bugün

türkiye ekonomi bankası'nın (teb) yeni bir hizmetidir. cepteteb şubesiz bankacılık olup, tamamen masrafsız bir hizmettir. eft,havale,kart aidatı gibi ücretler yok. aynı zamanda şubeye gitmeden düşük faiz oranlarıyla kredi alma imkanınız da var. bunlar zaten bankanın söyledikleri şimdi kendi fikirlerimi paylaşmak isterim. ben daha önceden finansbank'ın hizmeti olan enpara'yı kullandığım için bu tür şubesiz bankacılıkta tecrübeliydim. o yüzden fazla soru sormadan kabul ettim kartı. şimdi bu tür kartlarda en dikkat çekici özellik. bankaya gitmeden kredi almak ve masrafsız olması, müşteri hizmetlerine 1 dakikanın altında bağlanabilme ve onun haricinde avantajlarıda çok güzel mesela; yemeksepeti'nde yapacağınız harcamaların %20 sini kartınıza geri ödüyor ve daha nicesi. bunun yanında beni bugün şaşırtan başka bir konu oldu. öncelikle kart bugün elime geçti. yanında böyle afilli bir kutu içinden çıkan şey şaşırttı. bence bazı bankalar artık müşterilerine nasıl yaklaşacağını biliyor. tabi teb de bunlardan biri, açıkçası bundan pek bir yerde bahsedilmediği için o yüzden süpriz oldu bana.

görsel

+ aaa bu nedir ?
- bu powerbank yoky bey. kartın yanında hediyemiz.
+ sanırım herkes en çok buna seviniyordur. *
- aynen öyle. *

görsel

not: powerbank 2600 mah, ortalama banka kartı boyutlarında ve 4mm inceliğinde. hafif şık bir şey.

yıllardır müşteri soyan bankalara inat, şubesiz bankacılık. bu arada arkadaşlar şubesiz bankacılık derken sanmayın ki teb şubelerine gidince sizin işleminiz yapılmıyor. sizde tüm teb müşterileri gibi aynı haklara sahipsiniz.
Bir bankadan beklenebilecek en guzel android uygulaması. Akbank direktten kat kat iyi.
Uzun zamandır teb müşterisi bir vatandaş olarak faydalarını anlata anlata bitiremediğim hatta bazen sen banka çalışanı mısın tepkileri almama rağmen övmekten vazgeçmediğim Türk Ekonomi Bankasının bir hizmetidir. Mesela teb total kredi kartı var, normal bonus özelliklerine ek olarak total istasyonlarından yakıt alımında anında yüzde beş indirim sağlıyor. Ama güzel tarafı bu indirimi nakit olarak yapıyor diğer kartlar gibi puan falan değil. Yani pompada 100 tl yazıyorsa siz kasada şifreyi girince slipe bakıyorsunuz ki 95 tl çekilmiş. Harika bişey lan. Yıllarca axess, world kullanan biri olarak bu hizmetler çok hoşuma gitti.
yalnız yaşayan biri olarak en büyük sıkıntım yemek. kolay olduğu için yemeksepeti'den söylüyorum, geliyor. yemeksepeti.com'da cepteteb müşterileri için %20 indirim olduğunu öğrendiğimde internetten başvurdum. aradılar, randevu istediler, geldiler. birkaç yasal prosedür, imza vs. sonrası tamam. aylık ortalama 200 lira gibi ekstra bir param cebimde kalıyor, sadece yemeksepetindeki indirimlerinden dolayı.

bu işlemleri yaparken, sohbet ettiğim çalışanları ile, konu bir şekilde sözlüklere kadar geldi. bildiğin takip ediyorlarmış lan, onlar için neler yazıldığımızı. yalnız reklam bir tarafa, sahiden işlerini gayet düzgün yapıyorlar. kart ücreti, aylık aidat vs. yok. normal banka kullanmak bu durumda akıl karı değil.

ayrıca çok güzel bir mobil şarj aleti zamazingosu hediye etti, yine çok güzel olan çalışanları. neredeyse bütün telefonlarla uyumlu başlıkları ile.

özetle, iyidir. kullanın.
görüşmeye erkek göndermeleri ve gelen erkeğin de kibarlıktan uzak kaba saba bir erkek olması hiç hoş değildi. sözlükten bulduk sizi dediğimde sözlükte her yazanı yapıyor musunuz gibi bir soruyla karşılaştım dilim tutuldu resmen. bir de sunduğu hizmetin özelliklerini, faydalarını diğerlerinden farklarını anlatmak yerine powerbank ın nasıl kullanılacağını anlattı başvuru yapmamın tek sebebinin powerbank olduğunu anlamış olacak ki.*

hediye olarak powerbank vermeleri gerçekten çok hoş iyi düşünmüşler. ayrıca verdikleri kartın son kullanma tarihini de doğum tarihine göre ayarlamışlar küçük çocuklar gibi sevindim çok hoşuma gitti. vadesiz hesaba günlük faiz işliyormuş iyi mi kötü mü pek anlamadım faiz bana göre değil ama faizin sıkıntı olmadığı kişiler açısından oldukça avantajlı olduğu aşikar. internet alışverişlerinde para iadesi yapıyorlar ama kullanmadığım için bilemiyorum. en önemlisi ücret almamaları zaten söylemeye gerek yok.

bir süredir enpara.com kullanıcısıyım ve cepteteb bana çok karmaşık geldi enpara nın basit ve kullanımı kolay arayüzü karşısında. ikisinin de kendine göre avantajları var yüzde yüz memmun olunacak diye bir kural da yok zaten. benim için en önemlisi işlem ücreti olmaması. bu gerçekten büyük nimet benim için.

bu arada powerbank ın ışığı yanıp yanıp sönüyor şarj olduğunu nasıl anlayacağız bilen varsa söylesin müşteri hizmetlerini arayacağım arayamıyorum utandığımdan.*
sosyal medyayı harika kullanan online bankacılık.
saatlerdir telefon uygulaması çalışmıyor. bu nasıl iş anlamadım telefondan hertürlü banka işlemini yapalım diye aldık ama hesaptaki bakiyeyi görmek için bile giremiyoruz. iyi hoş ama sorunsuz değil. enpara daha iyi böyle sorunlar çıkmıyor en azından.
battımı yoksa, benim orada 6.5 tl var gittimi acaba. bir kırmızı tuborg alırdım ya la o paraya.
girerken "sn.x hoşgeldiniz." vb şeklinde karşılayan, ayrılırken "x, iyi akşamlar." vb şeklinde uğurlayan, samimiyet politikasını anlamadığım oluşum. senli benli konuşmalarının sebebi neydi ki?
Türk Ekonomi Bankası'nın şubesiz bankacılık deneyimi. Şubeye gitmeden kredi kullanabilirsiniz. Kredi faizi enpara'ya göre düşük olmasına rağmen burada sigorta yaptırmak mecburi olduğundan hemen hemen aynı faiz oranına denk gelmektedir. Atm sayısı çok az olduğundan para yatırmak ve çekmekte sıkıntı yaşarsınız. Diğer bankaların atmlerinden çekmek isterseniz yüksek miktarda komisyon ödemek zorunda kalırsınız. Laf olsun diye işinize yaramayacak 1-2 kampanya yapar. Eft yaptığınızda karşı tarafa 5-10 dakika arasında geçer. Bu süre diğer bankalarda 1-2 dakikadır. Zorunlu olmadıkça bulaşmayın.
bugün kendilerini aradım işten ayrıldığım için, 2 adet kullanmış olduğum krediyi ödeyemeciğimi belirtip yeniden yapılandırma istedim 36 ay olarak. Ssk lı olarak çalıştığımı sordu karşıda ki çalışan ama çalışmıyorum çalışsam öderdim zaten dedim.

Bu şekilde yardımcı olamıyoruz diyip telefon görüşmesi bitti.

Üzerime zaten bir şey yok, 3-5 sene sonra zaten dönüp dolaşıp ana parayı almak için çaba sarfedecek sanal bankadır kendileri.

Not: Ben borcumu ödemek için yapılandırma istedim onlar yardımcı olmadı.
yemeksepeti indirimini bir türlü becerip kullanamadığım ürün. yemeksepetinde cepteteb ile ödeyeceğim diye bir seçenek var. bunu seçip kartnosu giriyorum, kredi kartı değildir diye kabul etmiyor. e herhalde kredi kartıddeğil, vadesiz hesaba bağlı debit kart bu! inşallah çözülür veya kullanımı kolaylaşır bir gün.

ikincisi teb atmsi çok az. para çekerken bayağı sorun yaşatıyor. başka banka atmsinden bu kartla para çekerseniz de 6 tl gibi bir masraf ödemek zorunda kalıyorsunuz.

bir de şifrenizde sorun varsa ve bazı bilgileriniz sistemde eksikse teb şubesine kadar gitmeniz gerekecek.
internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması çok iyi. ilk 50.000 müşteriden kart ücreti almadıkları için kredi kartı aldım. temassız kredi kartı özelliği de ücretsiz. * yemek sepeti %20 indirim kampanyasından aylardır faydalanıyorum.
şık bir ismi var.
workinton kampanyasını ayda 2 gunden 1 gune dusurduler, azaltmasalar iyiydi.
uyelerine kaliteli kampanyalar sunuyorlar bu arada.
Şu an en yüksek faizi veriyor galiba (banka şubeleriyle görüşülüp özel olarak alınan faizler hariç).
en yüksek faizi verdikleri için bu bankaya geçmeyi düşünüyorum. bilgisi olanlar mesaj kutumu şenlendirirse çok sevişirim

edit: mobil banka. anlayan anladı. çok da şaapmamak lazım
Banka değil teb bankasının mobil uygulamasıdır.
banka kartının en avantajlı kampanyalarını kredi kartına devreden ve kredi kartını da çaktırmadan usul usul ücretlendiren oluşum.

enpara com yaşattığı 1-2 yıllık bahar havasından sonra kampanyaları küçülterek durgunluk dönemine girmişti. tam bu sırada enpara'nın ilk dönem kampanyaları gibi çarpıcı kampanyalarla giriş yapan cepteteb, enpara'nın birçok müşterisini kendisine çekti. artık cepteteb'in bahar havası da sona eriyor. daha da fenası cepteteb artık başta her ikisinde de ücretsiz olan ve enpara'da hâlâ ücretsiz olan birçok işlemi ücretli hâle getirdi. örneğin kredi kartı ücreti, hatta fatura ödeme ücreti.

baştan hatırlatmakta fayda var cepteteb'in kredi kartı için geçerli bunlar. cepteteb kredi kartıyla enpara'nın banka kartını karşılaştırmayı haksızlık olarak görenler olacaktır diye peşinen söylüyorum; cepteteb artık bütün kampanyalarını kredi kartına yaptığı için bununla karşılaştırdım.
2 otomatik ödeme talimatı verince herşey ücretsiz

beni garanti denen kazuletten kurtradığı için severim

hala o garanti ile çalışanların kafasında beyin var mı ?

merak ederim.

sonra dan gelen ;

bu son zaman da bankalar iyice cimrileşti

eskisi gibi kampanyalar falan da yok

bu da yoklukta gideri.