliyorsunuz, ancak eşek kadar insanların ne istekdiklerini anlayamıyorsunuz.

erkek

kadınlardaki gibi yoktan var etme* özelliğimiz yok, ancak var olanı yok etme özelliğimiz muazzam durumda.

ilişki durumu

yeni dünya şartlarında, Değişen ilişki durumunu beğenmeyenlerin seni potansiyel sevgili adayı olarak gördüğünü düşünebiliyorsun. haklılık payı da yok değil. tecrübeyle sabittir.

aşkı en güzel anlatan dizeler

--spoiler--

Düşünsene, kirlilerimiz bile aynı sepette barınacak;
çamaşırlarımız birlikte yıkanacak.

--spoiler--

aşk

bence bir psikolojik rahatsızlık ancak bir arkadaşım der ki: "Aşk ile ilgili tek laf edemediğin an ona yakalandığın an" mış. Susup kalıyormuşsun, travma gibi. şükür ki hala üzerinde rahatça çene çalabiliyorum.

fedakarlık

nefret ettiğim kavramlardan biri. çünkü ben bana istediklerimi verenlerle değil, istediklerini veren insanlarla mutlu olabiliyorum.

replik

benim için en vurucusu bu'dur:

--spoiler--

Tabağın o kadar çok doldu ki, kenarından düşenleri görmüyorsun...

--spoiler--

insanlık

hemen hemen herkesin hayatına girecek insanda aradığı vasıf. hayır hipopotamla beraber olsan ondan insanlık beklemeni anlarım da, insandan insanlık beklemek çok ironik değil mi ya?

yaşam

farketmiyoruz ama Yaptıklarının mutluluğuyla değil, bozduklarının mutsuzluğuyla yaşıyor insan.

diploma

bazılarının neden hala rulo şeklinde verildiğini anlamadığı bir çeşit fantezi aracı.

hayat

şu aralar benimkisi arzulanan film kapalı gişe oynuyor diye mecburiyetten girilen ucuz filme benziyor.

güzel kadın

bu tür kadınlarla ilgili bildiğim tek şey "yüzü güzel kadınlara bakmaya yukarıdan başlanır; diğerlerine ise aşağıdan"

aldatmak

her yeni aşk eskileri öldürür. günahı azmettirenin boynuna.

seviyorsan git konuş

Abi seviyorsan git evlen, çocuk yap, anlaşama, soğu, ayrıl, çocuğun velayetini ona ver, çocuğu, kendini ve onu yak bence. Abi siktir et hiç sevme bence...

aşk

Aşk senin sandığın gibi birşey değil. Evvela aşk sandık değil.

bayanlar ile alışverişe gideceklere öneriler

denediği her şeye bir kulp bulun.

-bu senin poponu büyük mü gösterdi?
-bak bu enine çizgili şişman gösterir
-ama bu boyuna çizgili çok eski moda
-hah bu güzelmiş ama basenlerin varmış gibi duruyor

bu şekilde 7-8, bilemedin 9-10 denemede o gün birşey almaktan vazgeçecektir.