bugün

entry'ler (40)

ben işsizken pakistana yardım yapan zihniyet

türkiye'de istihdam hat safhadayken insanlar iş beğenmeyip işşiz gezerken, hatta üniversite mezunuyken sırf hobi olsun diye mağazada,mesela,tezgahtarlık yaparken, ülkede herkes akşam evine karın doyuracak birşeyler götürürken, her bireyin sağlık hizmetinden verimli bir şekilde yararlanacağı kadar donanıma sahipken, her insanımızın istediği eğitimi alacak ekonomik gücü varken, böylesine süpersonik bir ülkeyken ne gerek var böyle zihniyete!!!

kurtuluş savaşında gönderdikleri altınlar muallakta olan pakistan halkı ve yine kurtuluş savaşı sırasında yaralı askerlerimizi sokaklarda sürükleyerek şehit edip bizi onlara ilaç verme masrafından kurtardığı(!) için filinstin halkına haklarını nasıl öderiz öyle değil mi?

artı vermeyin irani yaptım!

siz kaybettiniz

oruç tutmadım diye kimlerden dayak yedim ben?
aynı inanca sahip olmadığım için kim dışladı beni?
atam'ı kullanmayın diyen sen kullanmadın mı dini sömürü yapmak için
kullanmadın mı baskı kurmak için haklı çıkmak için
ülkeyi paylaşmadınız bizle diyorsun ya hani
kusura bakma ama
kendi şehidine aldırış etmeyip bayrağı bile osmanlı devletine yapılan ayaklanmanın simgesi olan bir ülkenin filinstinin teröristlerine hamasın ölülerine ağladınız, ben senle paylaşmak istedim türkiye'yi de türklüğü de ama sen inadına araplaştın inadına inkar ettin kendi değerlerini
türk olmak demek müslüman olmak demek değil bunu anlatamadım ben sana
evet kaybettim ben ama yıllar sonra bugüne baktığımda benim içim rahat olacak üzerime düşeni yaptığım ülkem için ''hayır''lı olanı yaptığım için, sen neyle avunup neyle gizleyeceksin utancını.

4 iyyyy iğrenç 1 pekiyi pek güzeli götürsün

sözlüğü sınav tadında yaşamaktır.

i want to play a game e alternatif karşılıklar

iki kişi daha bul da batak atalım.

uludağ sözlük boktur

yazarlarının boka battığı sonucuna varılır bu bağlamda.

günün tek cümlelik özeti

i'm getting tired of this shit!

bütünlemeler öncesi bir türlü geçilemeyen bir dersin sınavına altıncı kez çalışırken duygularıma tercüman olmuştur.

halkın atatürk ü sevmiyor olduğu gerçeği

birincisi atatürk'ü sevenlerin chp'ye oy verenler olduğunu sanmak olan bir önermedir. ikincisi atatürk'ü sevmeyenler de esasında türklüklerini ne kadar seviyordur. arap hayranlığı tatlı geliyorsa, bu ülke için elinden gelen herşeyi yapmış bir adamı değil de bu ülkenin ardından her türlü iş çeviren kuyu kazan bazı örümcek zihinli arap diktatör, şeyh vesaireleri seviyorsanız; yaşamanız gereken yer de bellidir diye düşünüyorum.

insanı sigara içmeye özendiren ünlüler

(bkz: clint eastwood)

x olan ateist

şu olan ateist, bu olan ateist, yok ateistlerdeki şu yok ateistlerdeki bu ve bunlara benzer yığınla tanım ve önerme. sözlükte en alakasız başlıklarda bile bunlara rastlamak mümkün. sözde hoşgörü dini olan islam'ın inananlarının kendi dinleriyle taban tabana zıt bu davranışlarına anlam veremiyorum.''yaradılanı hoş gör yaradandan ötürü'' der yunus emre, anlayana.

aslında bu tür başlıkların ortaya çıkmasında ateistlerin de yoğun katkıları(!) mevcut. sürekli kendi inançsızlıklarına saygı gösterilmemesinden şikayet edip de inanan insanlara(yobazlara demiyorum)sürekli olarak sataşmaktan kendilerini alamıyorlar.

mesut özil in gavur olması

doğrusu ''mesut özil'in alman olması'' şeklinde olan önerme. Ve evet mesut özil almandır, kendisinin isteği de bu yöndedir daha fazla türk olduğunu iddia etmeye de gerek yoktur.

ricardo quaresma vs cristiano ronaldo

gözlerimin turgay şeren ve ali sami alkış'ı aradığı başlık.

robinho gelince çaldır

telefonun başında çaresiz bekliyorum,
bekliyorum ama çalmayacak biliyorum.

inci sözlüğün 17 ağustos logosu

güzel düşüncedir, takdir etmek gerekir. lakin sözlükteki bazı mahlukatların da 17 ağustos depreminde yaşananlarla dalga geçtiğini görmek aynı derecede üzmüştür.

looking for eric

ezelden beri hayranı olduğum ''Eric The King''i beyaz perdeyle buluşturan ve beni benden alan mükemmel film.

(bkz: entry nick uyumu)

survivor da koltuk altı kıllarının uzamaması

ayrıca bayan yarışmacıların bacak kıllarının da uzamamasıyla benzerlik gösterir bu durum.

50 kişilik otobüse 120 kişi binmek

bir türkiye klasiği haline gelmiş durum.
(bkz: arkaya doğru ilerleyelim)

stajyer öğretmene asılan piç öğrenci

ne kadar boş bir çabanın içinde olduğunu idrak edemeyen ergendir.

adnan sezgin

neden galatasaray'da yöneticilik yaptığını anlamadığım, o mevkide oluşunu sindiremediğim kişi.

acun ılıcalı

var mısın yok musun programı ve ordaki yarışmacılarla yaptığı türlü organizasyonlarla artık bokunu çıkarmış kişi.

futbol yorumları sırasında oluşan mide bulantısı

''ben bu ülkede elli tane lorik cana bulurum'' yorumundan sonra duyduğum hissiyat.