bugün

türk sinemasının en kaliteli aktörlerinden,çok büyük bir oyunculuk yeteneğine sahip,bunu da tiyatro geçmişine bağladığım,çok karizmatik bir ses tonu olan büyük oyuncu.
babam ve oğlumda sergilediği harika oyunculukla bir kez daha gönülleri fetheden oyuncudur. oğlu ile hastanede başbaşa kaldığında bir "sen benim canımdan cansın" deyişi var ki... *
babam ve oglum filmde cagan ırmak tarafından sir ünvanı ile ödüllendirilmek istenen büyük oyuncu.
o ne karizmadır dedirten tiyatrocudur. memoli de oynamış olması karizmasını nezdimde birazcık zedelemiştir. *
komedi dizilerine pek gitmeyen oyuncu.
devlet tiyatroları oyuncusu. usta tiyatrocu. (bkz: Kral Lear)
o kadar güzel rollerden sonra keske şu anadolu kaplanı adlı dizide oynamasaydın be abi, biz seni sürekli sinemalarda görmek isteriz dedirten oyuncu.
bir söylentiye göre, kendisine kurtlar vadisinde "aslan akbey" rolü teklif edilmiş oyuncu. yapımcı raci şaşmaz'ın bütün ısrarlarına rağmen, bu altmışına merdiven dayamış adam rolünü kabul etmememiş ve 45 yaşında gösteren * selçuk yöntem'e rolü bırakmış.
çok sıkı bir limp bizkit dinleyicisidir..hatta şarkının sözlerini yılan hikayesi adlı gereksiz dizide kullanmıştır..tabi bu işin şaka olan kısmıdır..kendisi çok çok iyi bir tiyatrocudur..babam ve oğlumda ki oyunculuğu da şapka çıkartılacak cinstendir
yılan hikayesinde "kral" rolünü canlandıran,,her yakalandığında (yaklaşık 30-35 defa) bir şekilde yine de kaçmasını başararak izleyiciler tarafından bol bol küfür edilen (tabi ki kral karakterine bu küfürler) türkiye'nin en iyi aktörlerinden biri..ayça tekindor isimli kızımızda bu beyfendinin kuzeni olmaktadır..
Türk sinemasını yetiştirdiği en büyük aktörler sıralamasında ilk 10'a girecek şahsiyet.
yetenekli aktör.
göbekli
karizmatik.
nejat işler'le birlikte trt'de yayınlanan "şeytan ayrıntıda gizlidir" adlı dizide oynamıştır.
gollerini (kollarını) beele açıveren ama o golleri zamanında sımsıkı kapadığı için oğlunun gitmesine sebep olduğunu düşünen baba! (bkz: babam ve oğlum)
ayça tekindor un amcası.
anthony hopkins'e cok benzettigim onun kadar sağlam ve karizmatik tiyatrocu bir de şu saçma sitcomlarda oynamasa.
2006 yazında foçada görülen oyuncu.
(bkz: tekin cetindor)
dün akşam bebekte rastladığım karizmatik amcamız..
aşmış oyuncu. babam ve oğlum'daki "golleyimi açeydim" sahnesi son noktadır, anlatılamaz izlenir; http://www.youtube.com/watch?v=6DPQ6hE806c
"golleyimi açeydim" sahnesindeki duruşu, oynamamış sanki gerçekten yaşamış izlenimi veren muhteşem oyunculuğu ve "benim yüzümden" diye bağırışı insanı taş olsa ağlatır... bu sahneyi hatasız 1 kez çekmişler, varın gerisini siz düşünün. işte böyle bir oyuncu...
oynadigi ilk ask filminde de kalitesini ortaya koymus buyuk oyuncu. hayatimda duydugum en karizmatik ses sahibi insan.
"get deyen dillerim lal olaydı da get demeyeydim. sadııık" sözleriyle yürekleri dağlayan oyuncu.
sulugöz olmama sebep olan şahıstır.*
en çok olgun ve kendinden emin ses tonu, ve harika oyunculuğu ile dikkatimi çekmiş kişi.