bugün

entry'ler (109)

karadayı

şüphesiz ki sezon finalinin en iyi sahnesi nazif kara'nın, uzun zaman sonra, şiir okuduğu sahneydi. duygulandırdı.

serenad

bugün imzalı olanını hediye aldığım kitap. imzayı görünce çok mutlu oldum. hemen başladım tabii. güzel gidiyor.

kıraç

bugün konserine gitme şerefinde bulunduğum sanatçı. mütevazi ve adam gibi adam. en önden izledim farkettim ki sarkıları söylerken gülümsüyor. çok iyiydi, çok kusursuzdu.

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

peyami safa - yalnızız.

platonik aşkın acımasız yönleri

onunla ilgili o kadar hayal kurarsın saatlerce fotoğraflarına bakarsın onun için gözyaşı bile dökersin ama karşına gelip senin yüzüne baktığı zaman sen bakamazsın, yüzün kızarır iki kelime dahi edemezsin. bir de çok kıskandığın halde karışamazsın ya o da çok acı.

beyaz show un artık sıktığı gerçeği

konuktan konuğa göre değişen durumdur. zira beyazıt öztürk daha çok iyi sanatçıları değil prim yapacak konukları davet etmektedir. bana göre programın tek kötü yanı budur.

karadayı

çetin tekindor'un şiir okumasını özlediğim dizi. kaç haftadır bekliyorum bana da günah.

erkeklerle kafede oturan kız

o kız bi gün kız arkadaşlarıyla oturur bi gün erkek arkadaşlarıyla oturur bi gün hepsi ile birlikte oturur. kime ne ? bu kadar yobaz olmayın kardeşim ya. cinsiyet ayrımı yapmayın.

karadayı

dün akşam - çok yorgun olduğum - için uykusuzluktan ölürken elimle göz kapaklarımı açıp izlediğim dizi. bazı yerlerinde uyuya kalmış olsam da çok iyi bölümdü.

çetin tekindor

bana göre türkiye'nin yaşayan en iyi oyuncusudur. o mimikler, o gülüş, ağlayış fazla doğal. o'nu yakından tanımayı o kadar çok isterdim ki... bana hergün şiir okusun ben hergün dinleyeyim.

facebook ta adının başına tc ifadesini koymayanlar

hiç bir şeyin değişmeyeceğini sanan insanlardır.

hâlâ anlamıyor musunuz gerçekten? sorun bi şeylerin değişip değişmediği değil birilerinin tınlayıp tınlamaması da değil. amaç bu uğurda mücadele edenlerin yalnız olmadığını göstermek, insanların tarafını belli etmesini sağlamak. yapan arkadaşlar belki somut bir şeyleri değiştiremezler ama en azından duyarlı olduklarını gösterirler.

kumkapı

2 gün önce arkadaşlarımla bi mekanına ilk kez gitmiş bulundum. vur patlasın çal oynasın. biz çok eğlendik.

ilk dinleyişte aşık olunan şarkılar

nilüfer - feridun düzağaç / kavak yelleri.

durup dururken insanın moralini bozan şarkılar

sezen aksu - sorma.

insanlar neden ağlar

F.D şarkı yapar söyleyemediklerimi dile getirir, ben ağlarım.

sözlük yazarlarının sevdiği şiirler

nazım hikmet - düşmana inat bir gün fazla yaşamak.

düğünlerden nefret etme sebepleri

full makyajlı, topuklu ayakkabı giyince kendini dünya güzeli sanan ergen kızlarımız ve etleri sarkan, terlemiş teyzelerimiz.

mustafa yıldızdoğan

konserlerinde fena gaza getiren sanatçı. iyi mi? fazlasıyla.

vatan hainlerinin başlıca özellikleri

yüzsüzlük, hainlik ve nankörlük başlıca özellikleridir.

sınav sonu hissedilen müthiş rahatlama

derin nefes aldırır.