bugün

(bkz: anani da al git)
kaybeden millet olmuştur. farkında değildir. geçmiş olsun.
(bkz: gaza gelen şakirt)

sen demediysen kimse demedi mi bize (?) aç gözünü kulağını. Duyan da başka evrende sanacak...
bir partizanın günlüğü

tarih 13.09.2010
bir işgüzarın, rte'nin "herkes kazandı.. 'hayır' diyen de kazandı, 'evet' diyen de kazandı.." sözünü dikkate almadan, ama en önemlisi üzerinde yaşadığı ülkeye hükmedenlerin egoları uğruna aynı ülkenin tüm vatandaşlarının* neleri kaybettiğini göz ardı ederek kurduğu cümle.
(bkz: demogoji)
oruç tutmadım diye kimlerden dayak yedim ben?
aynı inanca sahip olmadığım için kim dışladı beni?
atam'ı kullanmayın diyen sen kullanmadın mı dini sömürü yapmak için
kullanmadın mı baskı kurmak için haklı çıkmak için
ülkeyi paylaşmadınız bizle diyorsun ya hani
kusura bakma ama
kendi şehidine aldırış etmeyip bayrağı bile osmanlı devletine yapılan ayaklanmanın simgesi olan bir ülkenin filinstinin teröristlerine hamasın ölülerine ağladınız, ben senle paylaşmak istedim türkiye'yi de türklüğü de ama sen inadına araplaştın inadına inkar ettin kendi değerlerini
türk olmak demek müslüman olmak demek değil bunu anlatamadım ben sana
evet kaybettim ben ama yıllar sonra bugüne baktığımda benim içim rahat olacak üzerime düşeni yaptığım ülkem için ''hayır''lı olanı yaptığım için, sen neyle avunup neyle gizleyeceksin utancını.
31 çekerken seni düşüneceğim.
bir "sakirt" in gozyasidir.
evet ben sen o biz kaybettik.

evet onlar kazandı

amerikanın köpekleri yalancı peygamberlerin cemaatleri kömüre ihtiyaç duyan fakir halk üç kuruşa tav olan eski püskü karaktersiz insanlar evet onlar kazandı..

akp yalakaları pkk sempatizanları bölücüler dolandırıcılar toki adı altında milletin evine kadar çalan hırsızlar kazandı.

evet ben kaybettim isterdim ki ben kaybedersem kaybedeyim vatanım kazansın milletim kazansın türk yurdu huzr dolsun insanımız mutlu olsun ama olmadı.

kaos kazandı kutuplaşma kazandı kin öfke hırs kazandı.

katliam isteyenler kazandı

arazilerimize göz diken israilliler kazandı yalan dolanla kırk takla atan ermenistan kazandı sömürgeci amerika böl paraçala yönetci ingiliz hazır pazarı dilim dilim yiyici ab kazandı.

ben kaybettim..
yanlış bir yargıdır. kaybeden sadece karşıt görüşe sahip bir topluluk değil, kaybeden bu ülkenin tamamıdır.

yazık ki, kazanan tarafın, bu milleti siz-biz ayrımına getirip, bölük pörçük edenler olduğunu, tamamen karanlığa gömüldüğümüz gün anlayacaksınız. sizden(!) de bizden(!) de olmadıklarını, çok geç olsa da, bir gün mutlaka anlayacaksınız...
evet biz kaybettik. abd kazandı.
gümüşle idare edeceğiz.
referandum sonrası tayyip erdoğanın türk halkına söylediği cümleciktir.
(bkz: ayni ulkede sizli bizli olmak)
(bkz: maç 90 dakika bunu sakın unutma)

bir muharebe kazandınız diye savaşı siz mi yenmiş sayacağız yani.
türk milletinin komple düştüğü durum olmasından daha kötüsü yüzde ellisinin bunun farkında bile olmamasıdır.