entry'ler (32)

kim bilir

En iyi yorumları sırasıyla: kibariye eski > kibariye yeni (yeniden albümü) > kamuran akkor > ferdi özbeğen > yeliz

otofaji

(bkz: oruç tut sıhhat bul)

cepteteb

banka kartının en avantajlı kampanyalarını kredi kartına devreden ve kredi kartını da çaktırmadan usul usul ücretlendiren oluşum.

enpara com yaşattığı 1-2 yıllık bahar havasından sonra kampanyaları küçülterek durgunluk dönemine girmişti. tam bu sırada enpara'nın ilk dönem kampanyaları gibi çarpıcı kampanyalarla giriş yapan cepteteb, enpara'nın birçok müşterisini kendisine çekti. artık cepteteb'in bahar havası da sona eriyor. daha da fenası cepteteb artık başta her ikisinde de ücretsiz olan ve enpara'da hâlâ ücretsiz olan birçok işlemi ücretli hâle getirdi. örneğin kredi kartı ücreti, hatta fatura ödeme ücreti.

baştan hatırlatmakta fayda var cepteteb'in kredi kartı için geçerli bunlar. cepteteb kredi kartıyla enpara'nın banka kartını karşılaştırmayı haksızlık olarak görenler olacaktır diye peşinen söylüyorum; cepteteb artık bütün kampanyalarını kredi kartına yaptığı için bununla karşılaştırdım.

benli kitap

sürekli olarak ortalama %40, bazen %50 ve %55 gibi çılgın indirimlerle dînî kitaplar ve setler satan, dükkânı strazburg cad. no:18-b sıhhiye/ankara adresinde bulunan içten, bonkör internet kitapçısı. facebook sayfasında da arada bir "hangi kitapta indirim yapalım" anketleri yapmakta (kitapyurdu gibi 3-4 ucuz kitap arasında değil, istediğiniz şıkkı ekleyebileceğiniz şekilde) ve kazanan kitap veya sette dişe dokunur indirimler yapmakta, arada bir de sepette +%10 indirim kodu vermektedir.

web: http://www.benlikitap.com/
facebook: https://tr-tr.facebook.com/Benlikitap/

arda turan

tam 4 yıl önce bugün millî takımı bırakma kararını açıklayarak son kez millî bir sevinç yaşatarak bayrakları astıran; popüler adamlık/delikanlılık figürü.

la vita e bella

imdb'de puanı şu anda 8.6 olan 1997 yapımı italyan filmi. ben de tamı tamına aynı puanı veriyorum.

behzat ç seni kalbime gömdüm

iyi bir dizi bölümü kalitesinde kalmış, kronolojik olarak behzat ç.'nin 1. Sezonu ile 2. Sezonu arasında kalsa da genel tabloda bir yere oturmayan -dizinin 2. Sezonunun ilk bölümü, 1. Sezonun finaliyle doğrudan bağlı, arada bu filmde olanlar hiç olmamış gibi devam ediliyor- ilk behzat ç. filmidir (zaten toplam iki tane var).

Aslında hikâye oldukça güzel ve buradan en az +1 puanlık bir iş çıkarılabilirmiş ama özenilmemiş; herhangi bir dizi bölümü kadar emek verilmiş. Yav o eski polislerin vurulunca düşme sahneleri tam bir flash tv oyunculuğu ya.

imdb:7.6
Ben: 7.2

her şey seninle güzel

Eda baba yorumu, düzenlemesi ile birlikte bence zerrin özer yorumunu geride bırakmıştır.

gündüzüm seninle

En güzel versiyonu tabii ki ferdi özbeğen'e ait, 1982 bir sır gibi albümündedir. Onu müzeyyen senar'ın 1975 gelse o şuh meclise albümündeki yorumu izler.

divane aşık gibi

En güzel düzenleme ve yorumları sırasıyla; Erkan oğur, minor empire, Fatih erkoç ve sevingül bahadır&cihan okan'a aittir.

