bugün

nisan 2009 da çıkacak olan manga albümü.. albümde 16 parça bulunmakta.

1-Gün Doğumu
2-Beni Benimle Bırak
3-Dünyanın Sonuna Doğmuşum
4-Cevapsız Sorular
5-Evdeki Ses
6-Her Aşk ölümü Tadacak
7-Şehr-i Hüzün
8-Hayat Bu işte
9-Üryan Geldim
10-Tek Yön Seçtiğin Tüm Yollar
11-Gecenin Ritmi
12-Hepsi Bir Nefes
13-Sessizlik Sona Erdi
14-Kaçamak Faslı
15-Alışırım Gözlerimi Kapamaya
16-Gün Batımı
Merakla beklenen, ilk Albumleri kadar başarılı olması umulan album
heyecanla beklenen geç kalmış manga albümü. bu kadar uzun sürdüğüne göre ilk albüm kadar bomba bir şey olacak.
çıkmasına 2 gün kalmasına rağmen hala korsanlar tarafından paylaşım sitelerinde yayınlanmayan albüm.
korsanlar bu sefer tembel davranmışlardır.
manga nın, 15 nisan itibariyle piyasaya sürülmüş olan 2. albümü. ferman* ın sesinin daha bir güzelleştiğini gözlemliyoruz şarkı listesinde ilerledikçe. ayrılık, isyan, ana tema gözlemlendiği kadarıyla. istisna olarak, evdeki ses parçasını gösterebiliriz sanırım. sözler arabeske yakın aynı zamanda. sertleşeceğini düşündüğümüz şarkılar, daha yumuşak ezgilere yönelmiş. herkes tarafından dinlenebilecek bir albüm olmuş böylece. manga nın bu kadar beklettiğine değmiş. her şarkısı ayrı güzel; ama beni benimle bırak ve cevapsız sorular bir başka güzel. bayıldık efenim bu albüme. dinleyiniz, dinletiniz.

işte şarkı listesi,

gün doğumu
beni benimle bırak
dünyanın sonuna doğmuşum
cevapsız sorular
evdeki ses
her aşk ölümü tadacak
şehr i hüzün
hayat bu işte
üryan geldim
tek yön seçtiğim tüm yollar
gecenin ritmi
hepsi bir nefes
sessizlik sona erdi
kaçamak faslı
alışırım gözlerimi kapamaya
gün batımı
dinlenesi, güzel albüm.
sessizliğimizi bozmak için, tam zamanında, ilaç gibi gelmiş albüm.

manga ve manga artı'dan sonraki uuzuuuun bekleyişin hediyesi.
dünya ne verdi ki baksana
hep acı hep dert
ama ne acı kalacak ne de dert
perde kapanınca
zevk almayı öğrenmek gerek
çok geç olmadan
kaldır kadehini sende şairin satırlarına

hepsi bir nefes sözleri itibari ile sağlamdır. dinlenir. *
beni benimle bırak, üryan geldim, gün doğumu, hayat bu işte ve her aşk ölümü tadacak parçalarıyla dikkat çeken ama aslında "her parçası güzel olan albümler" listesine direk sokulacak manga şaheseri. uzun bir süre başka bir şey dinlemem herhalde..

hamiş: susuzsuperisi uyardı. dinlemem değil "dinleyemem" olmalıymış. çünkü o öyle istedi. *
bir badem havası sezdiren ancak yine de iyi olan dinlenebilitesi yüksek albümdür kendisi. özellikle her aşk ölümü tadacak,hayat bu işte ve hepsi bir nefes sarkıları playlistin vazgecilmezleri olmaya adaydır.evdeki ses de daha da iyi bir kayıtla yine karsımızda. iyi olmus bize de dinleyecek birsey cıktı. *
hayat bu işte
kanatlanıp gitmek dururken
dört duvar icinde hapsolursun
yasamak icin bir neden ararken
ölmek icin bulursun.
"her aşk ölümü tadacak" diyen şarkı. albüme gelince ilk albümlerine göre daha bir olgunlaşmış olduğu ve daha fazla mesaj taşıdığı aşikar.
her şarkısı patlamaya hazır bomba olan albümdür. şarkı ayırt etmeye hiç gerek yok, playliste sürükleyin hepsini gitsin.
Manganın yıllardan sonra duygusal ama aynı zamanda bazıları için çokşey ifade eden albüm.

