bugün

-yüzmek zayıflatıyorsa balinalar neyi yanlış yapıyorlar?
-mısır yağı mısırdan, ayçiçek yağı ayçiçeğinden elde ediliyorsa; güneş yağı nereden elde edilmektedir?
-süper yapıştırıcı herşeyi yapıştırdığı halde niçin içinde bulunduğu tüpün iç cidarlarını yapıştırmamaktadır?
-niçin yanlış çevrilen telefon numarası hiçbir zaman meşgul çalmaz?
-teflona hiçbir şey yapışmadığı halde teflon tavaya nasıl yapışmıştır?
-niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır?
*uyudun mu evladım? ah canım benim nasıl da uyuyor. kapıyı kapatayım da ses gitmesin.
bütün soruların cevabı vardır yeterki algılama ve muhakeme yetileri inatçılık yetisinin üstünde performans sergilesin.
genellikle verilen cevaplar şu şekildedir:
-ıkggkkgg
-ıfkfhkkff
-neden canın sıkkın?
-bilmiyorum?
-nasıl bilmiyorsun? <--|
"uyuyor musun?"*
"Hiç amuda kalkarak uyumayı denedin mi?"..
-la makarna bitmiş para verde alayım bitane
-param yok
-nası hiç mi yok?
-yok a.q bunu hiçi mi olur yok yoktur.
Bu hayatta birçok cevapsız soru var. Örneğin; biz kainatta yalnız mıyız, ölümden sonra yaşam var mı, mutluluk tanımlanabilir mi? vesaire...

Bunlar malum, olağan sorular. Bir de hayatın akışı içinde karşımıza çıkan yine cevapsız kalmaya mahkum olan sorular da oluyor. Bunlar da örneğin:

Futbolcu Tuncay, gazetelerde yayınlanan her fotoğrafında neden ve kime sus işareti yapıyor? Tuncay'ın başka fotojenik işareti yok mudur? Yoksa bu sus işaretinin, kodları sadece spor servisleri tarafından bilinen gizemleri mi var?

Eğer gerçekten yüzde 15'i insan olan koyun üretildiyse, bu koyun acaba ne zaman yazarlığa başlayacaktır ve bağlantılı soru da şu: Koyunun yüzde 15 insan olan oranının azalmasını bekleyip ondan sonra onu genel yayın yönetmeni yapacak mıyız?

Kadınlarda cinsel arzuyu artıran bantın satışa çıkarılmasının Türkiye Cumhuriyeti'nin çöküşüne yol açacağını neden kimse görmek istemiyor?

'Ben delirdim' mi diye sorduğum psikiyatrım neden kuvvetle muhtemelen evet diye cevap verdi? Neden kesinlik yok bu işte? Bilimsel netlik sağlamak için daha ne yapmalıyım? Yayın yönetmeni olmam da yetmedi mi kesin karara varmanız için?

Metin Uca'nın cumhurbaşkanlığı adaylığı Türkiye Cumhuriyeti'ne antipatik bir doku vermek için düşünülmüş bir komplo değil midir?

Cumhurbaşkanlığı adayları Show TV'de yayınlanan Survivor adlı programda kozlarını paylaşamazlar mı?

Reşat Nuri Güntekin'in Çalıkuşu romanındaki Feride'nin cep telefonu olsaydı acaba roman 119 sayfa yerine 3 bin 500 sayfa olur muydu?

Bülent Arınç, mesir macunu topladıktan sonra neden hep gülüyor? Evinde mesir macunu koleksiyonu var mı ve de mesir macunu koleksiyonu varsa bu koleksiyon onun cumhurbaşkanlığı seçiminde işine yarayacak mı? Bülent Arınç duvara tırmanacak mı? Bu duvar Köşk'ün duvarı olabilir mi? Köşk'ün yeni kiracısı evinin duvarına tırmanırken görüp deli sanacağı kişiye ne yapar? Onu vurursa kriz çıkar mı?

serdar turgut
tavuk mu yumurtadan çıkmıştır yumurta mı tavuktan?
ışık hızıyla giden bir aracın farlarını açarsak ne olur?
aşkım ben güzel miyim?
kapıdan girdiğiniz anda sorulan"geldin mi"sorusu
dünya nasıl oluştu?
tanrı var mıdır?
böylesi bir düzen nasıl kuruldu? insan denen mucizeyi eğer birisi düşündüyse bu nasıl bir zeka? vücudumuz bu kadar düzenli nasıl olabiliyor? insan neden rüya görür ? rüya nasıl görülür? insan nasıl konuşur? beş duyu organımız nasıl çalışır?
tüm bunların özellikle son yazdıklarımın tabii ki değişik kaynaklarda mantıklı bazı açıklamaları var ama hiçbiri bunlara "neden " yönünde yanıt veremiyor.
insan beyni kadar bir muamma olamaz şu yeryüzünde heralde.
boy'unuzu uzatmak için basketbol oynayın derlerdi eskiden, ama basketbolu da boy'u uzunlara oynatırlardı. uzamak için mi basketbol oynamalıy dı, yoksa zaten sadece uzun sporumuydu basketbol? bu nasıl bir tezattı ve lahana turşusuydu.
- seni benden baska *iken oldu mu?
+ !!!
bazı sorular vardır ki en güzel cevap cevap vermemektir.
(bkz: anneni mi daha çok seviyordun babanı mı) *
(bkz: cevapsız)
en tehlikeli hayvan insan mıdır?
kıyamet ne zaman kopacak ?
-ne yapıyorsun?
-hiç...
-hiç yapılır mı hiç?
-anne bu ne?
+tornavida.
-neden ?
-..?! vidaları sıkmak veya gevşetmek için.
+neden ?
-bazı eşyaların içlerini açıp tamir etmek için.
+neden ?
-.... aaaa yeter ama.. git çizgifilme bak.
1.uyuyormusun ?

2. * aa sen mi geldin?
tabi bu soruya ancak içinizden cevap verebilirsiniz hamamla hüro geldi vs.
anne babam bizi neden terketti? bizi sevmemesi için ne yaptık ki ?
zayıflamak isteyenler et yememeyi tercih ederler! peki inekler neden şişman?