entry'ler (676)

doğu perinçek

Doğu Perinçek demek milli mevzilere zarar verip pratikte emperyalizme hizmet eder. Perinçeğin doğusu diyeceksiniz.

Sahibinin sesi olan kukla.

şişman kadınları kadın olarak görmemek

Efsaneyi hatırlayalım
görsel

corona virüsü türkiye de

Çekilmiş hemen hemen bütün post apocalyptic filmleri izledim. Zira bu tür mevzulardaki sorumsuzluğumuz yüzünden bir gün zombi olmazsa küresel soğuma o da olmazsa virüs salgını gibi bir sebeple ama mutlaka bireysel bazda bir yaşam savaşı vereceğimizden emindim. Herhalde yavaş yavaş o senaryo gerçek oluyor. Valla ben ülkede hayatta kalan son %1'lik dilime girerim diye tahmin ediyorum. Artık sonrası da şansa ve dünyanın geri kalanındaki hayatta kalma oranına bağlı.

ing bank

Dünyanın en kötü güvenlik politikasına sahip banka.
işim gereği gün içerisinde çok fazla EFT/Havale alıp gönderiyorum.
Her işlemimde benden SMS ile doğrulama kodu istiyor buraya kadar ok.
Ama gün içinde birinci gönderimimden sonraki her gönderimimde sistemi bloke ediyor. Blokeden kastım anında telefonla bir dönüş sağlayana kadar bir kaç dakika değil tamamen bloke ediyor.

Her seferinde 15 dakika ING müşteri hizmetlerine bağlanıp işlemi benim yaptığıma dair teyit verdikten sonra aşağı yukarı 1 saat kadar da hesaptaki blokenin kaldırılmasını bekliyorum.

Sırf bu yüzden Denizbank'a geri döndüm. Bu kafayla çok fazla müşteri tutamazlar ellerinde.

sol elle yemek yemek haramdir

Harry Potter evreninde de çataldili konuşanlara pek hoş gözle bakılmaz mesela. fantastik hikaye işte.

uzun süre sonra sözlüğe dönmek

6 yıl sonra gerçekleştirdiğim eylem.
Çok değil şurada 7 - 8 sene öncesine kadar savunduğum fikirlerimin aslında bok gibi fikirler olduğunu görmek çok üzücü. Sile sile bitiremedim.

dadaş turizm

yarak gibi otobüs firmasıdır afedersin. beni, bir gün önce kusulmuş ve köpükle güya temizlenmiş ancak ne hikmetse o kusmuk kokusu hala çıkmamış sadece parfümle kamufle edilmeye çalışılmış ve hala hafif nemli olan bir koltuğun üzerinde 20 saatlik bir yolculuk yapmak zorunda bırakan firmadır. muavinleri öküzdür. biletlerini bedavaya dağıtsalar almayın.

direnuludağsözlük kampanyası

Katılımcıya ihtiyaç duyan kampanyadır.

rte sayesinde hayatımıza giren kavramlar

(bkz: direniş)

kalk lan damızlık herif becereceksin şimdi beni

#direnuludağsözlük

iki satır entry giremeyen artist sözlük yazarı

Bu entry sadece bakınızdan oluşacak.
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)

direnme kültürüne fransız yazarların tepki gösterdiği kampanyadır.

o değil de (bkz: slogan bulamadım)

uludağ sözlük ayaklanması ekseninde başlattığım kampanyadır.

Bizler ne zaman troll başlıklarına sert tepkiler versek tribünlere oynamakla suçlandık.
Ne zaman trollere karşı çıksak onlara cevap entryleri yazsak trollü amacına ulaştırmakla itham edildik.

Öyle ki bu iş artık "onlar da camide içki içtiler" boyutuna geldi.

Bu başlattığım kampanya ile troll başlıklarına uzun entryler girmek yerine sadece
--spoiler--
#direnuludağsözlük
--spoiler--
yazıyoruz. Böylece hem tek bir ses tek bir nefesten tepkimizi belirteceğiz. Hem bu entrylerimiz moderasyonun incelemesine takılacağı için kalabalığımız farkedilecek hem de trollümüz istediği neticeyi elde edememiş olacak.

Hadi Uludağ Sözlük, bu sözlük senin, bu format senin, formatına sahip çık.

Ayrıca (bkz: ay resmen devrim)

sözlükteki fake yazarların idrak sorunu

Aşağıdaki resimde göründüğü üzere olan durumdur. Hayır ben mi çok karışık konuşuyorum yoksa benzer ruh halleri benzer tepkiler mi vermeye yol açıyor anlamış değilim.

art arda 2 sigara içmek

winston blue* gibi nispeten hafif bir sigaraysa zaman zaman olabilecek şey. kesmiyor hafız başka türlü yoksa nerede o eski camel nerede o doyurucu tat tabii.

sözlük yazarlarının tanışmak istediği kişiler

(bkz: emrah serbes)

karşılıklı iki bomonti içebilmek için ciddi paralar verebileceğim adamdır kendisi.

sözlükte olmayan şeyler

(bkz: format)

amına koydunuz lan yepisyeni sözlüğün.

dipnot: oh sosyal mesajımı da verdim mis...

bursaspor un ligden çekilmesi

Çekilelim de ortalık iyiden iyiye şikecilere, endüstriyel futbol sevicilere, ibnelere, puştlara mı kalsın.

entrylerin sonuna qapaq kelimesini eklemek

#direnuludagsozluk

hukuk okuyan sevgiliye cübbe hediye etmek

Kesinlikle hiç bir anlam ifade etmeyecek hediyedir. Oğlum o iş en fazla birinci sınıfın sonlarına kadar daha heves sönmemişken öyle oluyor. 2. sınıfta kız arkadaşım Avukat Angelistadam* yazılı bir isimlik hediye etmişti senelerdir duruyor öyle köşede toz içinde.