bugün

hep bu anı beklemiş insandır. hiç kaçırmaz omzunda ağlatır teselli eder.
sonrası kader kısmet.
eğer "piç" diye tabir ettiğimiz insansa, o teselli maksimum 3 gün sürer. üçüncü günün sonunda baktı çekilicek gibi değil , "işim gücüm yok bir de ağlak kız tribi mi çekicem abi?" der ve arkasına bakmadan kaçar.
(bkz: nuri alço)
eğer piçse hakkatten bir zaman sonra pafileyerekte teselli edebilir.
ismi berke ya da kaandir.picin dik alasidir.
meriçtir o meriç.

(img:#132760)
yavşıyordur.
yeşillenmeye başlamıştır açıkça, daha sonrasında bu teselli uygun şartları yakarlarsa piççe yeşillenir ve aşk olur.
umut sarıkaya tarafından meriç olarak adlandırılırlar. (bkz: meriç üretim merkezi)
fırsatçı piç.
onunla beraber ağlanır, üzülünür ama çok zevklidir. içindeki piç taklalar atmakta içten içe sevinmektedir. kıza yakınlaşma adına bildiği tüm numaraları uygular. hatun kişinin kırılan kalbini onarıp orada yer tutmaya çalışılır. genelde başarılı olunur fakat şu da unutulmamalıdır bir gün de başka birisinin teselliği edeceği aklın bi köşesinde bulunmalıdır.
pusuya yatar en ufak açıkta avının üstüne atlar... en büyük silahı zehirli sözleri ve üzerinde ağlaması kolay olan omuzlarıdır. çıkarsız kızların fırsatçı düşmanlarıdır.olay anına kadar en iyi arkadaş - popüler tabirle kanka - olarak gizlenirler.

(bkz: çakal)
(bkz: kanka ayağı göt ayağı)
(bkz: sırtlan)
sevgilisi, kadınına karşı biraz daha net olabilse; her fırsatta sevişmek yerine arada bir de oturup "açık açık" konuşabilse ihtiyaç kalmayacak piçtir. hem farklı planları varsa da bu şekilde elinde patlar ibnenin...

ama işte bana göre bu noktada başlıyor sıkıntı biraz.
''iyi ki sen yanımdasın'' lafını söyletmek için elinden geleni yapar.
kızın yeni sevgilisi olması muhtemeldir.
aslında yıllardır kıza aşık olan veyahut kızı götürme çabası içinde olan kişiliktir.kuzuyu kurda emanet etme durumudur.o kızı kurttan kurtarıp teselli etmek gerekmektedir.
o insan ki kız göğsüne yaslanıp ağlarken onun çükü kkalkar.
sen daha iyisini bulursun belki yanındadır gibi cümlelerle başlar gerisi malum.
teselli etmeye fikirlerinden başlayığ saçlarının arasına parmaklarının karışmasıyla devam eden her kızın en az bir tane sahibi olduğu DOST.
(bkz: http://galeri.milliyet.co...0060303yurdum/foto/21.jpg)
sevgilisi adam olaydı da ayrılmasaydı.
eğer teselli ederken ondan yararlanmaya çalışıyorsa sonuna kadar piçtir evet. mesela kız içkiliyse, üzgünse ondan faydalanmaya çalışıyorsa haksızdır. ama belki gerçekten tüm iyi niyetiyle teselli ediyordur, kıza değer verdiği için yardım ediyordur. o zaman piç sözcüğünü haketmez bu kişi.
öyle deme belki iyi biridir.

şaka bi tarafa... fırsattan istifade* etmek istiyorsa gerçekten piçtir. amacı cidden sadece teselli etmek ise fazla vurulmaması gerekendir.
--spoiler--
istanbulda nişanlısıyla kavga eden 25 yaşındaki Yelda A. dertleşmek için evine gittiği arkadaşı Müslim K' nin tecavüzüne uğradı. Olayın ardından Yelda A. şikâyetçi olurken, polis kaçan Müslim K' yi arıyor.
--spoiler--
görsel
orospu çocuğudur. şerefsiz fırsatçının tekidir. adı da ozandır.