bugün

behzat ç nin kızı.

ben aylar öncesinden demiştim size ey sözlük.
behzat ç' nin kızı değil. aynı hastanede kaldığı deli. aşık oldum kendisine.
--spoiler--
şule: behzat ç. nin kızıyım
polis: soyadın ne
ş: şule ç. bizim soyadımız ç.
--spoiler--
şule ç aslında şule ç deil şule. behzat ç nin ev arkadaşı.

ilk sezon finali ardından gelen edit: ?!%&+^/('!
dizide evlilik öncesi cinsel ilişkide bulunmuş şahıs..
kaşar mıdır nedir anlamadım ki?
tatlı kız bu. belli kültürlü okumuş kız. neyse ki ünlü olmak için daha kötü dizilerde oynanamamış behzat ç. gibi süper bir dizinin iyi bir karakteri olmuş.
kesinlikle hain. #11916603 no'lu entryimde bahsettiğim üzere.

son bölümde verilen, klinik zamanı back-up'ı anında kesinleşti hislerim;

"ben hayatım boyunca iki ceset gördüm" diyen şule, birisinin dede'sine ait olduğunu söyledi ama diğerini söylemedi.

şule'nin gördüğü ikinci ceset, ercüment mevzuusunu açıklar hafız. demedi deme !
behzata en büyük darbeyi vurmuş yavru. ama iyiydin sen şekerdin oyuncak bebek gibiydin.
(bkz: yavaş atın tekmesi pek olur)
--zamanın ötesinden spoiler--

behzat'ın özbeöz kızıymış kendileri.

--zamanın ötesinden spoiler--
berna şule değil bu. bildiğin ragıp olmuş bu.
bi evey hammond diil.
dolaylı olarak behzat ç'nin ölümünü engelleyen karakter.
belliydi efendim.

behzat ç gerçekçi bir dizi. pencereden bakınca bir behzat bir harun bir hayalet ne bileyim bir bahar bir selim bir eda görülebilir. yolda çarpışabiliriz. karşımıza çıkabilir.

peki kiminle karşılaşamayız biz bu diziden? kimi pencereden bakınca göremeyiz? kimi arasak da bulamayız?

şule ç.'yi...

Şule bu kadar gerçekçi bir dizi için fazla çok fazla iyi ve eşsiz bir karakterdi.
hesapta babasından intikam almaya and içmiş bir kız.

bunun psikolojisini bir bölüm olsun yansıtmamış senaristlere kırgınım çok.

"kanka bak süper final bulduk" hesabı mevzu belki ilk bakışta güzel gibi ama, bu nefretin oyunculuğu hiçbir şekilde yansıtılmadı sezon öncesi bölümlere. "hem nefret eden hem de oynayan" bir karakter değildi şule. dizi çok güzel senaryo da güzel ama, şule'nin bunca zamanki bütün repliklerinden, sezon finalini hiç anlatmadılar. bu da bence, "türk filmi" klişesine uygun bir durum oldu tamamen.

bin kere yıkasan da, o kir çıkmaz hafız.
sik kılını andıran saçları ve geceliği ile tecavüze uğramış gerizekalı öksüzler gibi gezen karakter.
ne alakaysa müthiş derecede saçlarını yolmak istediğim tatlı kız çocuğu.
(bkz: hat ç)
Diziyi kopuk kopuk izlemem nedeniyle anlayamadığım olay bu kız behzat ç. nin öz kızı mı? eğer oysa nasıl oluyorda tanıyamamışlar birbirlerini?
(bkz: kafamda deli sorular)
behzat ç. dizisinin freni olduğu 45. bölümle ispatlanmış karakter. bu sezon bölümlerinde iyice baymıştı uzun uzun bakışmalar, mıymıy konuşma, sürekli ağlamaklı ses tonu. diziden soğutan tek karakter oydu. rolünün giderek azalmasını canı gönülden istiyorum.