entry'ler (244)

kate chruscicka

adamın amına koyan enstürantal şarkılardaki sıralamasında birinci olabilecek hatun.

hoşlanılan kızla muhabbet açma cümleleri

- merhaba onların ikisi de size mi ait?
+ anlamadım
- ikisi de diyorum size mi ait?
+ göğüslerimden bahsediyorsunuz sanırım?
- gözlerinizden bahsediyordum!
+ yaa teşekkür ederim
- aklınız fikriniz cinsellikte. iyi günler size.

unutulmaz sevgili sözleri

sen 'özledim amk' yazıyorsun. bayram sevinci yaşanıyor burada.

giden sevgiliye söylenecek son söz

Yüzünü görememek yağan yağmurda ıslanamamak gibi hüzün verecek.

şehit olmak

çatışma çıkar 4 asker şehit olur. komutan kimlik tespiti yaparken ilginç birşeyle karşılaşır ve göz yaşını tutamaz ağlar. o ağlayınca da askerler de ağlamaya başlar sebebini bilmeden. komutan askerlerine dönüp size şehit olan arkadaşlarınızın sırlarını ifşa edeceğim der. iki askerin cebinden çıkan notları okumaya başlar. değerli komutanım sizden isteğim şehit düşersem kayseriliden aldığım 20tl. borcumu öder misiniz hak geçmesin yazar. bir diğer notu okur komutan. onda da komutanım yozgatlı benden 20tl. borç almıştı ama ben hayatta iken helal edemedim mahçup olmasın diye ona söyleyiverin hakkımı helal ediyorum..

etkileme sanatı

insanın ruhuna erişeceksen, deliğinden değil yarasından gireceksin.

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

ölüme çok yaklaşıp hayatta kalanların dediği "hayatım film şeridi gibi gözlerimin önünden geçti" lafının, beyinin ölüm tehlikesi karşısında bir çıkış yolu bulabilmek için eski deneyimlerden faydalanmak istemesi olayından ibaret olması.

sabah sabah sözlükte takılan işsizler

(bkz: hıyar hıyar başlık açan işsizler)

yaran olaylar

arkadaşımın evine fare girmesi. fareden korkan arkadaşımın sokaktan bir kedi tutup evin içine bırakıp eve iki gün uğramaması. kedinin fareyi yakalayıp yemesi. arkadaşımın da fareden kurtulması.

ekşi sözlüğün kız kaynadığı gerçeği

doğru bir beyan. ekşide kızlar mesaj atıyor. eğer şanslı isen konuştuğun hatun güzel olabiliyor. aynı şehirdeki yazarlarla kızlı erkekli sürekli buluşuyoruz.

sülün osman

"benim dolandırdığım insanlar dolandırıcıydı aslında. yani bana yaklaşma sebepleri beni dolandırmaktı. on tane bilezikle geliyorum adamın önüne akşam vakti. kuyumcunun kapısındayız. ve dükkân kapalı. karımın hastalığını anlatıyorum, acilen bilezikleri bozdurmam gerektiğini, o an nöbetçi eczaneye gidip hastaneden istedikleri ilaçları almamın şart olduğunu söylüyorum falan. hakiki olsalar bileziklerin fiyatı bin lira. diyorum ki 300 liraya ihtiyacım var. paranın gerisi umurumda değil, yeter ki karım ameliyat masasında kalmasın... adam sabah kuyumcuya gidip bilezikleri bin liraya bozdurabileceğini ve birkaç saat içinde havadan 700 lira kazanacağını düşünüyor. o arada benim ayakçım da ortaya çıkıyor ve o almak istiyor bilezikleri. telaşlanıyor adam kazanç imkânı kaybolacak diye. 300 lirayı verip alıyor bilezikleri, be de kayboluyorum ortalıktan. adam ertesi sabah kuyumcuya gidip de bileziklerin sahte olduğunu öğrenince, dolandırıldım, diye karakola gidiyor. ben aranıyorum. demiyorlar ki ona, be adam 1000 liralık bileziği 300 liraya almayı düşünürken aklında ne vardı, diye. gayet açık ki, beni dolandırmayı planlamıştı. ben hayatım boyunca beni dolandırmaya kalkışmamış tek bir kişiyi dolandırmadım."

eski sevgiliden gelen son mesaj

bazı insanlar kaybedilmeyecek kadar değerlidiri ama sen değilsin.

göğsümü yarıp kalbimi söküp alsan acıtır mıydı bu kadar?

yaran facebook iletileri

hayattaki en buyuk hedefim:
"kıza bak manken gibi, bi de yanındaki ayıya bak" cümlesindeki ayı olmak.

aşk acısı

yüreğin derinden yanmasıdır. mecazi anlamda değil, ciddi ciddi yanmasıdır.

kullanmak için can atılan replikler

(bkz: bilemiyorum altan)

hayata dair iç burkan detaylar

70 + yaşlarında çiftin markette sanıyorum ninenin ısrarı üzerine torunları için 40-50 tl değerinde bir oyuncak alması. ninenin dedeye ''bu ay sana çok yük oldum hakkını helal et'' demesi.

uludağ sözlük

ekşiye giremeyen sözlük yazarlarının bekleme yeri.

roj news in zergele kampındaki tiyatrosu

tiyatrodan ziyade başarısız bir ilk okul düzeyi piyestir.

unutulmaz film replikleri

- kolyeni bende düşürmüşsün akşam gel al.
+ yangında düşürdüm sanmıştım.
- yangın sayılır...

(bkz: ağır roman)

en sevdiği dizi üvey baba olan insan

80 li yıllarda doğmuş efsane nesildir.