şu karşıki dağda kar var

En güzel yorumları sırasıyla; ahuzar, jehan barbur, özge öz, Sevcan orhan ve Fasıl-ı jazz'a aittir.

dut ağacı

En güzel yorumları sırasıyla; Barcelona gipsy klezmer orchestra, Vefa, Burçin, hakan yılmaz ve ibrahim dülger'e aittir.

behzat ç

1. Sezonu 38 bölüm - ort. 98 dk
2. Sezonu 31 bölüm - ort. 88 dk
3. Sezonu 27 bölüm - ort. 68 dk

ilk sezondan sonra her sezon bölüm sayısı da, ortalama bölüm süresi de azalarak daha konsantre bir dizi olmuş, türk dizilerinin sakız gibi, kaşar gibi uzamaya başladığı yıllarda kendisini böylece koruyabilmiştir. Tabii yıllar sonra gelen blutv 4. Sezonunda da bölüm sayısı ve süresi azalmaya devam etmiştir.

blutv

Netflix'in Paketlerine yaptığı %31 ile %50 arasındaki zamdan sonra, düşürdüğü fiyatlarıyla öne çıkmaktadır.

Netflix
Tek cihaz, SD: 27 tl
2 cihaz, HD: 41 tl
4 cihaz, UHD: 55 tl

Blutv
Tek oturum: 20 tl (üniv. öğrencilerine 18 tl)
(yıllık taahhütle, aylık 10 tl'ye geliyor)

Amazon Prime video
Tek oturum: 8 tl
(6 cihaza yüklenebilir, 3'ünde aynı anda izlenebilir)

Exxen
Reklamlı 10 tl, Reklamsız 20 tl

Youtube premium (music ve originals içerir)
Tek kişi: 17 tl, aile (5 kişi): 26 tl
Öğrenci: 10 tl
Sadece müzik: tek: 14 tl, aile: 21 tl

Puhu tv
Ücretsiz

Gain
Ücretsiz

ryan donk

Bu ay 35 yaşını dolduruyor ve ilk kez milli takıma çağrıldı.

Çağrıldığı da Surinam milli takımı. Lan salaklar kimi oynatıyordunuz da bu yaşına kadar bu adamı kadroya bile çağırmadınız?

Acaba gelmez diye mi çağırmadılar ya da donk hollanda'dan haber beklediği için gitmemiş de olabilir.

netflix

Türkiye Paketlerine yaptığı %31 ile %50 arasındaki zamla can yakmıştır.

Netflix
Tek cihaz, SD: 27 tl
2 cihaz, HD: 41 tl
4 cihaz, UHD: 55 tl

Blutv
Tek oturum: 20 tl (üniv. öğrencilerine 18 tl)
(yıllık taahhütle, aylık 10 tl'ye geliyor)

Amazon Prime video
Tek oturum: 8 tl
(6 cihaza yüklenebilir, 3'ünde aynı anda izlenebilir)

Exxen
Reklamlı 10 tl, Reklamsız 20 tl

Youtube premium (music ve originals içerir)
Tek kişi: 17 tl, aile (5 kişi): 26 tl
Öğrenci: 10 tl
Sadece müzik: tek: 14 tl, aile: 21 tl

Puhu tv
Ücretsiz

Gain
Ücretsiz

bak abi bu ne ağaç

adnan aybaba'nın telegol'de ziya şengül'e karşı bir anda dudaklarından dökülen ilginç ötesi cümlenin başı.

tamamı: "bak abi bu ne? ağaç! beşiktaş taraftarı duyarlıdır işte!" (ve "yaa aldın mııı" dercesine bir yüz ifadesi)

erol yarız

dersine geç giren her öğrenciden sonra "insanlar ikiye ayrılır: erken kalkanlar ve geç kalanlar" mottosunu savuran, kötü adam karizmasına sahip eski hocamdır.

her protesto hakkımızda ortaya çıkan provakatörler

Devletin bunlara her seferinde müsaade etmesinin arkasında belki de doğrudan devlet (derin olanı) tarafından yönlendiriliyor olmaları olabilir mi acaba? Yo yo sadece merakımdan soruyorum. Öyledir demiyorum. Hı hı Sesli düşünüyorum.

galatasaray

Mostafa mohamed'in 31 numarayı alması sonrası tarihinde hiç giyilmeyen forma numaraları 42, 62, 65, 71, 72, 73, 75, 79, 81, 84, 85, 93, 95 ve 96'dır.