bugün

"mesut kendini alman hissediyormuş, alman milli takımını seçmiş" dedikçe "olsun olsun türk sonuçta" diye ısrar eden zeka özürlülerin konuya daha fazla hakim olmaları için ortaya atılan iddiadır. mesut özil yabancı lan işte. bildiğin gavur.
(bkz: gavur tohumu)
(bkz: dede küfürleri)
(bkz: gaijin)

edit : bana gavur'un anlamını öğretmeye kalkan akıllılar için bir örnek :
pkklılar da normalde o.ç. değil belki fakat öyle diyoruz ve diyeceğiz de. dimi? aşın artık bu çokbilmiş stayla tavırlarınızı.
ay yıldızlı formayı giyen siyahi futbolcular ne kadar türkse mesut'da o kadar alman ve gavurdur.
mesut seninle gurur duyuyoruz diyen kişilerin bir türlü anlaşılamaması. adam türk değil arkadaşım. almanım ben diyor. halen adama türksün sen türk diyoruz. mesut özil alman'dır.
(bkz: polonya vatandaşlarının podolski ile gurur duyması)
doğrusu ''mesut özil'in alman olması'' şeklinde olan önerme. Ve evet mesut özil almandır, kendisinin isteği de bu yöndedir daha fazla türk olduğunu iddia etmeye de gerek yoktur.
mesut özil türktür. neredeyse her sene türkiyeye gelir ailesiyle köyünü ziyaret eder, akrabaları ile buluşur hasret giderir. aile arasında türkçe konuşulur, kardeşleriyle ise almanca-türkçe karışık konuşur bir çok gurbetci çocuğu gibi.

bir insan doğduğu büyüdüğu ona eğitim veren ülkeyi futbol oynamak yani meslek olarak seçti diye, türklüğünden birşey kaybetmez, ha kaybediyorsa bütün gurbetçileri bu şekilde zan altında bırakıyorsunuz.