Parçalar:

Gün doğumu

Beni benimle bırak

Dünyanın sonuna doğmuşum

Cevapsız sorular

Evdeki ses

Her aşk ölümü tadacak

Şehr-i hüzün

Hayat bu işte

Üryan geldim

Tek yol Seçtiğin Tüm yolar

Gecenin ritmi

Hepsi bir nefes

Sessizlik sona erdi

Kaçamak fastı

Alışırım Gözlerimi Kapamaya

Gün batımı
üryan geldim ve beni benimle bırak parçalarının albümün en iyi ikilisi olduğu manga albümü...
Beni benimle bırak , cevapsiz sorular , hepsi bir nefes ve üryan geldim gibi bomba parçalari içinde bulunduran dinlenesi manga albümüdür.
evdeki ses nu-metal değil rap olmuştur. albümde bolca sample kulanımıştır. hepsi bir nefes şarkısını dinleyince bi şarkıda mix anca bu kadar kötü yapılabilir dedim. albümde parça sıralamasının çok çok yanlış olduğunu düşünüyorum. albümün bünyesinde bir diss track barındırması bana iginç geldi numetalle rap arasındaki ince çizginin zaman zaman geçildiği bi albüm olmuş.albümdeki eksiler sadece bunlar ve açıkçası dinlediğim en iyi albüm diyebiirim. hayat bu işte özelikle beğendiğim parça oldu. çoğu parça hit olur cinsten. bize böyle albümler lazım.
http://2.bp.blogspot.com/...0/manga-sehri-huzun-2.jpg
01- Gün Doğumu
02- Beni Benimle Bırak
03- Dünyanın Sonuna Doğmuşum
04- Cevapsız Sorular
05- Evdeki Ses
06- Her Aşk Ölümü Tadacak
07- Şehr-i Hüzün
08- Hayat Bu işte
09- Üryan Geldim
10- Tek Yön Seçtiğin Tüm Yollar
11- Gecenin Ritmi
12- Hepsi Bir Nefes
13- Sessizlik Sona Erdi
14- Kaçamak Faslı
15- Alışırım Gözlerimi Kapamaya
16- Gün Batımı

türkiyede çıkmış her şarkısı güzel olan tek albüm olsa gerek.
hiç bıkmadan dinlenir.
manganın şehr-i hüzün albümündeki bir şarkıdır.Şarkının başlangıcı Çağrı filmine benzemektedir.
şimdiye kadar her şarkısını keyifle dinlediğim tek albüm diyebilirim. sample'ların ruhunu okuyan cuk oturmuş sözler var. her aşk ölümü tadacak adlı şarkı melodisi ve sözleriyle kilitliyor resmen. genel olarak insanı depresyon havasına sokuyor ama albüm. yani bütün şarkıları bir kerede değil de şöyle bikaç saat arayla dinlemek gerek diye düşünüyorum.

ve itiraf edeyim, bu albümü aldığında kardeşimle "teenage grubu yeaa. ne diye alıyorsun? bokum gibi olmuştur" falan diyordum.

bu önyargım için tüm manga üyelerinden ve sevenlerinden özür diliyorum. elinize sesinize yüreğinize sağlık.
manga'nın ilk albümü ve sonrasında gelen manga+ albümü, bana göre emekleme dönemi çalışmalarıydı ve açıkçası bu iki albüm, bana oldukça ham gelmişti. severek dinlediğim tek şarkı, cem karaca'dan yorumladıkları raptiye rap rap'tı. ama bu albümü alıp dinledikten sonra dedim ki, 'bu adamlar olmuşlar artık'. bütün enstrümanlar yerli yerinde kullanılmış. gerek hayyam'dan alıntılanan sözler, gerek gitar tonları, gerek ilk albüme oranla daha kıvrak çalınmış olan davullar, ortaya manga'nın olgunluk eserini çıkarmış. bu albümde beğenmediğim tek şarkı, evdeki ses. onun dışındaki tüm şarkılar (enstrümantel olanlar dahil) şahane olmuş. geç de olsa, tebrik ediyorum kendilerini efem.
manganın ilk albümünü gördükden sonra diyelerdi manga böyle böyle bir albüm çıkarıcak, kesinlikle ihtimal vermezdim, istanbula adanmış güzel bir aldüm,cidden.
(bkz: her aşk ölümü tadacak)
(bkz: hepsi bir nefes)
(bkz: hayat bu işte)
(bkz: cevapsız sorular)
dinlenilesi şarkılarıdır,vurucudurlar.
hüzün şehri mealinde bir manga albümü adı.
manganın bence en sağlam şarkılarını barındıran albümdür.
maNga'nin tavan yaptigi beraberinde zaten eurovision'a gittigi, tarzini gosterdigi en saglam albumdur. Bir sonraki albumde ise bence bildigin cuvallamislardir. Kisaca mamganin en iyi albumudur diyebilirim.
adam mağaradan yeni çıkmış dedirtir.