bugün

entry'ler (8)

johann wolfgang von goethe

çok sevdiğim çok hırslı, alman yazar.

' ışık daha çok ışıktır aforizması. '

"tanrı'm, bu mudur insanların yazgısı? ya henüz akıl sahibi değilken ya da akıllarını yitirdikten sonra mı mutlu olacaklar ancak?"

genç werther'in acıları

sabah karanlıkta evden çıkmak

kendinizi yalnız hissetmenize sebep olur, düşünür durursunuz hayatımdaki gaye ne diye.

bu saatte nereye gidiyorum, neden sürekli çalışıyorum, mutlu muyum,

daha iyisi olamaz mıydı?

sözlük yazarlarının itirafları

çok mutluyum. ancak hayatta ne olmak istediğime dair bir içgüdü bile yok. sanırım çok sıkılıyorum. mars'a yerleştirilecek ilk koloniye şansım olsaydı katılırdım ancak şimdilik fransız ve amerikanlar katılabiliyor. üzerine yazılar yazılmış kağıt parçaları, yeraltında çürükten bozma siyah sıvı türevleri, türlü türlü kitaplar (yemek kitapları falan) nedeniyle doğayı, hayvanları, insanları katleden canlıların yaşadığı şu küçük mavi - yeşil gezegene uzaktan bakıp kahve içmek isterdim.

internetin yavaşlaması

bize sohbeti hatırlattı,

hatta bundan sonra haftada bir gün kesilsin, uzaklaştık birbirimizden.
salı mesela. adı da sohbet olsun salı yerine artık.
pazartesi, sohbet, sohbetertesi, perşembe, cuma diye gitsin.

ah ne hoş, ne latife dolu bir teceddüt olur öyle değil mi sayın arkadaşım?
sizi gidi nüktedan başdanışman bey efendi sizi, siz yok musunuz siz.

green card

2016 yılı kayıtları başlamıştır.

peki bizim ortadoğu zihniyetli şark kurnazlarımız ne yapıyor? sistemin açığını buluyor. sonra hileye başvuruyor. illa bi çakallık, illa bi sırada öbürünün önüne geçmecilik. siz o 25 farklı başvuruyu yaparken bu durumdan habersiz birçok insanın hakkını yiyorsunuz hakkını,

bu arkadaşlarımızın, üzülecekleri bir haber vereyim.

sofistike sistemlerle birden fazla başvuru olup olmadığı kontrol edilebiliyor.

ötv

maktu üzerinden alınan, harcama üzerinden alınan, sözde özel tüketim vergisi.

iki tane tomofil alıyoruz, birini devlete bağışlıyoruz. aslında gerçek bu.

uluslararası ilişkiler

bölüme müsait bir zihniniz, itibarlı hocalarınız var ise ciddi manada hayatınıza renk katan bölüm olacaktır.

yurtiçi-yurtdışı doktora yapmaya karar verdiyseniz, dikkatli olmanızı günü birlik ve sürekli notlar eşliğinde çalışmanızı şiddetle tavsiye ederim.

gerçek dünyanın acımasızlığı pratiğe elbette benzemeyecektir.

kazanç kısmına gelirsek bu tamamen sizinle alakalıdır yani neyi ne kadar merak ettiğiniz, araştırdığınız ve okumaya olan merakınızla doğru orantılıdır

penguenler neden uçamazlar

evrimleri ile ilintili olduğunu okumuştum, bir penguen tüm yaşamı boyunca uçmaya çabalıyormuş, ilk okuduğumda enteresandır duygulanmıştım.