bugün

kendi anası lacivert olan, başkalarının anasını takılıp kalmış boru anahtarlarının espri mahiyetinde kullandığı bir kemal sunal filmi repliğidir.kafayı takmış herif,illa boyayacak lan milletin anasını laciverde.
sert dütdüt: (bkz: analar kutsaldır)
şaban karakterini kovalayan şişman sözü.
(bkz: simdi anani laciverde boyadim)
yedi bela hüsnü filminde yaran replik.
bu repliğin geçmesinden sonra, kabadayı abimiz bir sabuna basar ve bir balerin inceliğiyle bir duvardan öteki duvara doğru süper bir şekilde kayar. kayması bile komiktir. kafayı duvara toslar ve durur.
yakaladığı açıktan faydalanarak üstüne gitmektir.
(bkz: karamürselli deli hamdi)
argo dilini sakar şakir ile birlikte en iyi biçimde kullanan yedi bela hüsnü filmindeki karamürselli deli hamdinin repliğidir.

"şimdi ananı laciverde boyadım itoğlu it"

sahne için;
http://www.youtube.com/watch?v=LGJB0FyAucQ
yedi bela hüsnü filminde karamürselli deli hamdi'nin kafasına 25 dikiş atılmasına sebep olacak repliktir, diyalog şöyledir:

-sen misin ulan yedi bela hüsnü?
+benim..
-sen insanı çorba yaparmışsın, öyle mi ?!!
+ne çorbası? Mercimek mi, pirinç mi, yoksa balık mı? Senden iyi balina çorbası olur..
-şimdi ananı laciverde boyadım it oğlu it !!!
(karamürselli sabunlu suda kayar)
harika bir kemal sunal filmi repliği. küfür etkisi içeren ama küfür olmayan laflara en güzel örnek.
bu cümledeki manayı, filmi çeken ekipten başka birinin bilebileceğini sanmıyorum. belki de laf olsun diye kullanılmıştır.
Yedi bela hüsnü filminde geçen cümledir, bu küfrü bulanın büyük bir hayalgücüne sahip olduğu aşikardır. Diyalog şöyledir;

-Sen misin ulan yedi bela hüsnü?
+Beenim?
-Sen adamı çorba yaparmışsın öyle mi?
+Ne çorbası? Mercimek mi, pirinç mi yoksa balık mı? Senden iyi balina çorbası olur.
-Şimdi ananı laciverde boyadım it oğlu it.

Neticede karamürselli deli hamdi kaygan zeminin azizliğine uğrar.
ünal başgan'ı hatırlatır.
(bkz: şimdi ananı laciverde boyadım it oğlu it)
http://www.youtube.com/wa...ailpage&v=b5buknQu-68
kuvvetle muhtemel yedi bela hüsnü filminin senaristi ahmet üstel'den çıkma küfürümsü. bazen muhabbet de baharat olsun diye kullanıyorum ve bundan doyulmaz bir keyif alıyorum.
çok terbiyeli küfürdür. anlamı çözülebilmiş değil.
akillara durgunluk veren karamürselli deli hamdi klisesi. ayip. *
yaran replik. lacivert bi de amk ne alaka.
anasını laciverte boyayıp babasına geri satmak sözünün ilham kaynağı repliktir.
Şekersiz kola gibi küfürdür. Seks içermez, hakaret içerir.
insanı her akla geldiğinde gülümseten müthiş replik.
yedi bela hüsnüde kara murselli deli hamdinin inanılmaz repliğidir.
Efsane filmlerden birisidir. Her izlemede keyif veren...
Mükemmel bir repliktir. O sahneyi her izlediğimde ilk izleyişimdeki gibi gülüyorum.
(bkz: karamürselli deli hamdi)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar